تعدادی از دانشجویان دانشگاه‌های افغانستان با مدیران دانشگاه فردوسی دیدار کردند Reviewed by Momizat on . به گزارش کافه وبلاگ نویسان به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، احسان قبول، مدیر همکاری‌های علمی بین‌المل به گزارش کافه وبلاگ نویسان به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، احسان قبول، مدیر همکاری‌های علمی بین‌المل Rating:
شما اینجا هستید: خانه » وبلاگ » تعدادی از دانشجویان دانشگاه‌های افغانستان با مدیران دانشگاه فردوسی دیدار کردند

تعدادی از دانشجویان دانشگاه‌های افغانستان با مدیران دانشگاه فردوسی دیدار کردند

به گزارش کافه وبلاگ نویسان به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، احسان قبول، مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه فردوسی مشهد، ضمن اشاره به پیشینه و افتخارات بین‌المللی دانشگاه، اولویت همکاری‌های بین‌المللی را با کشور‌های منطقه، بخصوص کشور افغانستان را بیان کرد.

قبول پیشینه تاریخی، زبانی، فرهنگی، نزدیکی جغرافیایی را از عوامل اهتمام دانشگاه فردوسی مشهد به ارتباط با دانشگاه‌های افغانستان دانست و با اشاره به اقدامات اخیر دانشگاه برای گسترش روابط علمی – دانشگاهی با دانشگاه‌های کشور افغانستان به برنامه‌های دکترای مشترک، دکترای پژوهش محور، دوره‌های ویژه اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های کشور افغانستان، افزایش پذیرش دانشجویان از افغانستان، افزایش اعطای بورس به دانشجویان ممتاز این کشور و همکاری بیش از پیش با دانشگاه‌های پشتون زبان به عنوان برنامه‌های پیش رو در دانشگاه فردوسی مشهد اشاره و ابراز امیدواری کرد که این برنامه‌ها در سفر پیش روی وی به افغانستان عملیاتی شود.

محمد تقوی، رئیس مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه فردوسی مشهد نیز ضمن معرفی این مرکز برای برگزاری دوره‌های ویژه زبان فارسی برای پشتون زبان‌ها و همچنین دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی برای دانشجویان و استادان زبان و ادبیات فارسی کشور افغانستان اعلام آمادگی کرد.   تقوی با اشاره به روابط دیرینه گروه زبان و ادبیات فارسی با گروه‌های زبان و ادبیات فارسی کشور افغانستان، آمادگی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه فردوسی مشهد را برای گسترش زبان و ادبیات فارسی در دیگر دانشگاه‌های افغانستان بیان کرد.

موذن زاده، رئیس اداره دانشجویان بین‌المللی دانشگاه فردوسی مشهد، دانشجویان افغان را از ممتازترین دانشجویان دانشگاه معرفی کرد و بیشترین تعداد دانشجویان سال‌های اخیر دانشگاه را از کشور افغانستان دانست.   موذن زاده تاکید کرد: بیشترین تعداد بورسیه تحصیلی که دانشگاه فردوسی مشهد به دانشجویان خارجی اهدا کرده به دانشجویان کشور افغانستان بوده است که همین امر گواه اهتمام ویژه دانشگاه به دانشجویان افغان می‌باشد.

لازم به ذکر است استادان و دانشجویان ممتاز دانشگاه‌های کشور افغانستان پس از حضور در کارگاهی با عنوان روش‌های نوین پژوهش در علوم انسانی از موزه دانشگاه، مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه مرکزی و سوله صنایع غذایی دانشگاه فردوسی مشهد بازدید کردند.

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 5696

ارسال یک دیدگاه

وبلاگ نویسی کافه وبلاگ 111 توسط بیگ تم

بازگشت به بالا