منطقه کهک نیازمند ارتقاء سطح حفاظتی است

سید رضا موسوی مشکینی داخل بازدید از سوی منطقه شکار ممنوع کهک تشریح کرد: این منطقه با توجه به ظرفیت های بسیار زیست محیطی، نیازمند ارتقاء سطح حفاظتی و زیاد کردن تعداد محیط بانان و پاسگاه های محیط بانی است.

وی با اشاره به راه اندازی اداره محیط زیست شهرستان کهک، بر ضرورت برنامه ریزی مشخص به جهت حفاظت از سوی عرصه های طبیعی این شهرستان تأکید کرد و تشریح کرد: این منطقه یکی از سوی مقاصد اصلی گردشگری داخل استان بوده و متأسفانه همین امر موجب کاهش امنیت منطقه به جهت حیات وحش و تخریب پوشش گیاهی گردیده است.

موسوی رهاسازی زباله ها داخل طبیعت را یکی دیگر از سوی معضلات زیست محیطی منطقه شکار ممنوع کهک دانست و تشریح کرد: حفظ کاربری باغ های شهرستان کهک و عدم تجاوز به حقابه های زیست محیطی این منطقه، مسأله بسیار جدی می باشد که باید داخل برنامه ریزی ها مورد توجه قرار بگیرد.

وی همچنین با بیان اینکه توسعه صنعتی، خدماتی و گردشگری داخل این منطقه باید متناسب با شرایط زیستی و وضعیت اقلیمی آن باشد، تشریح کرد: یگان حفاظت محیط زیست داخل شهرستان کهک، با انجام گشت و پایش مستمر و شبانه روزی داخل منطقه، همه کوشش خود را به جهت جلوگیری از سوی دست اندازی متخلفان به این زیستگاه ارزشمند به کار گرفته است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید