تورم بریتانیا رکورد ۴۰ ساله را شکست

بر اساس اطلاعات به دست امده توسط کافه بلاگ و به نقل از سوی بیزنس، این رقم از سوی ۹ درصد داخل آوریل، با اجماع نظرسنجی رویترز از سوی اقتصاددانان مطابقت داشت. سوابق تاریخی دفتر آمار ملی نشان می‌دهد که تورم ماه مه بالاترین میزان از سوی مارس ۱۹۸۲ بوده می باشد و احتمالا بدتر نیز خواهد شد.

یائل سلفین، اقتصاددان ارشد شرکت KMPG انگلستان تشریح کرد: زیاد کردن تورم فشار بیشتری را بر سیاست‌گذاران وارد می‌کند تا بار خانواده‌ها را کاهش دهند و وظیفه بانک انگلستان را پیچیده می نماید.

بانک مرکزی انگلیس هفته گذشته اعلام کرد که تورم احتمالا داخل ماه‌های آتی بالای ۹ درصد باقی می‌ماند تا اینکه داخل ماه اکتبر به بالاتر از سوی ۱۱ درصد می‌رسد، زمانی که قبوض انرژی خانوارهای تنظیم‌شده قرار می باشد دوباره زیاد کردن یابد.

ریشی سوناک، وزیر دارایی بریتانیا داخل واکنش به این داده‌ها گفت که حکومت بریتانیا تمام کوشش خود را به جهت مبارزه با زیاد کردن قیمت‌ها انجام می‌دهد.

قیمت‌های مواد غذایی داخل ماه مه ۸.۷ درصد زیاد کردن یافت یعنی بزرگترین جهش از سوی مارس ۲۰۰۹ محسوب می‌شود و این گروه به بزرگترین محرک تورم سالانه داخل ماه گذشته تبدیل گردیده است.

به‌طور کلی قیمت‌های مصرف کننده کلی داخل ماه مه ۰.۷ درصد زیاد کردن یافت که کمی بیشتر از سوی اجماع ۰.۶ درصدی بود.

نرخ تورم کل بریتانیا داخل ماه مه بالاتر از سوی ایالات‌متحده، فرانسه، آلمان و ایتالیا بود. داخل حالی که ژاپن و کانادا هنوز اطلاعات مربوط به قیمت مصرف‌کننده داخل ماه مه را گزارش نکرده‌اند، هیچ کدام به احتمال زیاد نزدیک به این رقم نیستند.