دسته : وبلاگتاریخ: 2018/07/10
یزد| مقبره استاد مهدی آذریزدی بازسازی و بهسازی می‌شود

مهدی جمالی‌نژاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در یزد، با اشاره به اینکه توجه به مفاخر و بزرگداشت آنها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است اظهار داشت: یزد دارای مفاخر و بزرگان بسیاری است که هر یک خدمات بسیار ارزنده‌ای به تاریخ ایران و اسلام ارائه کرده‌اند.

وی با اشاره به شخصیت و آثار استاد مهدی آذر یزدی خاطرنشان کرد: ایشان قطعا در تربیت تمام کودکان ایران زمین نقش بسیار مهم و غیرقابل انکاری داشته‌اند و آثارشان همچنان در ایران مورد مطالعه قرار می‌گیرد.

شهردار شهر جهانی یزد در ارتباط با مقبره پدر ادبیات کودک و نوجوان ایران که با وجود 9 سال از وفات ایشان همچنان در حالت غربت باقی مانده گفت: بر اساس تصمیم مجموعه شهرداری و شورای شهر یزد، امروز و همزمان با ایام وفات این استاد گرانقدر، عملیات بازسازی و به‌سازی مقبره وی آغاز می‌شود.

جمالی‌نژاد بیان کرد: علاوه بر بازسازی و بهسازی مقبره استاد آذر یزدی، فرهنگسرایی در همین مکان و با عنوان آذریزدی احداث می‌شود تا شهروندان بتوانند از خدمات فرهنگی آن بهره‌مند شوند.

به گزارش کافه وبلاگ نویسان به نقل از خبرگزاری تسنیم از یزد استاد مهدی آذر یزدی به عنوان پدر ادبیات کودک و نوجوان ایران آثار بسیار ارزشمندی را در طول زندگانی خود نگاشته که مهمترین و شناخته شده‌ترین اثر وی مجموعه "قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب" است که رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خامنه‌ای(مدظله العالی) در سفر پرخیر و برکت خود در سال 1386 به استان یزد، در مراسمی که استاد آذر یزدی هم در آن حضور داشت، با تمجید از آثار وی بیان فرمودند که " بخشی از تربیت فرزندانم را مدیون این مرد هستم".

مهدی آذریزدی در 18 مرداد 1388 و در سن 87 سالگی در تهران درگذشت و از آن سال تاکنون هیچ اقدامی در ارتباط با مقبره وی صورت نگرفته بود و مسئولان تنها به ارائه وعده‌های مختلف در این زمینه پرداخته‌اند.