دسته : دسته‌بندی نشدهتاریخ: 2018/02/14
تجلیل از 31 برگزیده جشنواره ملی «شعر آیات»/ایکنا تقدیر شد

به گزارش کافه وبلاگ نویسان به نقل از ایکنا از لرستان، آئین اختتامیه دومین جشنواره ملی شعر آیات، چهارشنبه، 25 بهمن‌ماه، با حضور برگزیدگان جشنواره و میهمانان استانی برگزار و از 31 برگزیده جشنواره، تجلیل شد.
برای انجام داوری آثار ارسالی از ۹ تن از داوران برجسته کشور در حوزه ادبیات و شعر بهره گرفته شد که بنا بر رای و نظر داوران جشنواره در مرحله دوم داوری در رشته شعر کلاسیک آثار شاعران اعظم‌السادات حسینیان حمیده رضایی قمی، مصطفی توفیقی، محدثه الماسی بردمیلی و دادیار حامدی قابل تقدیر شناخته شده و و آثار اسماعیل محمدپور، علی‎رضا رجبعلی‌زاده کاشانی و ابراهیم قبله آرباطان، از سوی هیئت داوران به‌عنوان نفرات اول تا سوم، معرفی شدند.

تجلیل از 31 برگزیده جشنواره ملی «شعر آیات»/ایکنا تجلیل شد

در رشته شعر نو نیز آثار شاعران  غلام امینی دومشهری، پیام جهانگیری کیوی، علی‌اکبر جعفرزاده باغان، اکبر آزادپور، نیلوفر شاطری، قابل تقدیر شناخته شده و آثار شاعران نرگس میرفیضی، معصومه‌سادات شاکریو سیدیوسف صالحی، به ترتیب به عنوان  نفرات اول تا سوم معرفی و تجلیل شده و در بخش ویژه شعر سوره مبارکه «واقعه»، هیئت داوران اثر عالیه مهرابی را به‌عنوان اثر برتر برگزیدند.
همچنین در بخش شعر به زبان عربی عماد آل‌کثیری، یوسف شرهانی و امجد عبدالحسین مزرعی به‌عنوان نفرات برگزیده معرفی شدند و در بخش شعر ترکی نیز اشعاری از شاعران ترک زبان، حسنعلی حیدری القناب، کاظم نظری‌بقا و رحمت‌الله خداکرمی و در شعر زبان کردی، اشعاری از شاعران کرد زبان کشورمان محمدرضا همت‌یار، حسین خزائی و امجد ویسی به‌عنوان نفرات برگزیده معرفی شدند.
در بخش زبان و گویش‌های بومی لرستان نیز، رضا حسنوند، حشمت‌الله خالقی، خاطره‌خاتون جلدانی، اسدالله آزادبخت و محمد ده‌کیانی به‌عنوان نفرات برگزیده معرفی شدند.همچنین در این مراسم از مرضیه حافظی، خبرنگار ایکنا لرستان به‌خاطر پوشش اخبار جشنواره ملی «شعر آیات» تقدیر شد.

انتهای پیام