دسته : دسته‌بندی نشدهتاریخ: 2018/03/14
برگزاری دومین همایش هنر و طبیعت در قم

به گزارش کافه وبلاگ نویسان به نقل از خبرگزاری برنا از قم، محمد علی مجاهدی در دومین جشنواره هنر و طبیعت که در تالار شهید آوینی قم برگزار شد ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری جشنواره با موضوع طبیعت گفت:  جای تاسف دارد مسئولانی که باید به فکر این باشند چگونه باید برای محیط زیست چاره اندیشی کنند در این راستا هیچ گامی برندارند.

وی به اهمیت شعر و تاثیرگذاری آن تاکید کرد و بیان داشت: شعر به عنوان رسانه تاثیر گذار می تواند در تمامی عرصه ها نقش ایفا کند.

پدر شعر آئینی کشور عنوان داشت: حفظ محیط زیست برای ما واجب است و ما از طبیعت هستیم و در دامان طبیعت پرورش پیدا کردیم و خداوند طبیعت را ارزانی داشته تا قدر این نعمت بزدگ را بدانیم و نا سپاسی نکنیم نا سپاسی ضربه زدن به طبیعت است.

با توجه به اینکه موضوع طبیعت به وی حفاظت از محیط زیست را وظیفه همه دانست و ابراز داشت:  باید همه وظیفه خود بدانند تا در این زمینه قدم بردارند و وظیفه خود را به درستی انجام دهند.

همچنین در ادامه این جشنواره مجتبی مهدوی خاطر نشان کرد: فرهنگ مادر همه ما است و محدود به باورهای دینی نیست چه همه آفاق تجلی آفرینش خداوند در آیینه طبیعت هستند.

مدیر مسئول موسسه اقالیم احساس خاطرنشان کرد: در این جشنواره نهادهای زیادی همکاری داشتند ولی متاسفانه نهادهایی که متولی هستند نظیر سازمان حفاظت محیط زیست  آنطور که باید نقش افرینی نکردند.

وی یکی از اهداف برگزاری جشنواره هنر و طبیعت را انتقال فرهنگ دانست و اظهار داشت: اهداف ما از برگزاری چنین جشنواره ای فرهنگسازی است چرا که به وسیله هنر می توان حرف های مهمی زد و به نتایج دلخواه رسید.

لازم به ذکر است در پایان این جشنواره هیئت داوران بخش فیلم کوتاه، داستان و شعر بیانه خود را قرائت کرده و بعد از آن برگزیدگان هر بخش را معرفی کردند.

گفتنی است؛ در بخش شعر نفر اول نرگس میر فیضی، نفر دوم میثم داوودی، نفر سوم محمد خادم، نفر چهارم اعظم سادات حسینیان و مجتبی شکوهی به عنوان شایسته تقدیر معرفی شدند.

در بخش داستان نیز لیلا فلسفی زاده نفر اول، معصومه صفایی راد نفر دوم و حسین زند به عنوان شایسته تقدیر معرفی شدند.

همچنین در بخش فیلم کوتاه سعید نجاتی از قم به عنوان نفر اول و  محمد رضا خردمندان از تهران به عنوان نفر دوم معرفی شدند و از جابر نوری از قم، رسول احمدی از کردستان، شمس الله دایی زاده از اراک و بهنام نجم الدین از سمنان تقدیر شد.