دسته : دسته‌بندی نشدهتاریخ: 2018/06/13
کنگره شعر کتاب دفاع مقدس شکاف بین نسل ها را کم می کند

در آستانه برپایی کنگره شعر کتاب دفاع مقدس مژگان عباسلو شاعر در خصوص لزوم توجه به موضوع دفاع مقدس به خبرگزاری دانشجو گفت: نسل جوان ما دفاع مقدس را ندیده اند و لمس نکرده اند و با دفاع مقدس بیگانه است. لزوم برگزاری چنین کنگره هایی که آشنایی نسل جوان با ارزش های دفاع مقدس است تا بدانند که وطن مانند پدر است و مردم دنیا دست به هرکاری از جمله جنگ و ستیز می زنند تا یک وطن هرچند جعلی برای خود داشته باشند.
وی ادامه داد: نسلی که در جبهه ها بودند و خانواده های رزمندگان که جنگ و فقدان عزیزان شون را با گوشت و استخوان خود لمس کره اند در حال تغییر هستند و نسل جدید بسیار از این فضا دور هستند و موضوع ادبیات دفاع مقدس هم به همین دلیل با اقبال کمتری روبه رو است. باید اتاق فکری وجود داشته باشد که راهکارهای جدید و نوین را برای آشنایی بیشتر وبهتر و حفظ ارزشهای دفاع مقدس پیدا کنند تا جوانانی که درگیر فضای مجازی و تکنولوژی هستند را جذب کنند. امروز زبان نسل ها و زبان شعر حتی تغییر کرده است.
عباسلو با اشاره به لزوم برگزاری کنگره شعر کتاب دفاع مقدس اظهار داشت: کنگره شعر کتاب دفاع مقدس اتفاق فرهنگی خوبی است که توسط نهاد کتابخانه ها در حال رقم خوردن است و باعث می شود شاعران از تمام نسل های جدید و قدیم و شاعران کهنه کار در زمینه دفاع مقدس و حتی شاعرانی که شناخت زیادی نداشته اند اما به سبب دوستان خود با هم آشنا می شند و گرد هم آیند و این کنگره شکاف بین نسل ها را کم کرده و فرهنگ دفاع مقدس را ترویج می کند.
این شاعر ضمن تقدیر از نهاد کتابخانه های عمومی کشور خاطرنشان کرد: به موضوع نقش بانوان در جنگ خیلی کم پرداخته شده بود و در مقوله شعر خصوصا بسیار کمتر است. موضوع این دوره از کنگره شعر کتاب دفاع مقدس موضوع بسیار خوبی است. بسیاری از خانم ها بوده اند که در جبهه ها فعالیت مستقیم داشتند پرستار و پزشک و رزمندگان خانم بسیاری داشتیم و بسیاری هم در پشت جبهه ها مشغول بودند و نقش بسیار بزرگی را ایفا می کردند. این اقدام نهاد کتابخانه ها از آن جهت که باعث شناخت هرچه بیشتر نقش بانوان در جنگ می شود بسیار ارزشمند است.