دسته : دسته‌بندی نشدهتاریخ: 2018/01/14

به گزارش کافه وبلاگ نویسان به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایكنا) از فارس، مراسم اختتامیه جشنواره شعر قرآن و عترت استان فارس از سری برنامه‌های دومین هفته قرآن و عترت این استان شب گذشته، 23 دی‌ماه به میزبانی شهرستان رستم برگزار شد.
در این مراسم محقق، دبیر اجرایی جشنواره شعر قرآن و عترت و همچنین رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رستم گفت: بحمد الهی این شهرستان افتخار میزبانی جشنواره شعر را از سری جشنواره‌های هفته قرآن و عترت استان فارس را داشت.
وی با بیان اینكه 600 اثر به دبیرخانه این جشنواره از نقاط مختلف فارس ارسال شده است، افزود: ٢٠٠ اثر در بخش تک اثر و ١٠ مجموعه شامل ٤٠٠ اثر به دبیرخانه جشنواره این جشنواره ارسال شدند که توسط مجید نگینی تاجی و عبدالحسین انصاری مورد ارزیابی قرار گرفتند.
محقق، برگزاری این جشنواره را گامی برای شناسایی شاعران این منطقه و آشنایی آنان با دیگر هنرمندان این عرصه در کشور برشمرد و گفت: در موضوع داوری آثار، از بهترین‌های این عرصه و شاعران مطرح استان بهره گرفتیم تا با بهترین نحو این کار را به سرانجام برسانیم.
در ادامه این مراسم، چند تن از شاعران برگزیده به خواندن اشعار خود پرداختند که تعدادی از اشعار به بخش ویژه با عنوان شهدای مدافع حرم اختصاص داشت؛ همچنین به نمایندگی از خانواده‌های شهدا، از پدر شهید ابوذر داوودی از شهدای مدافع حرم تجلیل شد.
بنا بر این گزارش، آثار دریافت شده به دبیرخانه جشنواره شعر قرآن و عترت استان فارس، پس از پنج مرحله داوری و خوانش برگزیدگان جشنواره مشخص شدند.
در بخش تک اثر خدیجه حلیمی اهل افغانستان مقیم شیراز به عنوان نفر برگزیده اول و هادی فردوسی و نجمه ارمان از شیراز به عنوان برگزیدگان دوم و سوم معرفی شدند.
در بخش مجموعه شعر، مرتضی خادمی از شهرستان رستم نفر اول شد و زهره کشاورز از فراشبند دوم شد. در این بخش عبدالنبی زارع عارف به مقام سوم رسید.
همچنین شهدخت روستایی از شیراز، بهنام کشاورز از ممسنی، قدرت الله ضیایی و رقیه هاشمی از رستم در این جشنواره شایسته تقدیر شدند.