جشنواره ملی شعر آیات در ایستگاه پایانی/ برگزیدگان معرفی شدند Reviewed by Momizat on . به گزارش کافه وبلاگ نویسان به نقل از خبرنگار مهر، مراسم اختتامیه دومین جشنواره شعر ملی آیات ظهر امروز چهارشنبه به میزبانی خرم آباد برگزار شد. این مراسم با حضور به گزارش کافه وبلاگ نویسان به نقل از خبرنگار مهر، مراسم اختتامیه دومین جشنواره شعر ملی آیات ظهر امروز چهارشنبه به میزبانی خرم آباد برگزار شد. این مراسم با حضور Rating:
شما اینجا هستید: خانه » دسته‌بندی نشده » جشنواره ملی شعر آیات در ایستگاه پایانی/ برگزیدگان معرفی شدند

جشنواره ملی شعر آیات در ایستگاه پایانی/ برگزیدگان معرفی شدند

به گزارش کافه وبلاگ نویسان به نقل از خبرنگار مهر، مراسم اختتامیه دومین جشنواره شعر ملی آیات ظهر امروز چهارشنبه به میزبانی خرم آباد برگزار شد.

این مراسم با حضور آیت الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان، حجت الاسلام حنان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، مسئولان کشوری و شاعران برجسته کشوری و استانی در سالن شهید آوینی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خرم آباد برگزار شد.

معرفی برگزیدگان جشنواره

در بخش ویژه این جشنواره عالیه مهرابی تندیس، لوح تقدیر و ۲۰ میلیون ریال جایزه نقدی را کسب کرد؛ در بخش زبان های بومی و محلی رایج کشور و در حوزه زبان عربی عماد آل کثیری، یوسف شرحانی و امجد عبدالحسین مزروعی از خوزستان شایسته تقدیر شناخته شدند و با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی ۵ میلیون ریالی از آنها تجلیل شد.

در بخش زبان ترکی حسن علی حیدری از اردبیل، کاظم نظری بقا از اردبیل و رحمت الله خداکرمی از زنجان شایسته تقدیر شناخته شدند و با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی ۵ میلیون ریالی از آنها تجلیل شد.

در بخش زبان کردی دومین جشنواره شعر ملی آیات محمدرضا حمت یار از کردستان، حسین خزاعی از کرمانشاه و امجد ویسی از کردستان با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدیر ۵ میلیون ریالی شایسته تقدیر شناخته شدند.

در بخش زبان های لری، لکی و بختیاری نیز رضا حسنوند، حشمت الله خالقی، خاطره خاتون جلدانی، اسدالله آزادبخت و محمد کیانی ده کیانی از لرستان شایسته تقدیر شناخته شدند و با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی ۵ میلیون ریالی از آنها تجلیل شد.

در بخش شعر نو نیز ۸ نفر شایسته تقدیر شناخته شدند و از نیلوفر شاطری از خوزستان، اکبر آزادپور از خوزستان، پیام جهانگیری از اردبیل، علی اکبر جعفرزاده از خراسان شمالی و غلام امینی از هرمزگان با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی ۵ میلیون ریالی تجلیل شد.

سید یوسف صالحی از بوشهر، معصومه سادات شاکری از خراسان رضوی و نرگس میر فیضی از قم به ترتیب رتبه های سوم تا اول بخش شعر نو جشنواره را به خود اختصاص دادند و جایزه نقدی ۱۰، ۲۰ و ۳۰ میلیون ریالی و تندیس جشنواره را کسب کردند.

در بخش شعر کلاسیک نیز ۵ نفر شایسته تقدیر شناخته شدند و از محدثه القاصی از خوزستان، مصطفی توفیقی از خراسان رضوی، دادیار حامدی از مازندران، حمیده رضایی قمی از قم و اعظم سادات حسینی از اصفهان با اهداء جایزه ۵ میلیون ریالی و لوح تقدیر تجلیل شد.

ابراهیم قبله آرواتان از آذربایجان شرقی، علیرضا رجب علی زاده کاشانی از اصفهان و اسماعیل محمدپور از اصفهان به ترتیب به عنوان نفرات سوم تا اول بخش شعر کلاسیک دومین جشنواره شعر ملی آیات برگزیده شدند و با اهداء جایزه نقدی ۱۰، ۲۰ و ۳۰ میلیون ریالی و تندیس جشنواره از آنها تجلیل شد.

رونمایی از کتاب «بارش خورشید»

در حاشیه این جشنواره از کتاب مجموعه اشعار دومین جشنواره ملی شعر آیات رونمایی شد. این کتاب با نام «بارش خورشید» در لرستان منتشر شده و در ۳ هزار نسخه چاپ شده است. نام کتاب نیز از یکی از اشعار برگزیده جشنواره اقتباس شده است.

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 5696

ارسال یک دیدگاه

وبلاگ نویسی کافه وبلاگ 111 توسط بیگ تم

بازگشت به بالا