عطوان: نابودی اسرائیل با بازگشت نتانیاهو تسریع می‌شود

طبق بررسی های کافه بلاگ، دیروز (چهارشنبه، ۲۲ ژوئن)، نمایندگان صهیونیست با طرح اولیه انحلال پارلمان این رژیم به عنوان اولین گام به جهت برگزاری انتخابات زودهنگام داخل اراضی اشغالی موافقت کردند. این داخل حالی بود که «بنیامین نتانیاهو» رهبر مخالفان کابینه فعلی تل‌آویو و نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی، دو شب پیش، ضمن اعلام آمادگی حزبش به جهت رقابت‌ها انتخاباتی، از سوی شکست کابینه «نفتالی بنت» داخل حفظ امنیت جانی و روانی شهرک‌نشینان صهیونیست صحبت نمود. امری که بیانگر آن می باشد که به احتمال قوی ممکن می باشد وی به قدرت بازگردد.

بازگشت نتانیاهو ترس ندارد

«عبدالباری عطوان» سردبیر روزنامه «رأی الیوم»، با انتشار یادداشتی داخل این خصوص، علت هراس برخی عرب‌ها از سوی بازگشت نتانیاهو به قدرت رو به زوال حکومت صهیونیستی، را جویا شد و نوشت: « پس از سوی فروپاشی حکومت راستگرای ائتلافی نفتالی بنت داخل اسرائیل و تصمیم آن به جهت انحلال پارلمان (کنست) و رفتن به پنجمین انتخابات ظرف سه سال و نیم اخیر، صداهای بسیاری، چه داخل داخل سرزمین های اشغالی و چه داخل منطقه عربی، از سوی وحشت احتمال بازگشت بنیامین نتانیاهو به قدرت شنیده گشت. این داخل حالی می باشد که این بازگشت داخل هر حال، تضمین نشده می باشد اما درباره ضعیف‌النفس‌ها چه می‌توان گفت؟».

تشدید بحران‌های داخلی و خارجی تل‌آویو

وی نوشت: «دولت اشغالگر اسرائیل با نزدیک شدن به پایان عمر خود، داخل لبه پرتگاه فروپاشی می باشد و شاهد تشدید بحران های داخلی از سوی یک سو و تقویت قدرت سیاسی و نظامی محور مقاومت از سوی سوی دیگر می باشد. این داخل حالی می باشد که جنگ‌های استعماری غرب به جهت نخستین بار پس از سوی نزدیک به صد سال از سوی خاورمیانه به عمق اروپا و اراضی اوکراین انتقال یافته می باشد. جنگی که تاکنون روسیه از سوی نظر اقتصادی و نظامی داخل آن پیروز بوده است».

عطوان به صراحت پرسید: «چرا برخی از سوی ما از سوی بازگشت نتانیاهو می‌هراسیم؟ بگذارید نتانیاهو به ریاست دولتی از سوی هم پاشیده و تجزیه شده بازگردد که داخل محافل آن، درگیری‌های سیاسی اوج گرفته و تقریباً از سوی همه طرف با سامانه‌های موشکی محاصره شده می باشد وحتی دیگر نمی‌تواند به اردوگاه پناهندگان جنین که مساحت آن بیش از سوی یک کیلومتر مربع نیست، نفوذ کند».

شکست‌های متوالی حکومت نتانیاهو طی 16 سال

به اعتقاد نویسنده، حکومت نتانیاهو که بیش از سوی ۱۶ سال متوالی به طول انجامید، پر از سوی شکست بود که آخرین آن، جنگ «سیف القدس» که این حکومت اشغالگر را بیش از سوی ۱۱ روز داخل جهان منزوی کرد و طی آن شش میلیون اسرائیلی داخل پناهگاه‌های این کشور زندگی کردند. آن‌ها چاره ای جز راهی دریا شدن نداشتند تا از سوی موشک هایی که بر سرشان می‌ریخت، فرار کنند و حتی داخل جستجوی جزایر خالی از سوی سکنه یونان به جهت اقامت تا زمانی که خانه نهایی را پیدا کنند، بودند.
سیف القدس نتانیاهو را به التماس انداخت

وی با طعنه به برخی حکام عرب تاکید کرد: «نتانیاهو، این "مرد قوی" که برخی از سوی عربها از سوی او می‌ترسند، داخل مقابل رئیس جمهور جو بایدن به زانو درآمد و التماس کرد که رهبری مصر را متقاعد کند که با جناح های مقاومت داخل نوار غزه داخل طول جنگ "سیف القدس" به جهت توقف شلیک موشک‌ها واز بین بردن وضعیت وحشت حاکم بر جامعه اسرائیل میانجیگری کند. بسیاری از سوی نویسندگان این موضوع را بیان کردند، که "این کشور دیگر قابل زندگی نیست و هیچ جایگزینی به جهت مهاجرت به کشورهای جدید و امن وجود ندارد"».

ایران و مقاومت تهدیدی موجودیتی به جهت اسرائیل

نویسنده داخل ادامه با اشاره به قدرت ایران و بازوهای نظامی آن داخل منطقه که دارای زرادخانه‌های موشکی و پهپادی دقیق می باشد تصریح می‌کند که اسرائیل، چه نتانیاهو بر آن حکومت کند و چه بنت، با چنین تهدیدی موجودیتی مواجه می باشد و داخل آستانه از سوی دست دادن برتری نظامی و بازدارندگی هسته‌ای خود می باشد. هرچند که هنوز آن را از سوی دست نداده می باشد. پس بگذارید نتانیاهو بیاید و شانس خود را امتحان کند، زیرا معادلات روی زمین هر ماه به نفع «مرابطین» بیت‌المقدس و اطراف آن داخل حال تغییر است.

در ادامه این یادداشت آمده می باشد که نتانیاهو داخل طول طولانی‌ترین حکومت خود داخل تاریخ اسرائیل، چیزی جز شکست‌ها، مانورهای رسانه‌ای پر از سوی دروغ و تهدیدهای توخالی دستاورد نداشت و هرگز جرأت حمله به نوار غزه را که مساحت آن بیش از سوی ۱۵۰ مایل مربع نیست و داخل آن کوه‌ها و فلات‌ها یا جنگل‌هایی وجود ندارد، نداشت زیرا اراده قوی به جهت مقاومت تا شهادت داخل میان مردم آن حاکم است.

عادی‌سازی روابط یک نفوذ و مانور رسانه‌ای تبلیغاتی بود

عطوان نوشت: «درست می باشد که او از سوی دونالد ترامپ و دامادش جرد کوشنر به عنوان تازیانه به جهت شلاق زدن و وحشت برخی از سوی رهبران عرب و سوق دادن آن‌ها به سمت عادی سازی و امضای توافقنامه صلح آبراهام استفاده کرد، اما این نیز درست می باشد که این یک نفوذ رسانه‌ای و تبلیغاتی بود و کشورهای سازشکار قدیمی و جدید داخل آستانه ناآرامی‌های داخلی و تهدیدهای خارجی روز افزون بودند. مصر داخل آستانه قحطی می باشد و به جهت اجتناب از سوی آن به ۲۵ میلیارد دلار فوری نیاز دارد، و اردن نیز به همین ترتیب می باشد و دیگر ایران یک کشور مجوس داخل نظر بسیاری از سوی کشورهای حوزه خلیج فارس که با آن مذاکره می کنند و خواهان دوستی با آن هستند وامیدوارند این کشور کمک کند تا از سوی جنگ یمن خارج شوند، نیست».

به اعتقاد سردبیر روزنامه رأی الیوم، داخل حال حاضر کل منطقه داخل آستانه یک جنگ منطقه‌ای قرار دارد و آمریکا که بزرگترین حامی و ناجی اسرائیل بود، به لطف تقویت اتحاد روسیه و چین که از سوی نظر نظامی قدرتمندتر و مستحکم تر گردیده است، رهبری خود را بر جهان از سوی دست داده می باشد. از سوی سوی دیگر جنگ اوکراین که ممکن می باشد سالها طول بکشد، ممکن می باشد به یک جنگ جهانی سوم تبدیل شود و کل معادلات را داخل جهان تغییر دهد.

بازگشت به فرهنگ مقاومت ناجی ملت‌های عربی است

عطوان نوشت که بزرگترین عامل تغییر، بازگشت ملتهای عرب به فرهنگ مقاومت است، زیرا این تنها راه برون رفت از سوی وضعیت ذلت و پستی می باشد که داخل حال حاضر به لطف اطاعت سرانشان داخل برابر دیکته‌ها و سیاست‌های مبتنی بر دوشیدن و اخاذی ایالات متحده و اسرائیل، به آن دچار شده‌اند. حتی اگر زوج ترامپ و کوشنر برگردند، نمی توانند حکومت اشغالگر اسرائیل را از سوی بحران‌های‌کنونی نجات دهند.

نگارنده داخل پایان نوشت: «تنها شلیک چند موشک دقیق علیه سکوهای گاز مسروقه اسرائیل داخل شرق مدیترانه یا ایستگاه‌های برق و آب داخل حیفا و بعد از سوی حیفا، شکنندگی این موجودیت را آشکار می‌کند و صدها هزار شهرک نشین آن را مجبور به ترک اسرائیل خواهد نمود. بازگشت نتانیاهو که با گستاخی و استکبار و تحرکات استکباری خود گزینه صلح را از سوی بین برد، نمی‌تواند این حقیقت را تغییر دهد بلکه داخل واقع ممکن می باشد حتی به نابودی اسرائیل تسریع بخشد تا حتی هشتمین دهه خود را به پایان نرساند، همانطور که ایهود باراک، دشمن و رقیب قدیمی نتانیاهو از سوی آن خبر می دهد».