دسته : دسته‌بندی نشدهتاریخ: 2017/11/14
چهارمین جشنواره امام سجاد(ع) در زابل برگزار شد

به گزارش کافه وبلاگ نویسان به نقل از خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان،  حجت الاسلام مهدی پودینه سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد سیستان و بلوچستان امروز(23 آبان) در چهارمین جشنواره امام سجاد علیه السلام بیان داشت: جشنواره شعر امام سجاد علیه السلام برای اولین بار که در زابل برگزار می شود.

وی استقبال شاعران را برای شرکت در جشنواره چشمگیر اعلام کرد و افزود: 72 اثر به این جشنواره ارسال شده است.

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان تصریح کرد: شعر جزو پیشروترین هنرها در طول تاریخ بوده و مقام معظم رهبری همواره بر افزایش فعالیت شاعران تاکید نموده است.

وی افزود: از نکات برجسته این شب شعر حضور پررنگ شاعران اهل بیت علیهم السلام است که در وصف اهل بیت علیهم السلام خصوصاً حضرت زین العابدین شعر خوانی می کنند و این نشانگر محبت، علاقه و دوستی اهل سنت نسبت به اهل بیت می باشد که گواه آن شاعران زیادی از اهل سنت در دل تاریخ که در ثنا و مناقب اهل بیت علیه السلام شعر سروده اند.

 

حجت الاسلام پودینه با اشاره به اینکه جشنواره شعر امام سجاد علیه السلام در دو گویش سیستانی و بلوچی برگزار می شود، گفت: این جشنواره شعر با موضوعات زندگی امام سجاد علیه السلام، فضایل، مناقب و حوادث کربلا برگزار شده است.

در ادامه این مراسم داوود مختاری، سید احمد حسینی، پروانه جنگی زهی، ملیحه دانایی مقدم و یزدان سرگزی که مقام اول تا پنجم را کسب کرده اند، شعر خوانی کردند.