وزیر آموزش و پرورش: بابت تاخیر داخل رتبه‌بندی عذرخواهی می‌کنم

بر اساس اطلاعات به دست امده توسط کافه بلاگ یوسف نوری پنج شنبه دوم تیرماه داخل جریان سفر یک روزه به شیراز و داخل دیدار با جمعی از سوی فرهنگیان فارس، با اشاره به نقش معلمین داخل ترویج تمدن و تثبیت و کارآمدی انقلاب اسلامی تشریح کرد: علت ایجاد دین اسلام وجود مقدس حضرت محمد(ص) است.

او ادامه داد: اوج دین اسلام زمانی بود که پیامبر از سوی مکه به مدینه هجرت کرد و انتشار و تثبیت دین از سوی مدینه بوده می باشد اما بعد از سوی آن دچار حوادثی شد؛ نیاز بود این دین ابقا شود که داخل سال ۶۱ هجری قیام امام حسین(ع) رخ داد و موجب بقای دین اسلام شد.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشا کرد: بیش از سوی هزار سال قبل امام رضا(ع) به سرزمین توس و ایران آمدند و انتشار تشیع و دین اسلام داخل زمان امام رضا(ع) اتفاق افتاد.

نوری با بیان اینکه بخشی از سوی اقدامات امام رضا (ع) داخل ابعاد علمی انتشار ساحت‌های گوناگون علمی اسلام بود، افزود: داخل این شکل‌گیری تمدن اسلام بسیاری نقش داشتند که احمدبن‌موسی(ع) از سوی جمله آنهاست.

او اضافه کرد: امامزادگان یک شبکه داشتند که یک کارشان مبارزه با استکبار و یک کار مهم دیگرشان نشر دین و تبیین اسلام به جهت مردم بود.در ادامه امام راحل نیز به جهت انقلاب اسلامی یک شبکه‌سازی کرد که شهید دستغیب داخل استان فارس یکی از سوی سر شبکه‌های حضرت امام بود؛ امروز داخل زمان ما نیز شهید سلیمانی شبکه‌سازی کرده است.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه معلمان به ویژه معلمان تاریخ و معارف باید این مطالب را بیان کنند، عنوان کرد: حضرت معصومه (س) یکی از سوی کسانی بود که نشردهنده شبکه‌سازی امام رضا بود که داخل ادامه منجر به تشکیل حوزه‌های علمیه شد که امروز نتیجه این حوزه‌ها وجود رئیس جمهور و رهبری است.

نوری‌ بیان کرد: داخل زمانی که نحله‌های مارکسیستی از سوی جدایی دین از سوی دیگر امور جامعه صحبت می‌کردند، امام(ره) آمد و عینیت دین و اثبات حکومت دینی را مطرح کرد و امروز بیش از سوی ۴۳ سال هر توطئه‌ای می‌کنند موفق نمی‌شوند، داخل تمام دنیا امروز ایران نقش‌آفرین و تاثیرگذار است‌.

او با طرح این پرسش که نقش معلمان چیست؟ تشریح کرد: یک رئیس‌جمهور شهید داریم که معلم بود یک نخست وزیر شهید که معلم بوده پایه‌گذار صنعت موشکی ما طهرانی مقدم فارغ التحصیل دانشگاه تربیت دبیر بود، داخل سلول‌های بنیادی کاظم آشتیانی معلم بود، قله‌های ما داخل کارهای خیرین معلم هستند، هر جایی اقدام تاثیرگذاری انجام شده توسط معلمان بوده می باشد و معلمی از سوی مقبول‌ترین شغل‌ها داخل جامعه است.

وزیر آموزش و پرورش همچنین با بیان اینکه داخل دوران کرونا فرهنگیان فداکاری نمودند به گونه‌ای که مقام معظم رهبری از سوی معلمان و فرهنگیان تشکر کردند، افزود: بعد از سوی این هم شما کار خود را انجام می‌دهید چه خاطرنشان کرده شود یا نه، چه دیده شود چه نه. داخل تثبیت و کارآمدی نظامی معلمان نقش داشتند و هنوز هم هست و آینده نیز همین روند خواهد بود.

نوری با بیان اینکه بودجه آموزش و پرورش از سوی محل بودجه عمومی حکومت ۹.۶ درصد شده بود و الان ۱۳ درصد گردیده است، تشریح کرد: اجازه نمی‌دهم آموزش و پرورش محمل کنکور شود، دانشگاه وظیفه دارد جذب دانشجو کند. ما باید کار تعلیم و تربیت خودمان را انجام دهیم، حکمرانی آموزش و پرورش این می باشد که کار خودش را کند و موسسات نباید به جهت ما تعیین و تکلیف کنند اگر ببینیم داخل شورای نظارت عزل می گردند.

او تصریح کرد: حکمرانی آموزش و پرورش ایجاب می‌کرد سند تحول اجرا شود، تحول باید داخل معلم و دانش‌آموز و اولیا رخ دهد و تغییر داخل این ۳ عنصر مشهود باشد؛ حضوری شدن مدارس با گسترش واکسیناسیون انجام شد اما تابع ستاد ملی کرونا می باشیم با این حال از سوی ابتدا بر حضوری شدن مدارس تاکید داشتیم چون تجربه جهانی داخل این زمینه خود را نشان می‌داد اما جریان عاطفی و رسانه‌ای بر انجام آموزش غیرحضوری شد.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان‌کرد: حکومت به جهت جبران افت ناشی از سوی آموزش غیرحضوری یک فرایند تعریف کرده تا داخل تابستان درس را بهتر یاد بگیرند.

نوری عنوان کرد: سند ۲۰۳۰ از سوی گذشته شروع شده بود و متناسب با ما نبود البته برخی از سوی کشورها بخش‌هایی از سوی این سند را نپذیرفتند اما ما امضا کرده بودیم.با حضور حکومت سیزدهم اعلام کردیم سند تحول داریم و نمی‌توانیم ۲۰۳۰ را اجرا کنیم.

او با بیان اینکه بلاتکلیفی معلمان و استخدام‌های آنان را براساس قانون انجام دادیم، تشریح کرد: رتبه‌بندی فقط شعار بود اما امروز آنان که مجری بودند، مدعی تاخیر آن شدند؛
۶ هزار میلیارد به جهت ۳ سال داخل نظر گرفته شده بود الان ۳۸ هزار میلیارد به جهت ۱۸ ماه داخل نظر گرفته شده می باشد البته ابهاماتی داخل اجرا هست که با تطبیق مجلس و حقوقی رفع می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: کوشش بر این می باشد که نظام رتبه‌بندی زودتر اجرایی شود، معلمان با علم مباحث رتبه‌بندی را دنبال کنند و به گفته‌های فضای مجازی اکتفا نکنند.
رئیس جمهور و مجلس پیگیر این امر بودند و به محض رفع موانع اداری اجرایی می‌شود.

نوری همچنین با تاکید بر اینکه به جهت تاخیر اجرای آن عذرخواهی می‌کنم اما باید داخل این کم و کسری‌ها مانند یک خانواده رفتار کنیم، به جذب نیرو به جهت کمبود معلم اشاره نمود و تشریح کرد: جذب نخبگان بدون آزمون، استخدام ۳۴ هزار و ۸۰۰ نفر با آزمون و جذب ۱۵ هزار نفر دانشجوی تربیت معلم از سوی جمله اقدامات است.

او با بیان اینکه کوشش می‌شود نیروی ثابت و آماده داشته باشیم به ویژه داخل مرز عشایر و روستا، افزود: داخل همین راستا قرارگاه عدالت تشکیل دادیم تا محرومیت آموزشی برطرف گردد. ‌

وزیر آموزش و پرورش درباره ساختمان و تجهیزات مدارس افزود: حکومت داخل سفرهای استانی ۸ هزار میلیارد علاوه بر اعتبارات به جهت تکمیل ساختمان‌ها داده می باشد و ما دنبال خلق منابع جدید می باشیم.

نوری همچنین با بیان اینکه هنرستان‌ها هوشمند می‌شوند و تقویت هنرستان‌ها داخل دستور کار قرار دارد؛ تشریح کرد: انسجام درونی و ارتباط با بیرون باید داخل مدارس مورد توجه باشد؛ مدارس با بیرون ارتباط داشته باشند بچه‌های قرنطینه‌ای به درد جامعه نمی‌خورد؛ بچه‌ها را به جهت آینده تربیت کنیم به ویژه داخل امسال که دانش‌بنیان و اشتغال آفرین نامگذاری گردیده است.

او تصریح کرد: جامعه دانش‌بنیان داخل دوران دبستان و قبل از سوی دبستان شکل می‌گیرد و دهه نودی‌ها آماده هستند که تمدن رضوی و انقلاب اسلامی را به قله جهانی برسانند.