دسته : دسته‌بندی نشدهتاریخ: 2018/01/14

منصور احمدی، دبیر اجرایی جشنواره ملی شعر آیات در لرستان،  در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، با اشاره به این‌که دبیرخانه جشنواره ملی شعر آیات در لرستان فعالیت خود را از شهریورماه سال‌جاری آغاز کرده، گفت: برای جلب مشارکت شاعران سراسر کشور، پوستر و فراخوان جشنواره با تیراژ ١٠٠٠ نسخه، چاپ و به انجمن‌های شعر سراسر کشور ارسال شده و همچنین کانال و گروه تلگرامی جشنواره و سایت جشنواره، راه‌اندازی شد.
وی با اشاره به این‌که شاعران ٣٠ استان کشور، برای شرکت در این جشنواره، آثار خود را به دبیرخانه ارسال کرده‌اند، عنوان کرد: تا پایان آذرماه، حدود ٢٥٠٠ اثر از ٤٥٠ شاعر کشور، به دبیرخانه جشنواره رسیده است.
احمدی ادامه داد: این اشعار در قالب شعر کلاسیک، شعر نو، شعر با مضمون سوره مبارکه واقعه، شعر به زبان‌های ترکی، کردی و عربی و شعر به زبان لکی و گویش‌های لری و بختیاری، دسته بندی شده و داوری اولیه آثار انجام شده است.
دبیر اجرایی جشنواره ملی شعر آیات با اشاره به این‌که این جشنواره در ٤ بخش و ٩ رشته برگزار می‌شود، گفت: در بخش اصلی رشته شعر کلاسیک سه نفر مقام اول تا سوم و ٥ نفر برگزیده، شعر نو سه نفر مقام اول تا سوم و پنج نفر برگزیده انتخاب خواهند شد.
وی ادامه داد: همچنین در بخش سوره مبارکه «واقعه» یک اثر برگزیده، در بخش زبان‌های بومی رایج کشور در هر زبان سه نفر برگزیده و در بخش جانبی سه نفر برگزیده، انتخاب می‌شوند.
احمدی با اشاره به اتمام مرحله اول داوری و آغاز داوری آثار راه یافته به مرحله دوم، تأکید کرد: جهت داوری آثار ارسالی به دبیرخانه، از ٩ تن از داوران برجسته کشور در حوزه شعر کلاسیک و نو و زبان‌های شرکت کننده در جشنواره، بهره گرفته شده است.