محفل شعر "مهر و ماه" در شیراز برگزار می‌شود Reviewed by Momizat on . به گزارش کافه وبلاگ نویسان به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس هاشم کرونی ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: به گزارش کافه وبلاگ نویسان به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس هاشم کرونی ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: Rating:
شما اینجا هستید: خانه » دسته‌بندی نشده » محفل شعر "مهر و ماه" در شیراز برگزار می‌شود

محفل شعر "مهر و ماه" در شیراز برگزار می‌شود

به گزارش کافه وبلاگ نویسان به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس هاشم کرونی ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: قریب 5 سال قبل برای نخستین بار حوزه هنری فارس پیشنهاد برگزاری این دیدار را داد و این ایده امسال به تکامل رسیده است.

وی افزود: معمولا مقام معظم رهبری نیمه ماه مبارک رمضان و همزمان با ولادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) میزبان شعراست، هدف ما این بود شاعران آیینی در مرکز استان ضمن دیدار با نماینده ایشان تجدید عهدی داشته باشند تا همت خویش را صرف تعالی ادبیات ولایی و انقلابی کنند.

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس گفت: به تدریج این ایده در قالب شب شعر سبط‌النبی تکامل یافت و استان‌های دیگر نیز به این کاروان پیوستند و امسال استان‌های مختلفی در سراسر کشور این طرح را اجرا کردند.

وی افزود: حوزه هنری که تولیت دیدار شعرا با مقام معظم رهبری را در این نشست سالانه بر عهده دارد در استان‌های مختلف این ایده را دنبال کرده و امیدواریم با اجرای همزمان این طرح در تمامی استان‌ها شاهد رزمایش فرهنگی اهالی جامعه ادبی کشور در امتداد آن نشست باشیم.

کرونی اظهار داشت: خاطره همنشینی با مرحوم آیت‌الله ایمانی از خاطر اهل ادب شیراز نخواهد رفت اما خوشحالیم که امروز این سنگر را عالمی وارسته و متقی و اهل خرد و حکمت و آشنا با شعر و ادب راهبری می‌کند و حضور آیت‌الله دژکام برای اهل ادب سبب دلگرمی و قوت قلب است.

وی افزود: حق نیز چنین بود که برای شیراز و فارس حرم سوم حضرات اهل بیت علیهم السلام در ایران اسلامی و مهد فرهنگ و تمدن ایران اسلامی فردی با چنین منزلتی انتخاب شود از این رو اهالی شعر و ادب شیراز امیدوارند این نخستین نشست فتح باب ارتباط بیشتر جامعه اهل قلم فارس با ایشان باشد. 

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس گفت: بنا بر برنامه اعلامی شاعران و هنرمندان شیراز  پس از شنیدن دلسروده‌های تنی چند از شعرا واپسین افطار ماه مبارک رمضان  را همراه با نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز خواهند گشود.

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 5696

ارسال یک دیدگاه

وبلاگ نویسی کافه وبلاگ 111 توسط بیگ تم

بازگشت به بالا