چرا هندبال زنان داخل بازی‌های همبستگی سهمیه نگرفت؟

بر اساس اطلاعات به دست امده توسط کافه بلاگ، داخل حالی که کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان بارها قول حضور تیم ملی هندبال زنان داخل بازی‌های کشورهای اسلامی را داده بودند اما داخل حال حاضر و با اعلام سرپرست کاروان تنها والیبال و بسکتبال سه نفره زنان راهی قونیه خواهد شد.

بعد از سوی کسب سهمیه جهانی توسط تیم‌های ملی هندبال مردان و زنان، داخل جلسه ستاد عالی بازی‌های المپیک و پارالمپیک که با حضور سید حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان و صالحی‌امیری، رییس کمیته ملی المپیک برگزار شد نام هندبال مردان و زنان داخل جمع رشته‌های حاضر داخل بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی قرار گرفته بود اما بعد اعلام شد که تیم ملی هندبال مردان چون داخل میان ۸ تیم برتر نیست نمی‌تواند به مسابقات کشورهای اسلامی اعزام شود ولی تیم ملی زنان داخل لیست اعزامی‌ها بود. البته داخل آخرین اعلام کمیته ملی المپیک هندبال مردان سهمیه گرفت اما هندبال زنان خیر. با این وجود هنوز فدراسیون هندبال امید به کسب این سهمیه را دارد.

هندبال زنان ایران به جهت اولین‌بار داخل تاریخ توانست با کسب عنوان چهارمی آسیا سهمیه حضور داخل رقابت‌های قهرمانی جهان را کسب کند. داخل این شرایط فدراسیون هندبال حتی امیدوار به کسب سکوی بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی هم بود که حالا اعلام شده تیم هندبال زنان عازم این رقابت‌ها نخواهد گشت. والیبال زنان ایران هم بعد از سوی انصراف تیم قزاقستان مجوز حضور داخل این مسابقات را کسب نمود. به نظر می‌رسد داخل این شرایط زنان هندبالیست‌ ایرانی هم تنها داخل صورتی می‌توانند راهی قونیه شوند که یکی از سوی ۸ تیم از سوی حضور داخل مسابقات انصراف دهد.

اصغر رحیمی داخل پاسخ به این‌ سوال که چرا هندبال زنان به جهت حضور داخل کشورهای اسلامی مجوز نگرفته می باشد به کافه بلاگ تشریح کرد: چون ضعیف‌اند. فکر می‌کنم بارها توضیح دادم. سه‌شنبه داخل جلسه برنامه این بود که این‌ موضوع را توضیح دهم‌. داخل مورد رشته‌های تیمی فقط ۸ کشور اول رنک هر رشته داخل جهان می‌توانند داخل بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی شرکت کنند. البته رنک جهان که می‌گویم یعنی فقط ۸ کشور مسلمان که داخل مورد والیبال، هندبال و فوتبال فقط ۷ کشور اول حساب می‌شوند چون تیم میزبان هم سهمیه دارد.

رحیمی داخل ادامه تشریح کرد: البته داخل مورد بسکتبال سه نفره شرایط فرق می‌کند و برگزار کننده ۲۰ کشور اول را داخل نظر گرفته‌ می باشد. ما داخل بسکتبال سه نفره زنان و مردان، والیبال زنان و مردان، فوتبال مردان (فوتبال زنان کلا داخل میان رشته‌ها نیست) و داخل هندبال مردان سهمیه گرفته‌ایم. هندبال زنان هم سهمیه نگرفت. البته داخل والیبال زنان هم اول سهمیه نگرفته بودیم که با کناره‌گیری قزاقستان ما توانستیم حاضر شویم. این موضوع به جهت چند روز گذشته به ما اعلام شد و ما هم اعلام آمادگی کردیم. داخل هندبال زنان هنوز اعلام نکرده‌اند که کشوری کناره‌گیری کرده و البته احتمال کمی هم دارد چون دیگر سیستم بسته می‌شود. بعید می‌دانم که این اتفاق بیفتد.

سرپرست کاروان ایران داخل بازی‌های کشورهای اسلامی داخل پاسخ به این‌ سوال که هنوز فدراسیون هندبال امید دارد که تیم زنان داخل فهرست اعزامی‌ها باشد تشریح کرد: امید آن‌ها هم همین می باشد که چون والیبال سهمیه گرفته آن‌ها هم می‌توانند؛ اما عملا این اتفاق نمی‌افتد. اگر قرار بود مثل والیبال جایگزین شویم باید طی دو سه روز انجام می‌شد و کشورها انصراف می‌دادند چون داخل زمان طولانی کشورها شامل جریمه می گردند. این فرآیند باید به سرعت انجام می‌شد.

او افزود: به ما اعلام نمودند فوتبال و والیبال مردان، بسکتبال سه نفره زنان و مردان و هندبال مردان ایران داخل بین ۸ کشور اول می باشد و بلافاصله سوال پرسیده بودند که آیا می‌خواهید داخل این رویدادها شرکت کنید و ما هم ظرف چند ساعت پاسخ دادیم. داخل بخش والیبال زنان، قزاقستان که انصراف داد والیبال زنان ایران داخل رنک بالا بود و احتمالا بین ۱۰ کشور اول بودیم که جایگزین شدیم. حتی زمانی که به‌ داورزنی این موضوع را گفتیم گفت قبل بینی خودمان هم این بود که سهمیه می‌گیریم. والیبال لب مرزی بود، شاید فدراسیون هندبال فکر می‌کند به جهت آن‌ها هم این اتفاق می‌افتد، اما فکر می‌کنم هندبال زنان بالاتر از سوی رنک ۱۵ باشد. بعید می باشد که ۵ تا ۶ کشور کناره‌گیری کنند و سهمیه به آن‌ها برسد.

بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی از سوی ۱۸ تا ۲۷ مرداد به میزبانی قونیه ترکیه برگزار می‌شود. ایران داخل بخش مردان داخل تمامی رشته‌های تیمی فوتبال، والیبال، بسکتبال و هندبال سهمیه ورودی را کسب کرد اما داخل بخش زنان، فقط داخل رشته بسکتبال سه نفره سهمیه کسب گشت. البته والیبال زنان ایران هم با انصراف قزاقستان راهی مسابقات خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید