دسته : وبلاگتاریخ: 2018/06/12
معرفی داوران بخش داستان کنگره ادبیات آئینی خراسان‌شمالی

معرفی داوران بخش داستان کنگره ادبیات آئینی خراسان‌شمالی

وحید نمازی، رئیس حوزه هنری استان در گفت و گو با ایکنا از خراسان‌شمالی با اشاره به معرفی داوران بخش داستان سومین کنگره ادبیات آئینی استان، اظهار کرد: قاسمعلی فراست، سعید تشکری و سیدعلیرضا مهرداد به‌عنوان داوران بخش داستان این کنگره انتخاب شده‌اند.

وی با اشاره به وصول 400 اثر شعر و داستان در دبیرخانه سومین کنگره ادبیات آئینی خراسان شمالی، افزود: از این تعداد 100 اثر داستانی و 300 اثر هم شعر هستند.

نمازی عنوان کرد: از مجموع 100 داستان ارسالی به این کنگره 80 اثر در رده سنی بزرگ‌سال، سه اثر در رده سنی زیر 20 سال و در بخش ویژه هم هفت اثر به دبیرخانه سومین کنگره ادبیات آئینی خراسان شمالی ارسال شده است.

وی با اشاره به شرکت شاعران و نویسندگان استان‌های خراسان شمالی و گلستان در این کنگره، گفت: از مجموع 400 اثر رسیده به دبیرخانه کنگره، 80 اثر در دو بخش شعر و داستان از سوی هنرمندان گلستانی به سومین کنگره ادبیات آئینی خراسان شمالی ارسال شده است.

نمازی با بیان اینکه مهلت ارسال آثار به این کنگره پایان یافته است، اظهار کرد: در روزهای آتی داوری آثار بخش داستان از سوی هیئت داوران آغاز شده و پس از انتخاب برگزیدگان در دو بخش شعر و داستان، اختتامیه سومین کنگره ادبیات آئینی خراسان شمالی چهاردهم تیرماه در بجنورد برگزار می‌شود.

گفتنی است، فراخوان سومین کنگره ادبیات آئینی خراسان شمالی در دو بخش شعر و داستان با مشارکت اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی و حوزه هنری گلستان ویژه استان‌های خراسان شمالی و گلستان در بهمن‌ماه سال گذشته منتشر و به دلیل استقبال مناسب هنرمندان تا سی‌ویکم اردیبهشت‌ماه امسال تمدید شد.