ادامه حیات طنز با پاسداری از زبان فارسی Reviewed by Momizat on . به گزارش کافه وبلاگ نویسان به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، ناصر فیض مسئول دفتر طنز حوزه هنری کشور در ح به گزارش کافه وبلاگ نویسان به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، ناصر فیض مسئول دفتر طنز حوزه هنری کشور در ح Rating:
شما اینجا هستید: خانه » دسته‌بندی نشده » ادامه حیات طنز با پاسداری از زبان فارسی

ادامه حیات طنز با پاسداری از زبان فارسی

به گزارش کافه وبلاگ نویسان به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، ناصر فیض مسئول دفتر طنز حوزه هنری کشور در حاشیه محفل شعر طنز در حلقه رندان گفت:: معیار‌هایی که در حوزه و دفتر طنز هست یکی اخلاق در جامعه و دیگری توجه فرهنگ و زبان فارسی است.

وی افزود: پیشنهاد دادن برای زبان فارسی، استفاده و صیانت از ظرفیت‌های زبان، قطعاً یک طنز پرداز باید پاسدار زبان فارسی باشد.

فیض گفت: نهادینه کردن انتقاد و پذیرش اینکه طنز برای وقت گذرانی و خوش کردن اوقات دیگران نیست، حتی ممکن است در کار طنز شما (در دل) گریه کنید.

مسئول دفتر طنز حوزه هنری کشور افزود: پذیرش حرف دیگران زمانی که خوشایند شما نباشد هنر است، کار طنز نقد هنرمندانه است، به گونه ایی که شنونده از نسنجیده حرف زدن طنز پرداز رنجیده نشود.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های این حوزه در زمینه طنز مکتوب است و ساخت فیلم طنز هزینه زیادی دارد از تولید فیلم طنز خبر داد.

وی گفت: طنز مکتوب پیش زمینه فیلم و نمایش و تولیدات تلویزیونی است.

فیض با بیان اینکه دامنه نقد در شعر طنز است، افزود: هنر این است که شرایطی فراهم شود تا نقدی منطقی ارائه شود و شخص که مورد انتقاد قرار گرفته نتواند به شیوه یا مطالب آن اعتراض کند.

مسئول دفتر طنز حوزه هنری کشور افزود:برگزاری جلسه طنز قمپز که در قم راه اندازی شد مدل خوبی است، حتی طلبه‌ها نیز در این جلسه شعر طنز قرائت می‌کنند، اما شکل نقد آن‌ها مشفقانه است.

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 5696

ارسال یک دیدگاه

وبلاگ نویسی کافه وبلاگ 111 توسط بیگ تم

بازگشت به بالا