ائتلاف سعودی ۱۱۹ بار آتش‌بس یمن را نقض کرد

بر اساس اطلاعات به دست امده توسط کافه بلاگ از سوی المسیره، هواپیماهای تجسسی مسلح ائتلاف سعودی داخل پنج نوبت مناطقی داخل استان‌های تعز و ضالع را هدف قرار دادند.

بر اساس این گزارش، هواپیماهای تجسسی ائتلاف سعودی همچنین با پرواز بر فراز استان‌های مأرب، حجه، جوف، صعده، تعز، بیضاء، ضالع و محورهای مرزی آتش بس را نقض کردند.

همچنین نیروهای ائتلاف سعودی با حملات توپخانه و راکتی مواضع نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن را داخل استان‌های، حجه، مأرب و صعده هدف قرار دادند.

این حملات داخل حالی صورت می‌گیرد که قبل تر سخنگوی جنبش انصارالله درباره شکست آتش‌بس یمن به علت نقض این توافق از سوی سوی ائتلاف سعودی هشدار داده بود.

عربستان سعودی از سوی ششم فروردین ۹۴ داخل قالب ائتلافی از سوی چند کشور عربی از سوی جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی، حملات گسترده‌ای را علیه یمن – فقیرترین کشور عربی – آغاز کرد.

برخلاف انتظار سعودی‌ها، حملات آنها به سپر محکم مقاومت ملت یمن برخورد کرد و بعد از سوی هفت سال پایداری و ضربات دردناک یمنی‌ها به عمق اراضی سعودی‌ها، بویژه تاسیسات آرامکو، ریاض به ناچار تن به آتش بس به امید خروج از سوی باتلاق جنگ یمن داد.

دیدگاهتان را بنویسید