دسته : دسته‌بندی نشدهتاریخ: 2018/04/17
«پریزاد» سارا جلوداریان نقد می‌شود

به گزارش کافه وبلاگ نویسان به نقل از خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، پانزدهمین جلسه نقد و بررسى کتاب شعر زنان، چهارشنبه 29 فروردین‌ماه با بررسى کتاب «پریزاد» اثر سارا جلوداریان همراه خواهد بود.
این جلسه با حضور بهروز یاسمی، پروانه دلاور و فریبا یوسفى برگزار می‌شود.
کتاب «پریزاد» دربرگیرنده تمامی اشعار جلوداریان از سال 1384 تا 1389 است. این دفتر سه فصل با عنوان‌های «عشق»، «عطش» و «راز» را شامل می‌شود. فصل نخست این مجموعه دربرگیرنده سروده‌های اجتماعی و عاطفی، فصل دوم نیز مجموعه اشعار آیینی و مذهبی‌ و فصل سوم این مجموعه با عنوان «راز» نیز دربرگیرنده ترانه‌های شاعر است.
تازه‌ترین نشست «یک ماه، یک کتاب» با شعرخوانی شاعران حاضر در جلسه همراه خواهد بود.
این نشست، ساعت 16چهارشنبه 29 فروردین، در سالن سلمان هراتی حوزه هنری واقع در خیابان سمیه نرسیده به پل حافظ دایر و ورود برای تمامی علاقه‌مندان آزاد است.
گفتنی است، سارا جلوداریان متولد سال 1358 است. «خاطرات مشترک» عنوان نخستین مجموعه شعر منتشر شده اوست که در جشنواره خوارزمی سال 1386 برگزیده شده و همچنین نامزد دریافت جایزه از جشنواره شعر فجر بوده است.
وی دومین مجموعه شعرش را که شامل سروده‌های آیینی و مذهبی‌اش بوده است در دفتری با عنوان «هر جاده‌ای به منزل مجنون نمی‌رسد» با مقدمه مشفق کاشانی و توسط نشر هزاره ققنوس در سال 1386 منتشر کرده است.
همچنین سومین مجموعه شعر او با عنوان «نی‌زار گواه است» شامل سروده‌های مذهبی و آیینی در سال 1387 توسط نشر آرام دل به چاپ رسیده و چهارمین مجموعه غزل وی نیز با عنوان «خاطرات مشترک» (ویرایش جدیدی از نخستین مجموعه شعرش با همین عنوان) توسط نشر شانی منتشر شده است.
مجموعه «آتش و گلستان» نیز از این شاعر توسط نشر سوره مهر به بازار کتاب آمده است.

سارا جلوداریان، دانشجوی مقطع دکتری رشتهء مهندسی کشاورزی (باغبانی) در تهران است.