رئیسی: رشد اقتصادی به بیش از سوی ۴ درصد رسید/ ماهانه ۱۲ تا ۱۳هزار میلیارد هزینه‌های حکومت قبل را می‌پردازیم

بر اساس اطلاعات به دست امده توسط کافه بلاگ، آیت الله سید ابراهیم رئیسی داخل دیدار با اقشار مختلف خراسان شمالی که صبح امروز، دوم تیرماه ۱۴۰۱ داخل دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد مرکز خراسان شمالی برگزار شد، اظهار کرد: داخل آغاز شروع به کار حکومت رشد اقتصادی کشور ۴ دهم درصد بود اما داخل حال حاضر و پس از سوی چند ماه آخر سال گذشته از سوی چهار دهم گذشته و داخل حدود ۵ درصد است.

وی ادامه داد: رشد اقتصادی کشور نوید این را می دهد که می شود با پیگیری و برنامه‌ریزی‌ها زمینه رشد اقتصادی و ارزش پیدا کردن پول ملی داخل جامعه را فراهم کرد.

وی با تاکید بر اینکه کنترل تورم، وظیفه ما داخل حکومت است، افزود: به دنبال گشایش اقتصادی و بهبود کسب و کار می باشیم.

رئیسی تشریح کرد: کنترل تورم، بیماری کرونا، کسری بودجه و کالاهای اساسی از سوی جمله مهمترین برنامه های حکومت از سوی بدو شروع به کار بوده و همچنان نیز ادامه دارد.

رئیس جمهور همچنین تشریح کرد: زمانی که داخل حکومت کار را آغاز کردیم با ۴۸۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه روبرو بودیم و این موضوع به جهت همگان سوال بود که چگونه قرار می باشد آن را پشت سر بگذاریم اما با زیاد کردن تولید و فروش نفت توانستیم بدون استقراض از سوی بانک مرکزی و چاپ پول امیدوارانه سال ۱۴۰۰ را پشت سر بگذاریم.

وی همچنین ادامه داد: حکومت ماهانه ۱۲ الی ۱۳ هزار میلیارد تومان هزینه هایی که حکومت های قبل انجام داده اند را پرداختمی نماید. این هزینه هایی می باشد که حکومت مستقر انجام نداده و توسط حکومت های قبلی انجام شده اما هزینه های آن را ما پرداخت می کنیم.

وی تاکید کرد: مردم باید بدانند با قدرتی که خلق کرده‌اند بدون اینکه قراردادی را امضا کنیم و تعهد جدیدی را به جهت کشور بپذیریم با همان وضعیت سابق موفق شده ایم صادرات نفتی را به حد قابل قبول برسانیم.

رئیسی تشریح کرد: درآمدهای حکومت زیاد کردن پیدا کرده اما هزینه هایی نیز وجود دارد که داخل حال پرداخت آنها می باشیم. ۴۸۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه، زیاد کردن حقوق و دستمزد و غیره مواردی می باشد که از سوی طریق زیاد کردن درآمدهای کشور داخل حال پرداخت است.

رئیس جمهور اظهار کرد: به عنوان خدمتگزار مردم کوشش می‌کنیم تا راه های برون رفت از سوی مشکلات فعلی را پیدا کنیم و جز این موضوع به چیز دیگری فکر نمی‌کنیم.

وی بهبود اوضاع اقتصادی اجتماعی و فرهنگی مردم تا رسیدن به تراز جمهوری اسلامی ایران و مردم را وظیفه حکومت دانست و گفت به حضور داخل استان‌های کشور به جهت مشاهده مشکلات از سوی نزدیک اعتقاد دارم، افرادی که به سفرهای استانی انتقاد می‌کنند تجربه حضور بین مردم را ندارند اما بنده به این موضوع اعتقاد داشته و آن را دنبال خواهم کرد.

وی همچنین تاکید کرد: زیارت کردن مردم البته که مغتنم می باشد اما کافی نیست و تمام مسئولان باید مشکلات مردم را پیگیری کنند تا برطرف گردد.

وی همچنین با اشاره به حضور خود داخل خراسان شمالی، مردم این استان را مردمانی وفادار و با قومیت ها و گویش های مختلف دانست که داخل کنار یکدیگر متحد و همراه به جهت اعتلای کشور کوشش می کنند و ادامه داد: سفر به خراسان شمالی به جهت بنده و همه مدیران و همراهانم یک افتخار می باشد تا از سوی نزدیک مردم شهید پرور صمیمی و پرتلاش این استان را زیارت کنیم.

رئیس‌جمهور افزود: مردم خراسان شمالی بسیار پرتلاش هستند و داخل برهه‌های مختلف کشور داخل پیروزی انقلاب اسلامی چه داخل دفاع مقدس و دفاع از سوی حریم حرم خوش درخشیده‌اند.

وی به بازدید خود از سوی یکی از سوی صنایع داخل بدو ورود به خراسان شمالی اشاره نمود و تشریح کرد: خراسان شمالی مملو از سوی امکانات و ظرفیت‌ها به ویژه داخل صنایع می باشد اما باید تغییراتی داخل حوزه صنعت اتفاق بیفتد، یکی از سوی این تغییرات استفاده از سوی آب شرب داخل صنایع می باشد که باید تغییر کرده و از سوی پساب داخل صنایع استفاده گردد.

وی تاکید کرد: حداکثر تا پایان سال جاری زمینه استفاده صنایع از سوی حساب داخل استان ایجاد شود و چاه های آب شرب داخل اختیار مردم قرار گیرد، صنایع و اشتغال داخل آنها باید دو تا سه برابر زیاد کردن یابد و سرمایه‌گذاری جدی داخل آنها صورت گیرد.

رئیس‌جمهور همچنین تشریح کرد: دامداران و کشاورزان ما باید بتوانند آینده را قبل بینی کنند و بدانند که چقدر از سوی تولید آنها قرار می باشد خریداری شود و چرخش مالی آنها چقدر خواهد بود؛ لذا حکومت باید با قیمتی مناسب محصولات و تولیدات آنها را خریداری کرده و تسهیلات مناسب را پرداخت کند.