محموله جدید تسلیحاتی ۴۵۰ میلیون دلاری آمریکا به اوکراین

نیویورک – ایرنا- کاخ سفید همزمان با درخواست اوکراین به جهت دریافت تسلیحات سنگین و مهمات بیشتر اعلام کرد آمریکا بسته جدید نظامی ۴۵۰ میلیون دلاری به کی‌یف ارسال می‌کند که شامل سیستم‌های راکتی، قایق‌های گشتی و مهمات می‌شود.

جان کربی هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی به خبرنگاران گفت که بسته نظامی جدید ۴۵۰ میلیون دلاری آمریکا به جهت اوکراین شامل سیستم‌های راکتی موسوم به هیمارس (HIMARS)، ده‌ها هزار گلوله و مهمات اضافی و همچنین قایق‌های گشتی است.

کربی داخل نشستی خبری داخل کاخ سفید تشریح کرد: آمریکا یک کمک امنیتی دیگر به ارزش ۴۵۰ میلیون دلار به جهت اوکراین اعلام کرده می باشد. این کمک نظامی بخشی از سوی تعهد ما به جهت کمک به اوکراین به جهت دفاع از سوی دموکراسی خود داخل برابر تهاجم بی‌علت روسیه است

وی ادامه داد: این بسته شامل تسلیحات و تجهیزات، از سوی جمله سامانه‌های راکتی (هیمارس)، ده‌ها هزار گلوله اضافی به جهت سیستم های توپخانه‌ای و قایق‌های گشتی به جهت کمک به اوکراین داخل دفاع از سوی سواحل و مسیر های آبی خود است.

در حالی که روسیه تمرکز خود را بر منطقه دونباس داخل شرق روسیه معطوف داشته و اوکراین با این بحث مواجه بوده که به جهت صلح بخش های از سوی قلمرو خود را واگذار کند، خواهان دریافت تسلیحات سنگین و مهمات بیشتری گردیده است.

بر اساس اطلاعات به دست امده توسط روز پنجشنبه کافه بلاگ، تارنمای خبری هیل درادامه این مطلب نوشت: مقامات اوکراینی با وجود اعلام کمک های یک میلیاردلاری از سوی سوی حکومت بایدن، این اقدام را به جهت عقب راندن قوای روسیه از سوی خاک اوکراین کافی نمی دانند.

هیل نوشت: اوکراین تاکنون تنها ۱۰ درصد از سوی تسلیحاتی که به جهت مقابله با قوای روسیه درخواست کرده بود از سوی طرف غربی دریافت کرده است.

تارنمای خبری این رسانه آمریکایی درادامه نوشت: درحالی که حکومت بایدن داخل ظاهر کی‌یف را به جهت پایان دادن به جنگ تحت فشار قرار نمی دهد اما درپشت صحنه مقامات آمریکایی دراین مورد که اوکراین قادر به بازپس گیری قلمرو خود از سوی قوای روسیه نیستند، روبه فزونی است.

هیل نوشت: اکنون برخی مقامات آمریکایی پیشنهاد می کنند که اوکراین با واگذاری برخی از سوی سرزمین های خود به روسیه به نام صلح، به وضعیت دفاعی کنونی پایان دهد، این افراد ازجمله شامل هنری کسینجر می باشد که یادآور شده «لازم می باشد تا مذاکرات صلح آغاز شود».

تارنمای خبری آمریکایی هیل درادامه نوشت: وضعیت بسیار وخیم می باشد چراکه اوکراین داخل قیاس با قوای روسیه از سوی مهمات و تسلیحات اندکی برخوردار بوده و به خاطرنشان کرده «هانا مالیر» (Hanna Maliar) تسلیحات اوکراین داخل قبال روسیه داخل مقایسه یک به ۱۰ و مهمات رو به اتمام است.

 • ده‌ها زخمی داخل حمله نظامیان صهیونیست به فلسطینیان

  ده‌ها زخمی داخل حمله نظامیان صهیونیست به فلسطینیان

  تهران- ایرنا- منابع خبری پنجشنبه شب از سوی زخمی شدن ده‌ها فلسطینی داخل پی…

 • نشست هماهنگی اربعین داخل کربلا برگزار شد؛ تاکید بر وحدت دو ملت و تشکیل موکب‌های مشترک

  نشست هماهنگی اربعین داخل کربلا برگزار شد؛ تاکید بر وحدت دو ملت و تشکیل موکب‌های مشترک

  کربلا- ایرنا- نشست اربعین ۱۴۰۱ به ریاست «محمد کاظم آل صادق» سفیر ایران…

 • ضیافت کاری با طعم برجام

  ضیافت کاری با طعم برجام

  تهران- ایرنا- انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا…

 • استولتنبرگ: عضویت فنلاند و سوئد داخل ناتو قطعی نیست

  استولتنبرگ: عضویت فنلاند و سوئد داخل ناتو قطعی نیست

  تهران-ایرنا- دبیرکل ناتو اعلام کرد، توانایی این ائتلاف به جهت عبور از…