وزیر آموزش و پرورش: ۴۰۰ میلیارد تومان به پروژه‌های آموزشی فارس اختصاص یافت

شیراز-ایرنا-وزیر آموزش و پرورش تشریح کرد:۴۰۰ میلیارد تومان به جهت پروژه‌های آموزشی فارس تصویب شد و ۲۰ میلیارد هم به جهت تجهیزات داده می‌شود.‌

یوسف نوری روز پنجشنبه داخل جلسه شورای آموزش و پرورش استان فارس اظهار کرد: آموزش و پرورش نقش بسزایی داخل ابعاد مختلف جامعه دارد و اگر نظام آموزش و پرورش تقویت شود قطعا جامعه هم اصلاح خواهد شد.

وی به تأثیر آموزش و پرورش بر بخش‌های اقتصادی اشاره نمود و تشریح کرد: اگر آموزش و پرورش را تقویت کنیم دیگر زندانی، بیمار و حتی مشکلات ارزی به جهت خرید مواد اولیه دارویی نداریم. بدون شک اگر به آموزش و پرورش توجه شود مشکل اشتغال هنرستانی‌ها نیز برطرف خواهد شد.

نوری با اشاره به شعار سال تشریح کرد: اگر دانش‌بنیان‌ها داخل مدیریت فناوری و دانش ایجاد نشود تولید و اشتغال هم ایجاد نخواهد شد.

وی با بیان اینکه دانش‌بنیان شدن امور باعث زیاد کردن بهره‌وری می‌شود، تشریح کرد: داخل حال حاضر بهره‌وری بخش اقتصادی کشور نزدیک صفر می باشد. این داخل حالیست که همه اعتقاد دارند پایه‌ریزی دانش‌بنیان‌ از سوی دوره دبستان و متوسطه اول صورت می‌گیرد.

نوری با بیان اینکه نرخ بازگشت سرمایه‌گذاری داخل آموزش و پرورش هم‌ داخل دوره ابتدایی بیش از سوی ۱۵ درصد است، تشریح کرد: از سوی آنجا که این نرخ ملموس نیست سرمایه‌گذاری نمی گردد.

وی عنوان داشت: از سوی سال ۶۴ قرار بود سند تحولات بنیادین آموزش و پرورش اجرا شود اما اجازه ندادند و فقط سند را تدوین نمودند و داخل طاقچه گذاشتند تا اینکه سند بنیادین داخل سال ۱۳۹۰ تصویب شد ولی باز هم عده‌ای مانع از سوی اجرایی شدن سند شدند.

این مقام مسئول با بیان اینکه داخل دوره گذشته سند ۲۰۳۰ بدون هیچ شرطی پذیرفته شد، تشریح کرد: مشکل ما استفاده از سوی الگوی تقلیدی می باشد داخل حالی که ما از سوی یک نظام ایدیولوژیک، اعتقادی و انقلابی برخوردار می باشیم. داخل طول زمان هم به علت اینکه برنامه‌های پنج‌ساله ما بر اساس آمایش سرزمین نبودند همواره اصطلاح ناموزونی را داخل همه قسمت‌ها داشته‌ایم که این مسائل باعث عدم تحقق عدالت می‌شود.

وی تشریح کرد: استان البرز داخل حال حاضر پایین ترین سرانه را دارد. برخی از سوی مدارس داخل کشور واقعا ظرفیتی به جهت پذیرش دانش‌آموز ندارند. باید حدود ۸/۳ متر فضا به جهت هر دانش‌آموز داشته باشیم.

او اضافه کرد: به علت اینکه با مشکلات بسیاری مواجه می باشیم سرانه‌های کیفیت بخشی از سوی جمله سرانه ورزشی و پرورشی را فراموش کرده‌ایم. داخل حالی که داخل دوران کرونا نیاز به مربی بهداشت داشتیم و پس از سوی کرونا نیز به مشاور نیاز داریم.

نوری با بیان اینکه قدمت فرهنگی استان فارس بیش از سوی ۲۵۰۰ سال است، تشریح کرد: لازم می باشد داخل شورای آموزش و پرورش تصمیمات جدی گرفته گردد. نباید اجازه بدهیم مراکز رفاهی، تجاری و درمانی بدون استفاده بمانند و ده سال بعد که از سوی آنها استفاده می‌کنیم تازه متوجه فرسودگی این مراکز شویم.

او ادامه داد: باید با مشارکت بخش خصوصی این مراکز تجهیز و به روز گردد. نباید پول مدارس صرف اینها شود اکنون مدارس داخل اولویت است، املاک مدارس هم باید به نفع خود مدارس استفاده گردد.

نوری افزود: ۸ هزار مدرسه کانکسی داخل کشور داریم و داخل اکثر مدارس کانکسی بالای ۱۰ نفر دانش‌آموز تحصیل می‌کنند. داخل این مدارس که جزو اولویت‌های ما محسوب می‌شوند ۲۰ درصد اعتبار از سوی سوی شما و ۸۰ درصد وزارت خانه ورود می نماید.

وی اعلام کرد:۴۰۰ میلیارد تومان به جهت پروژه‌های آموزشی فارس تصویب شد اما این اعتبار به جهت مراکز درمانگاهی، رفاهی و بازنشستگان نیست بلکه باید به جهت پروژه‌های آموزشی از سوی این اعتبار استفاده شود همچنین ۲۰ میلیارد تومان هم به جهت تجهیزات داده می‌شود.‌

نوری ادامه داد: به جهت ایجاد ۱۰۰ فضای ورزشی و تامین اعتبار ۵۰ درصد از سوی سوی معاونت تربیت بدنی نیز اعلام آمادگی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه ۱۵۰۰ میلیارد ریال داخل سطح کشور به جهت فعالیت‌های تابستانی، پرورشی و آموزشی قرار داده گردیده است، تشریح کرد: آموزش تابستانی به جهت جبران مدت زمان آموزش غیرحضوری است‌.

وزیر آموزش و پرورش افزود: بیش از سوی ۳۰۰ گروه جهادی از سوی درس دادن تا ساخت و ساز ساماندهی شدند و قرارگاه عدالت تربیتی هم داخل همه استان‌ها از سوی جمله فارس راه‌اندازی گردیده است‌.

وی درباره گسترش نواحی داخل شیراز تشریح کرد: به جهت حل این مشکل مسیولان مربوطه باید نامه بزنند و ما هم قول پیگیری می‌دهیم. نمایندگان نیز باید به گونه‌ای تدوین کنند که برگشت نخورد.

او به کمبود نیروی انسانی داخل استان فارس اشاره نمود و تشریح کرد:۳۴ هزار و ۸۱۳ نفر داخل زمینه نیروی انسانی از سوی طریق آزمون استخدامی جذب می‌شوند و مصوبه حکومت هم این می باشد که نخبگان بدون آزمون جذب شوند.

وی ادامه داد: تربیت معلم براساس سند تحول با جدیت دنبال می‌شود و استان فارس این ظرفیت را دارد که برش استانی سند تحول نیز تدوین گردد.

نوری با اشاره به کمبود نیروی موردنیاز به جهت آموزش عشایر تشریح کرد: به جهت عشایر باید معلم ثابت داخل نظر گرفته شود اما این معلمان باید از سوی همان منطقه و عشایر باشند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه پیشنهاد استخدام معلمان قرآنی و مدارس امین پیگیری خواهد شد،تشریح کرد: داخل ساخت اماکن فرهنگیان می‌توانیم ورود کنیم اما به جهت بازنشستگان باید مقررات را بازنگری کنیم.

وی ادامه داد: نباید تفکیک کرد می‌توانیم از سوی ظرفیت ساختمان‌ها و مراکز فرهنگیان به جهت بازنشستگان استفاده نمود. به جهت اردوگاه‌ها نیز به صورت تجهیزاتی می‌توانیم کمک کنیم اما رقم عمرانی اکنون اعلام نمی گردد.

مشکلات آموزش و پرورش فارس از سوی زبان نمایندگان مجلس

علیرضا پاک‌فطرت، رئیس مجمع نمایندگان استان فارس هم تشریح کرد: بخش عمده‌ای از سوی مشکلات امروز جامعه به آموزش و پرورش برمی‌گرد، زمانی که بودجه نیست از سوی بودجه‌های ورزش و آموزش و پرورش استفاده می‌شود، این داخل حالیست که توجه به سلامت روح دانش‌آموز و معلم بسیار مهم است.

وی ادامه داد: برخی از سوی دانش‌آموزان و معلمان ما با مشکل افسردگی روبه رو هستند که بسیار خطرناک می باشد و وزیر باید تدابیر لازم به جهت حل این مشکل اتخاذ کند.

نماینده مردم شیراز عنوان کرد: وزارت آموزش و پرورش با سیلی صورت خود را سرخ نگه می‌دارد اما قبل از سوی وقوع فاجعه باید مسئولان بدانند که مشکل کجاست.

وی اظهار داشت: اگر ۱۰ ریال داخل آموزش و پرورش هزینه شود، ۱۰۰ ریال داخل بهداشت و درمان صرفه‌جویی و ۱۰۰ ریال داخل دستگاه‌های فرهنگی مثل صداوسیما صرفه‌جویی خواهد گشت. بنابراین نباید به جهت هزینه‌کرد آموزش و پرورش محدودیت ایجاد گردد.

پاک‌فطرت تشریح کرد: ۳۰ درصد جمعیت دانش‌آموزی استان داخل کلانشهر شیراز می باشد اما فقط ۱۵ درصد فضای آموزشی استان داخل شیراز وجود دارد و بخش زیادی نیز فرسوده گردیده است.

وی به منطقه سیاخ دارنگون اشاره نمود و تشریح کرد: با وجود اینکه منطقه سیاه دارنگون یک سال به بخش تبدیل شده، اما برخی از سوی نقاط این منطقه ۷۰ کیلومتر با شیراز فاصله دارد و داخل زمینه خدمات رسانی به این منطقه مشکل داریم.

او تشریح کرد: داخل صدرا و برخی دیگر از سوی قسمت‌های شیراز که داخل آینده تبدیل به بخش می‌شوند نیز وضعیت همین‌گونه می باشد.

پاک فطرت با اعتقاد به اینکه مجلس باید به بخش آموزش و پرورش توجه ویژه داشته باشد، تشریح کرد: بخشی از سوی مدارس نیز قابلیت تغییر کاربری و ارزش افزوده دارند که می‌توان داخل راستای توسعه فضاهای آموزشی از سوی آنها استفاده نمود.

جعفر قادری، نماینده مردم شیراز و زرقان نیز با اشاره به بی‌عدالتی داخل کنکور داخل برخی مناطق اظهار کرد: متأسفانه سطح دسترسی به امکانات آموزشی به حومه و دهستان‌های شیراز پایین می باشد لذا یک ناحیه باید به این مناطق اختصاص داده گردد.

قادری با بیان اینکه فضاهای ورزشی، آزمایشگاهی و رفاهی داخل استان فارس و شیراز بسیار فقیر است، تشریح کرد: هرچند مشارکت خیرین داخل استان فارس بسیار بالاست اما وزارت خانه نیز به همین اندازه توان بگذارد.

وزیر آموزش و پرورش پنجشنبه باهدف بررسی مسائل آموزش و پرورش، افتتاح و بازدید از سوی پروژه‌های آموزشی و تربیتی و دیدار و گفت و گو با منتخبان معلمان و دانش آموزان، وارد استان فارس شد.

از برنامه های سفر یک روزه وزیر آموزش و پرورش به استان فارس، شرکت داخل جمع منتخبان فرهنگیان و دانش آموزان، دیدار با نماینده ولی فقیه داخل استان و امام جمعه شیراز؛ دیدار با جمعی از سوی پیشکسوتان تعلیم و تربیت و اعضای هیات استانی اندیشه ورز اسناد بالادستی آموزش و پرورش، است.

نوری داخل ادامه این سفر ضمن افتتاح پروژه های ورزشی طرح شهید سلیمانی داخل استان، کلنگ احداث ساختمان ورزش زورخانه و پهلوانی فرهنگیان و دانش آموزان و دانشگاه فرهنگیان استان فارس را به زمین خواهد زد.بازدید از سوی چند مکان آموزشی و تربیتی از سوی دیگر برنامه های سفر یک روزه وزیر آموزش وپرورش به شیراز خواهد بود.

در این سفر صادق ستاری فرد معاون تربیت بدنی و سلامت و حامد صبوری مدیرکل دفتر امور مجلس وزارت آموزش و پرورش، نوری را همراهی می کنند.

 • استاندار: صندوق مسئولیت اجتماعی داخل فارس تشکیل می‌شود

  استاندار: صندوق مسئولیت اجتماعی داخل فارس تشکیل می‌شود

  شیراز- ایرنا- استاندار فارس تشریح کرد: صندوق مسئولیت اجتماعی که یکی از سوی مأموریت‌های آن جلب حمایت معادن…

 • دانشگاه فرهنگیان داخل شمال فارس تاسیس می شود

  داخل آیین تجلیل از سوی مقام معلم داخل آباده مطرح شد

  دانشگاه فرهنگیان داخل شمال فارس تاسیس می شود

  شیراز- کافه بلاگ – آیین تجلیل از سوی مقام معلم با حضور معلمان شهرستان آباده ، نماینده مردم داخل مجلس،…

 • رفت و آمدهای پرثمر همسایگان به کشور نتیجه اقدامات حکومت سیزدهم است

  رفت و آمدهای پرثمر همسایگان به کشور نتیجه اقدامات حکومت سیزدهم می باشد

  مشهد-ایرنا- رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران تشریح کرد:…

 • معاون رییس جمهور: محاصره اقتصادی ایران بی‌اثر بوده می باشد

  معاون رییس جمهور: محاصره اقتصادی ایران بی‌اثر بوده می باشد

  بجنورد- ایرنا- معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست تشریح کرد: محاصره…

 • خط تولید نهاده‌های دامی داخل اردبیل راه‌اندازی می‌شود

  خط تولید نهاده‌های دامی داخل اردبیل راه‌اندازی می‌شود

  اردبیل – کافه بلاگ – رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل از سوی راه‌اندازی…

 • رئیس جمهور بر ضرورت انجام فریضه امر به معروف و نهی از سوی منکر داخل جامعه تاکید کرد

  رئیس جمهور بر ضرورت انجام فریضه امر به معروف و نهی از سوی منکر داخل جامعه تاکید کرد

  بجنورد- ایرنا- رییس جمهور ظهر امروز ضمن تقدیر از سوی کوشش گروه‌های مردمی…