ایندیپندنت: مرگ با اسلحه اولین عامل مرگ‌ومیر کودکان و نوجوانان آمریکایی است

بر اساس اطلاعات به دست امده توسط باشگاه خبرنگاران،نشریه انگلیسی ایندیپندنت داخل گزارش جدیدی داخل خصوص جنایات ناشی از سوی حمل سلاح گرم داخل آمریکا نوشته است: قتل عام ۱۹ کودک خردسال و دو معلم داخل یک مدرسه ابتدایی داخل ایالت تگزاس نشان دهنده زیاد کردن خطراتی می باشد که سلامت عموم را تهدید می نماید.

بر اساس تجزیه و تحلیل اخیر مرکز کنترل و پیشگیری از سوی بیماری‌های آمریکا، داخل سال ۲۰۲۰، آسیب‌های ناشی از سوی سلاح گرم از سوی تصادفات رانندگی به عنوان عامل اصلی مرگ و میر داخل میان کودکان و نوجوانان آمریکا پیشی گرفت. بین سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰، زیاد کردن نسبی مرگ و میر ناشی از سوی سلاح گرم داخل میان کودکان که از سوی جمله آن‌ها می‌توان به قتل، خودکشی و تیراندازی غیرعمد اشاره نمود، ۲۹.۵ درصد بوده می باشد. این بدان معناست که ۴ هزار ۳۶۸ آمریکایی زیر ۱۹ سال داخل سال ۲۰۲۰ بر اثر خشونت با اسلحه جان خود را از سوی دست داده اند.

در سال ۲۰۲۰، یعنی آخرین سالی که از سوی آن چنین داده‌هایی داخل دسترس است، ۱۹ هزار و ۳۸۴ قتل با اسلحه داخل آمریکا رخ داد که بیشترین میزان از سوی سال ۱۹۶۸ تاکنون بوده می باشد. ۲۴ هزار نفر دیگر با سلاح گرم خودکشی نمودند که این موضوع تعداد کل مرگ‌های ناشی از سوی اسلحه را به بیش از سوی ۴۵ هزار نفر زیاد کردن داد.

به خاطرنشان کرده جیسون گلدستیک، دانشیار پژوهشی پزشکی اورژانس داخل دانشگاه میشیگان، نرخ فزاینده مرگ و میر ناشی از سوی سلاح گرم یک روند طولانی مدت می باشد و نشان می‌دهد «ما همچنان داخل محافظت از سوی جوان‌ترین جمعیت خود داخل برابر یک علت قابل پیشگیری مرگ شکست می‌خوریم». ربکا کانینگهام، معاون پژوهشی دانشگاه میشیگان نیز می‌گوید: «خشونت با سلاح گرم یکی از سوی حیاتی‌ترین چالش‌هایی می باشد که جامعه ما با آن مواجه می باشد و بر اساس آخرین داده‌های فدرال، این بحران روز به روز شدیدتر می‌شود».

دکتر روشل والنسکی، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از سوی بیماری‌های آمریکا، دیروز داخل بیانیه‌ای اعلام کرد که کشتار تگزاس یادآور این می باشد که خشونت با اسلحه همچنان یک «تهدید جدی به جهت سلامت عمومی می باشد و باید مورد توجه قرار گیرد».

بیش از سوی دو دهه، مرگ و میر ناشی از سوی اسلحه پس از سوی تصادفات رانندگی دومین عامل مرگ و میر داخل میان کودکان بود، اما این فاصله از سوی سال ۲۰۱۶ داخل حال کاهش است، زیرا گسترش فناوری ایمنی و استفاده از سوی کمربند به کاهش مرگ و میر داخل تصادفات کمک کرده است.

در سال ۲۰۲۱، فرماندار تگزاس قانونی را امضا کرد که به شرط داشتن مجوز حمل تفنگ دستی پایان می‌داد. این بدان معناست که تقریباً همه افراد بالای ۲۱ سال می‌توانند اسلحه بخرند. این ایالت همچنین به ساکنان اجازه می‌دهد تا بدون مجوز داخل ملاء عام تفنگ حمل کنند.

قتل عام داخل مدرسه‌ای داخل تگزاس که روز گذشته رخ داد جان ۲۱ نفر از سوی جمله ۱۹ کودک را گرفت. این رخداد به دنبال چندین قتل عام مرگبار داخل این ایالت، از سوی جمله یک تیراندازی داخل پایگاه نظامی فورت هود داخل سال ۲۰۰۹ و ۲۰۱۴، و تیراندازی دسته جمعی داخل کلیسایی داخل ساترلند اسپرینگز داخل سال ۲۰۱۷ و همچنین تیراندازی داخل فروشگاه والمارت داخل سال ۲۰۱۹ بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید