گوگل داخل آستانه دریافت دومین جریمه از سوی روسیه

طبق بررسی های کافه بلاگ به‌نقل از سوی رویترز، گوگل ممکن می باشد با جریمه 5 تا 10 درصدی از سوی گردش مالی خود داخل روسیه مواجه گردد. علت این جریمه عدم حذف محتوای ممنوعه از سوی جمله اطلاعات گمراه کننده داخل یوتیوب داخل مورد جنگ اوکراین است.

این دومین جریمه براساس درصدی از سوی گردش مالی می باشد که گوگل با آن رو به رو می گردد.

در ماه می نیز، مأموران قضایی روسیه بیش از سوی 7.7 میلیارد روبل (143 میلیون دلار) از سوی درآمد گوگل را ضبط کردند.

گوگل که شعبه روسی آن هفته گذشته ورشکستگی خود را اعلام کرد، هنوز هیچ نظری داخل این باره نداده است.

رگولاتور روسی تشریح کرد: یوتیوب عمداً انتشار اطلاعات گمراه کننده درباره جنگ روسیه و اوکراین را منتشر و این کشور را بدناممی نماید.

در این بیانیه آمده که تکرار تخلف می تواند منجر به جریمه 5 تا 10 درصدی گردش مالی سالانه گوگل داخل روسیه گردد. رویترز محاسبه کرد که جریمه قبلی معادل کمی بیش از سوی 8 درصد از سوی گردش مالی این شرکت بوده است.

همچنین این رگولاتور گفت که یوتیوب به محتوایی که دیدگاه‌های افراطی و فراخوان کودکان به جهت شرکت داخل اعتراضات غیرمجاز تبلیغ می کند، اجازه انتشار داده است.

گوگل اکنون داخل مجموع 68 میلیون روبل بدون احتساب جریمه های گردش مالی، جریمه شده و بیش از سوی 7000 مورد ممنوعه هنوز داخل یوتیوب باقی مانده می باشد.

روسیه دسترسی به شبکه های اجتماعی مانند توئیتر، فیسبوک و اینستاگرام را محدود کرده، اما گوگل را مسدود نکرده است.

یکی از سوی اعضای دومای ایالتی هفته گذشته گفت که یوتیوب و گوگل هنوز خط قرمزها را رد نکرده اند، اما داخل جنگ اطلاعاتی علیه این کشور شرکت داشتند.