مشاور وزیر علوم: مطالبات دانشگاهیان باید از سوی مسیرهای درست پیگیری شود

بر اساس اطلاعات به دست امده توسط کافه بلاگ، دکتر علی شمسی‌پور روز پنجشنبه داخل دانشگاه کوثر بجنورد با تاکید بر اولویت‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: باید داخل جمهوری اسلامی مرجعیت علمی و دیپلماسی علمی وجود داشته باشد و تقویت ارتباطات بین الملل یک ضرورت می باشد که جزو اهداف این وزارتخانه است.

او ادامه داد: آموزش و تحقیق باید هدفمند باشد و اجرایی شدن ارتباط دانشگاه‌ها با صنعت از سوی اولویت‌های وزارت علوم می باشد که باعث تبدیل ایده به علم شده و داخل نهایت به ثروت و قدرت تبدیل می‌شود.

شمسی‌پور اظهار داشت: توجه به فرهنگ و نوآوری فرهنگی از سوی دیگر اولویت‌های وزارت علوم است.

نماینده تام‌الاختیار وزیر علوم با اشاره به بیانات بنیانگذار جمهوری اسلامی که دانشگاه را کارخانه انسان‌سازی خوانده بودند، افزود: تأمین نیروی انسانی مورد نیاز بخش های مختلف جامعه از سوی وظایف دانشگاه‌ها و اولویت‌های وزارت علوم است.

وی ادامه داد: یکی از سوی اولین اقدامات وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، ایجاد معاونت فناوری و نوآوری بود که به منظور تقویت ارتباط و همکاری با صنعت صورت گرفت و فرصت خوبی به جهت حوزه‌های دانش بنیان ایجاد شد تا بتوانند از سوی دانش به تولید ثروت برسند.

شمسی پور با اشاره به اقبال خوب دانشجویان دختر به تحصیل داخل دانشگاه کوثر بجنورد، به عنوان تنها دانشگاه ویژه بانوان داخل شمال شرق کشور، اظهار داشت: با توجه به تقاضای بالا به جهت تحصیل داخل دانشگاه کوثر، باید به این تقاضاها توجه شده و از سوی چنین مراکزی حمایت گردد.

همزمان با سفر رییس جمهور به استان خراسان‌ شمالی، به منظور پاسخگویی به افرادی که داخل حوزه آموزش عالی درخواست‌، انتقاد، پیشنهاد و یا شکایتی دارند، میز ارتباطات مردمی داخل دانشگاه کوثر بجنورد راه اندازی گردیده است.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه داخل قالب بیست و ششمین سفر استانی حکومت مردمی، وارد بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی شد.

دیدار با اقشار مختلف مردم، ایثارگران، جانبازان و خانواده شهدا، برگزاری شورای اداری، بازدید از سوی برخی پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی و خدماتی و برگزاری نشست خبری داخل پایان سفر از سوی مهمترین برنامه‌های سفر یک‌روزه رئیس‌جمهور به خراسان شمالی است.

رئیس جمهور را داخل این سفر وزیران کشور، نیرو، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس سازمان محیط زیست، معاون اجرایی و رئیس دفتر رئیس جمهور همراهی می‌کنند.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی به مرکزیت بجنورد، شامل هشت شهرستان بجنورد، شیروان، اسفراین، مانه و سملقان، راز و جرگلان، فاروج، جاجرم و گرمه می باشد.

خراسان شمالی داخل سال ۸۳، پس از سوی تقسیم استان خراسان به سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، داخل جغرافیای سیاسی کشور پدیدار شد.