دسته : وبلاگتاریخ: 2018/02/13
وزیر فرهنگ تونس: ایران کشور مهر، ادبیات و تمدن است

به گزارش کافه وبلاگ نویسان به نقل از ایرنا و به نقل از رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تونس، محمد زین العابدین هنگام ورود به نمایشگاه صنایع دستی و معرفی فرهنگ ایرانی گفت، ایران کشور ادبیات، شعر، فرهنگ ،تمدن، هنر و عرفان است ، اکنون احساس می کنم وارد یک کشور که فرهنگ و تمدنی کهن دارد، شده ام.
وزیر فرهنگ تونس افزود: ایران و تونس روابط بسیار خوبی به ویژه در حوزه فرهنگی دارند ، ما هر روز شاهد توسعه این روابط هستیم ، امیدوارم همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف به ویژه فرهنگی افزایش یابد.
زین العابدین در ادامه بازدید خود ابراز امیدواری کرد به زودی هفته فرهنگی تونس در تهران برگزار شود.
«محمد اسدی موحد»رایزن فرهنگی ایران در خصوص این نمایشگاه به خبرنگار ایرنا گفت: در حاشیه مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تونس، نمایشگاه فرهنگی و هنری و دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران برگزار شد و در این نمایشگاه، کالاهای فرهنگی، هنری، صنایع دستی مانند خاتم کاری، قلم زنی، نقاشی، مینیاتور، نقش های فرش و کتاب ها و منشورات ایران شناسی و فرهنگی در معرض دید مردم قرارگرفت.
وی افزود: این نمایشگاه مورد استقبال زیاد شرکت کنندگان در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران قرار گرفت.
«راشد الغنوشی » شخصیت معروف تونسی و رهبر جنبش النهضه ، معاون وزیر بازرگانی تونس،«خالد شوکات» سخنگوی سابق دولت، خانم «محرز العبیدی» رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و تونس، و چند نماینده دیگر مجلس از جمله شخصیت های تونسی بودند که از این نمایشگاه بازدید کردند.
خاورم **2041**انتشار دهنده: سید شاهپور حسینی