دسته : وبلاگتاریخ: 2018/04/17
اجرای «تئاتر مدرسه‌ای» برای اولین بار در کشور از ۱۱ اردیبهشت ماه

علی رمضانی مدیرکل فرهنگی و هنری آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در خصوص اجرای «تئاتر مدرسه‌ای» برای اولین بار در کشور، اظهار داشت: تصمیم گرفته‌ایم فعالیت‌های فرهنگی و هنری را به صورت مدرسه‌محور اجرا کنیم و اولین برنامه‌مان نیز «تئاتر مدرسه‌ای» است. 

وی با بیان اینکه طرح «تئاتر مدرسه‌ای» به صورت پایلوت در 11 اردیبهشت ماه در استان فارس اجرا می‌شود، گفت: در این طرح، دانش‌آموزان به اجرای تئاتر در سر صف، مراسم صبحگاه، کلاس درس و بین نماز می‌پردازند. 

رمضانی با بیان اینکه دبیران ادبیات و تاریخ نیز می‌توانند از ظرفیت تئاتر در آموزش‌های خود استفاده کنند، افزود: به دنبال این هستیم تا فرهنگ و ادبیات منطقه‌ای و ایرانی ـ اسلامی را ترویچ دهیم و تئاترهای مدرسه‌ای هم به زبان محلی اجرا می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه در ترویج ادبیات دفاع مقدس نیز از تئاتر مدرسه‌ای بهره زیادی خواهیم برد، بیان داشت: در اجرای طرح تئاتر مدرسه‌ای، از تجارب نویسندگان و بازیگران تئاتر کشور نیز استفاده می‌کنیم. 

مدیرکل فرهنگی و هنری آموزش و پرورش ادامه داد: در هر شهر یکی از بزرگان تئاتر کشور از 11 اردیبهشت حضور خواهد یافت و با مربیان نمایشی و دبیران برگزار کننده تئاتر، نشست‌های آموزشی چند ساعته برگزار خواهد کرد. 

وی با بیان اینکه «تئاتر مدرسه‌ای» برای اولین بار در کشور اجرا می‌شود، افزود: به دنبال شناسایی نقاط ضعف و قوت این طرح هستیم و در نظر داریم که آن را در تمام مدارس کشور اجرا کنیم و پس از آن نیز طرح «سرود مدرسه‌ای» را اجرا خواهیم کرد.