دسته : دسته‌بندی نشدهتاریخ: 2018/02/14

به گزارش کافه وبلاگ نویسان به نقل از ایکنا از لرستان، آئین اختتامیه جشنواره ملی «شعر آیات» به میزبانی استان لرستان از صبح امروز چهارشنبه، ۲۵ بهمن با حضور نفرات برگزیده جشنواره و هنر دوستان هم‌استانی در محل سالن شهید آوینی مجتمع فرهنگی و هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، آغاز به‌کار کرد.

این جشنواره در بخش شعر کلاسیک، شعر نو، بخش ویژه سوره مبارکه «واقعه» بخش زبان‌های بومی رایج کشور، ترکی، کردی و عربی و در بخش جنبی شامل زبان و لهجه‌های رایج استان، لکی، لری و بختیاری برگزار شده است.
با فراخوان این جشنواره ملی حدود ۴۰۰ شاعر از ٣٠ استان کشور، دو هزار و 500 اثر را به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند که آثار رسیده به دبیرخانه توسط داوران ملی در رشته‌های مختلف جشنواره، داوری شد و از میان ۲۵۰۰ اثر ارسالی به دبیرخانه این جشنواره حدود ۱۵۰۰ اثر به مرحله دوم داوری راه یافتند که از این تعداد ۳۱ اثر به‌عنوان آثار برگزیده جشنواره انتخاب شدند.

معرفی 31 برگزیده جشنواره ملی شعر آیات

بنا بر این گزارش، برای انجام داوری آثار ارسالی از ۹ تن از داوران برجسته کشور در حوزه ادبیات و شعر بهره گرفته شد که بنا بر رای و نظر داوران جشنواره در مرحله دوم داوری در رشته شعر کلاسیک آثار شاعران علی‎رضا رجبعلی‌زاده کاشانی، ابراهیم قبله آرباطان، حمیده رضایی قمی، مصطفی توفیقی، محدثه الماسی بردمیلی، دادیار حامدی، اسماعیل محمدپور و اعظم السادات حسینیان از سوی هیئت داوران به‌عنوان هشت شاعر برگزیده معرفی شدند.
در رشته شعر نو نیز آثار شاعران معصومه‌سادات شاکری، غلام امینی دومشهری، پیام جهانگیری کیوی، علی‌اکبر جعفرزاده باغان، اکبر آزادپور، نیلوفر شاطری، نرگس میرفیضی و سیدیوسف صالحی به‌عنوان هشت شاعر برگزیده معرفی شدند و در بخش ویژه شعر سوره مبارکه «واقعه»، هیئت داوران اثر عالیه مهرابی را به‌عنوان اثر برتر برگزیدند.
همچنین در بخش شعر به زبان عربی عماد آل‌کثیری، یوسف شرهانی و امجد عبدالحسین مزرعی به‌عنوان نفرات برگزیده معرفی شدند و در بخش شعر ترکی نیز اشعاری از شاعران ترک زبان، حسن‌علی حیدری القناب، کاظم نظری‌بقا و رحمت‌الله خداکرمی و در شعر زبان کردی، اشعاری از شاعران کرد زبان کشورمان محمدرضا همت‌یار، حسین خزائی و امجد ویسی به‌عنوان نفرات برگزیده معرفی شدند.
در بخش زبان و گویش‌های بومی لرستان نیز، رضا حسنوند، حشمت‌الله خالقی، خاطره‌خاتون جلدانی، اسدالله آزادبخت و محمد ده کیانی به‌عنوان نفرات برگزیده معرفی شدند.

انتهای پیام