شعر بهترین ابزار برای تحقق بخشیدن به اهداف و آرمان‌های قرآن است/ ضرورت تقویت روحیه مقاومت در جامعه Reviewed by Momizat on . به گزارش کافه وبلاگ نویسان به نقل از خبرگزاری برنااز لرستان؛ آیت‌الله سیداحمد میرعمادی که روز چهارشنبه در مراسم دومین جشنواره ملی آیات سخن می گفت با بیان ا به گزارش کافه وبلاگ نویسان به نقل از خبرگزاری برنااز لرستان؛ آیت‌الله سیداحمد میرعمادی که روز چهارشنبه در مراسم دومین جشنواره ملی آیات سخن می گفت با بیان ا Rating:
شما اینجا هستید: خانه » دسته‌بندی نشده » شعر بهترین ابزار برای تحقق بخشیدن به اهداف و آرمان‌های قرآن است/ ضرورت تقویت روحیه مقاومت در جامعه

شعر بهترین ابزار برای تحقق بخشیدن به اهداف و آرمان‌های قرآن است/ ضرورت تقویت روحیه مقاومت در جامعه

به گزارش کافه وبلاگ نویسان به نقل از خبرگزاری برنااز لرستان؛ آیت‌الله سیداحمد میرعمادی که روز چهارشنبه در مراسم دومین جشنواره ملی آیات سخن می گفت با بیان این مطلب ، اظهار کرد: تمامی افراد در برابر قرآن مسوولیت دارند و این مسوولیت در تحقق بخشیدن به اهداف و آرمان‌های قرآن خلاصه می‌شود.

وی  با بیان اینکه برای تحقق اهداف نیازمند چندین موضوع هستیم،افزود: شناخت اهداف و آرمان‌های قرآن کریم اولین موضوع مهم است.

آیت‌الله میرعمادی تصریح کرد: اولین هدف و آرمان قرآن دعوت به توحید و مبارزه با طاغوت بوده، همچنین دومین هدف قرآن مسئله عدالت‌خواهی و مبارزه با ظلم و فساد و تبعیض است.

وی فراخوانی به علم و دانش را یکی دیگر از اهداف قرآن برشمرد و خاطر نشان کرد: قرآن به دنبال گسترش علم و دانش بوده و بر همین اساس است که اسلام بر پایه علم و دانش قرار گرفته و حیات جامعه به این عامل بستگی دارد.

آیت الله میرعمادی  از دیگر اهداف و آرمان‌های قرآن را عقلانیت و بصیرت دانست وگفت: قرآن آمده که عقل بشر را شکوفا و عقلانیت را در جامعه حاکم کند.

وی اضافه کرد: از مهمترین اهداف و آرمان‌های انقلاب آزادی است، متاسفانه امروز عده‌ای بی بندوباری و رهاشدن از قیود را آزادی دانسته حال اینکه این آزادی نیست و در بند و قید شهوت قرار گرفتن است. 

آیت الله میرعمادی  با ابراز اینکه در شعر آیات سخن از حق، عدالت، توحید، مبارزه با ظلم و آزادی است،خاطر نشان کرد: شعر آیات شعر آزادی، شعر عدالت و شعر خداپرستی است.

وی گفت: از دیگر اهداف و آرمان‌های مهم انقلاب مسئله صلح و ثبات است و از این رو اسلام دین صلح و ثبات، دین برادری و دین وحدت است.

آیت‌الله میرعمادی تحکیم اخلاق در جامعه را از دیگر اهداف قرآن برشمرد ویادآورشد: شعر آیات شعری است که به دنبال تحکیم اخلاق و ادب در جامعه است.

وی با ابراز اینکه صبر و استقامت، انقلابی بودن و انقلابی فکر کردن از تجلیات قرآن کریم بوده، عنوان کرد: ضرورت دارد روحیه مقاومت در جامعه تقویت و عافیت و دنیاطلبی طرد شود.

آیت الله میرعمادی  شعر آیات را متضمن مضامین اخلاقی دانست و افزود: امنیت و اقتدار، پاکی و صداقت از دیگر اهداف و آرمان‌های انقلاب بوده که در سراسر آیات قرآن نهفته است.

وی بیان کرد: برای عملی کردن و تحقق بخشیدن به اهداف و آرمان‌های انقلاب نیاز به ابزاری است که بتوان جاذبه لازم را در بین مخاطب برقرار نماید و لذا در میان ابزار کلامی، کلامی که بیشترین تاثیر و نفوذ در دل‌ها را داشته، شعر است.

آیت الله میرعمادی  با بیان اینکه شعر انقلاب از جایگاه فوق‌العاده‌ای برخوردار بوده، گفت : اگر بخواهیم آیات قرآن را که بالاترین جاذبه را دارد در قالب اشکال و هندسه‌ای قرار دهیم باید از هنر استفاده کنیم چرا که هنر هندسه تاثیرگذار بر دل‌ها و جذب‌کننده افکار است.

وی عنوان کرد: کارکردن هنری برای آیات و مضامین قرآن از تقدسی ویژه‌ای برخوردار است و برای هر چیزی می‌توان ارزش قائل شد لکن برای هنر قرآن نمی‌توان قیمتی را تعیین کرد.

آیت‌الله میرعمادی ادامه داد: برای ایجاد گفتمان قرآنی از ابزاری باید استفاده کرد که بیشترین نفوذها را بر دل‌ها داشته و آن شعر است، شعر بهترین ابزار برای تحقق بخشیدن به اهداف و آرمان‌های قرآن است.

امام جمعه خرم آباد گستره کار شاعران شعر آیات را به وسعت هستی توصیف کرد وگفت: امروز ظرفیت خوبی برای تحقق آرمان‌های قرآن وجود دارد، تمسک به قرآن و عترت مایه نجات بشریت بوده و دشمنان اسلام به دنبال جدایی مردم از قرآن و اهل بیت هستند و از این رو شاعر شعر آیات نبایستی از اهداف قرآن غافل شده و گستره کار خود را نبینند.

 

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 5696

ارسال یک دیدگاه

وبلاگ نویسی کافه وبلاگ 111 توسط بیگ تم

بازگشت به بالا