رئیس جمهور: آمریکا بداند با ملت ایران نباید با زبان زور سخن گوید

بر اساس اطلاعات به دست امده توسط کافه بلاگ، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی قبل از سوی ظهر امروز پنجشنبه داخل جریان بیست و ششمین سفر استانی حکومت مردمی، داخل دیدار جمعی از سوی آحاد مختلف مردم خراسان شمالی، اهالی این استان را همسایگان امام رئوف و مردمانی بسیار با بصیرت، متدین، وفادار، با احساس مسئولیت و خونگرم دانست که داخل طول هزار سال گذشته روحیه پذیرایی از سوی زائران امام رضا (ع) را داشته‌اند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه اهالی خراسان شمالی با گویش‌های مختلف ترکی، کردی، کرمانج، ترکمن و فارس، دل‌های داخل گرو یکدیگر دارند و متحد، منسجم و پرتلاش هستند، افزود: مردم این استان هم داخل پیروزی انقلاب اسلامی، هم داخل دوران دفاع مقدس، هم داخل دفاع از سوی حریم و حرم خوش درخشیدند و مردمانی کوشا داخل امر تولید هستند که امروز داخل کشور بسیار مهم است.

رئیسی همچنین با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب که فرمودند، امروز تولید محور کار داخل کشور است، اظهار داشت: خراسان شمالی دانشگاه‌ها، مراکز علمی و فرهنگی خوبی دارد که مردان و زنانی فرهیخته و نیروهای ارزشمندی پرورش داده می باشد. باید زمینه کار و کوشش به جهت این عزیزان فراهم شود تا ثمره تلاش‌های خود را داخل روند پیشرفت استان و کشور ببینند.

رئیس جمهور با بیان اینکه بزرگترین توفیق حکومت این می باشد که خدمتگزار مردم داخل ایجاد زمینه کار و فعالیت و تولید و استفاده صحیح و بهره‌برداری درست از سوی امکانات و ظرفیت‌ها باشد، تصریح کرد: داخل بازدید امروز خود از سوی مجتمع پتروشیمی دیدیم که کار ارزشمندی توسط مهندسان، کارگران و دست‌اندرکاران داخل حال انجام می باشد اما باید اصلاحاتی داخل آنجا اتفاق بیفتد.

آیت‌الله رئیسی ادامه داد: اولین تغییر ضروری داخل فعالیت این واحد پتروشیمی جایگزینی استفاده از سوی پساب به جای آب شرب می باشد. مقرر شد حداکثر تا آخر سال جاری تمام زمینه‌ها به جهت جایگزینی پساب داخل این مجتمع فراهم شود و آب مصرفی داخل این واحد داخل اختیار مردم قرار گیرد. همچنین با سرمایه‌گذاری می‌توان علاوه بر ارتقای ظرفیت تولید، فرصت‌های شغلی این واحد را که داخل حال حاضر ۱۲۰۰ است، تا ۲ یا ۳ برابر زیاد کردن داد.

رئیس جمهور همچنین بر لزوم برنامه‌ریزی به جهت قابل پیش‌بینی شدن فعالیت کشاورزان و دامداران و خرید تضمینی محصولات آنان تاکید کرد و تشریح کرد: باید با ارائه تضمین به جهت خرید محصول و پرداخت تسهیلات به رونق تولید محصولات کشاورزی و دامداری کمک کرد.

رئیسی داخل ادامه سخنانش با اشاره به آمار حدود ۷۰۰ نفره قربانیان ناشی از سوی شیوع کرونا داخل ایام شروع به کار حکومت مردمی افزود: امروز داخل حالی آمار مبتلایان و قربانیان کرونا داخل کشورمان به شدت کاهش یافته که داخل برخی کشورها شاهد قربانی شدن روزانه چندصد نفر می باشیم.

رئیس جمهور ادامه داد: به لطف خدا و به برکت دعا و همکاری مردم و از سوی همه مهم‌تر به برکت مجاهدت‌های کادر درمانی و پرستاری کشور روزهایی را می‌گذرانیم که آمار قربانیان کرونا تک رقمی شده و بعضا صفر می باشد. باید صمیمانه از سوی کادر درمان که مجاهدانه و شبانه و روزی از سوی جان، زندگی، خانواده و سلامت خودشان گذشتند تا از سوی سلامت مردم صیانت کنند و همچنین از سوی کمک‌های مومنانه مردم سپاسگزاری کنم.

رئیسی داخل ادامه به مواجه حکومت مردمی داخل آغاز فعالیت خود با مشکلات مالی و کسری ۴۸۰ هزار میلیاردی بودجه اشاره نمود و اظهار داشت: حکومت همه کوشش خود را به کار گرفت تا بدون استقراض از سوی بانک مرکزی یا چاپ پول که خود موجب تورم می‌شود سال ۱۴۰۰ را پشت سر بگذارد.

رئیس جمهور ادامه داد: حکومت سیزدهم از سوی ابتدای فعالیت خود، هر ماه، علاوه بر پرداخت حقوق و دستمزد، بین ۱۰ تا ۱۳ هزار میلیارد تومان بابت هزینه‌هایی پرداخت می‌کند که داخل این حکومت انجام نگردیده است.

رئیسی تصریح کرد: امروز به برکت اقتدار و عزتی که شما مردم خلق کردید، بدون اینکه قراردادی امضا کنیم یا تعهد جدیدی به جهت کشور بپذیریم، فروش نفت را به حد قابل قبولی رساندیم، داخل حالی که قبلا می‌گفتند امکان فروش نفت نخواهد بود. تامین کسری بودجه ۴۸۰ هزار میلیاردی و پرداخت بدهی‌های مربوط به گذشته از سوی محل زیاد کردن درآمدهای ناشی از سوی همین زیاد کردن فروش نفت حاصل گردیده است.

رئیس جمهور داخل بخش دیگری از سوی سخنانش با بیان اینکه دنبال عادلانه کردن حقوق و دستمزدها می باشیم، خاطرنشان کرد: به همه اقشار جامعه می‌گویم که درخواست‌های هیچکدام‌تان درباره حقوق و مزایا نادرست نیست، اما اجازه دهید عدالت را داخل پرداخت حقوق اجرا کنیم تا همه راضی باشند.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به سفرهای خود به استان‌های مختلف تشریح کرد: می‌توان داخل تهران نشست و گزارش‌ها را از سوی استان‌ها دریافت کرد، اما شنیدن کی بود مانند دیدن. حضور داخل کنار دامدار، کشاورز، استاد، دانشجو، بازاری و کسبه درک متفاوتی به انسان می‌دهد و بنده به این تجربه افتخار می‌کنم. ممکن می باشد برخی که سفرهای استانی حکومت را مورد سرزنش قرار می‌دهند، تجربه دیدارها و حضور داخل جمع مردم را نداشته باشند که به آنان توصیه می‌کنم چنین دیدارها و حضورهایی را تجربه کنند.

رئیس جمهور به آمار بانک مرکزی و مرکز آمار مبنی بر زیاد کردن نرخ رشد اقتصادی از سوی ۴ دهم درصد به حدود ۵ درصد داخل ماه‌های پایانی سال ۱۴۰۰ اشاره نمود و افزود: این دستاورد این نوید را می‌دهد که با مراقبت و پیگیری و برنامه‌ریزی می‌توان زمینه رشد اقتصادی و زیاد کردن ارزش پول ملی را داخل جامعه فراهم کرد.

رئیسی اظهار داشت:‌ اگر پول ملی بی‌ارزش شود، هر چه هم حقوق افراد را زیاد کردن دهیم، باز هم حریف تورم نمی‌شویم. تورم حتما باید مهار گردد. حکومت مردمی از سوی ابتدای کار خود به دنبال مهار شیوع کرونا، رفع کسری بودجه، تامین مطمئن کالاهای اساسی و مهار تورم بود که این مسائل همچنان داخل دستور کار قرار دارند.

رئیس جمهور با بیان اینکه از سوی وضعیت زندگی مردم عزیزمان داخل شهر و روستا اطلاع دارم، تصریح کرد: بنده مرتب داخل میان مردم حضور دارم و واقعاً نه فقط هیچ شبی، بلکه هیچ ساعتی نیست که از سوی زندگی مردم غفلت کنم. شبانه روز دنبال این می باشیم که هر چه سریع‌تر مشکلات کاهش پیدا کند و مردم شاهد رشد اقتصادی باشند و گشایشی داخل زندگی و کسب‌وکارها ایجاد گردد.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به فراهم شدن شرایط به جهت بازگشایی مراکز آموزشی و مشاغل با مهار شیوع کرونا خاطرنشان کرد: متاسفانه به علت شیوع کرونا شاهد یک روند زیاد کردن قیمت داخل عرصه جهانی بودیم که با وقوع جنگ داخل اوکراین این زیاد کردن قیمت‌ها شدت بیشتری گرفت. امروز همه کشورها با این موضوع درگیر هستند، اما ما داخل کشورمان بعد از سوی اتکال به خدا و اعتماد به رهبری، سرمایه بزرگ پشتیبانی ملت ایران را داریم.

رئیس جمهور با بیان اینکه با توکل بر خدا، هدایت‌های رهبری و مشارکت مردم و الگو گرفتن از سوی منش شهدا به ویژه شهید سلیمانی می‌توانیم بر مشکلات فائق شویم، تشریح کرد: رهبری بصیرت‌آفرین ما فرمودند که مشکلی نداریم، الا اینکه راه‌حل آن داخل کشور وجود دارد. ظرفیت‌های مادی و معنوی کشور، مشارکت و پشتیبانی مردم، اراده دولتمردان، کوشش مجاهدانه کارگران، کشاورزان، کارمندان، ‌اساتید، دانشجویان و طلبه‌های فاضل، کاسبان و همه اقشار و اصناف کشور را سرمایه‌های بزرگی می‌دانم که با اتکا بر این سرمایه‌ها و پشتیبانی‌های عظیم، آینده کشور بسیار روشن و درخشان است.

رئیسی افزود: داخل شرایط جنگ و داخل روزگار تحریم که دشمن شرایط را به جهت ما سخت کرده، شما مردم خراسان شمالی داخل کنار دیگر مردم ایران صبورانه مقاومت کردید و کاری کردید که امروز آمریکا رسماً اعلام کند، فشارهای حداکثری بر جمهوری اسلامی مفتضحانه شکست خورده است؛ این پیروزی شما و پیروزی ملت بزرگ ایران است.

رئیس جمهور اظهار داشت: به عنوان نماینده شما مردم، به آمریکایی‌ها می‌گوییم که بدانید با ملت ایران نباید با زبان زور سخن بگویید. زبان زور جواب نمی‌دهد. این ملت جنگ را با پیروزی و اقتدار پشت سر گذاشت و داخل این ۴۰ ساله مقاومت کرده می باشد. این ملت حتماً داخل جنگ اقتصادی و جنگ رسانه‌ای نیز پیروز خواهد بود.

آیت‌الله رئیسی با تاکید بر اینکه مشارکت داخل جهاد تبیین و روشنگری داخل برابر کوشش دشمن به جهت ایجاد یاس و ناامیدی وظیفه‌ای همگانی است، تصریح کرد: ‌هر کسی داخل هر کجا مشغول می باشد و هر کاری انجام می‌دهد و هر مسئولیتی که دارد، باید داخل دل مردم امید ایجاد کند. امید نه با حرف و بخشنامه بلکه داخل عمل ایجاد می‌شود. هر کس، هر کجا که هست، اگر با قلم و بیان‌اش داخل مردم ایجاد و یأس و ناامیدی کند، بداند یا نداند، بخواهد یا نخواهد داخل جهت راهبرد دشمن حرکت کرده است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: همه مسئولین و ادارات و سازمان‌ها و تمام کسانی که به نام حکومت و نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمت می‌کنند، باید با همه اقدامات‌شان به جهت مردم و داخل دل جوان ایرانی امید ایجاد کنند تا دشمن روز به روز بیشتر احساس شکست و ذلت کند.

رئیسی ادامه داد: داخل این مسیر سردار شهید سلیمانی و شهدا الگوهای ما هستند که بدون دسترسی به امکانات و با دست خالی همه موانع را کنار زدند،‌ راه‌ها را هموار نمودند و پیروزی به دست آوردند. حاج قاسم علیرغم همه حمایت‌های مالی و پولی و اطلاعاتی و تسلیحاتی که از سوی داعش می‌شد، با پشتکار، پیگیری، توکل به خدا و اعتماد به نفس پیروزی‌های بزرگی به جهت کشور حاصل کرد.

رئیس جمهور خطاب به دختران و پسران ایران اسلامی با بیان اینکه با اراده پولادین و اتکال به خدا متعال، دستیابی به پیروزی‌ها و به موفقیت‌ها امکان‌پذیر است، تشریح کرد: به عنوان خدمتگزار مردم به چیزی جز مردم و پیدا کردن راهکارهای برون‌رفت از سوی مشکلات فکر نمی‌کنم و با همه وجود با اتفاق همکارانم کوشش می‌کنیم که وضعیت زندگی مردم داخل حد تراز جمهوری اسلامی ایران گردد.

آیت‌الله رئیسی افزود: امکان رفع همه نیازهای استان داخل قالب اعتبارات یک سفر استانی وجود ندارد و لذا اولویت‌ها مورد توجه ماست. امروز به اندازه ۵۰ سال پروژه نیمه تمام داخل کشور داریم، اما داخل سفرهای استانی پروژه‌های اولویت‌دار شناسایی و به جهت تکمیل آنها اعتبار تخصیص داده می‌شود. داخل سفر به خراسان شمالی با نظر به مصوبات سفر مقام معظم رهبری تکمیل طرح‌های اولویت‌دار را دنبال خواهیم کرد و از سوی مدیران می‌خواهیم که با روحیه جهادی کارها را دنبال و مردم و رسانه‌ها نیز فعالیت آنان را رصد کنند.

انتهای پیام