۱۵ طرح خارج از سوی قرعه‌کشی خودروسازان اعلام شد+ اسامی خودروها

طبق بررسی های کافه بلاگ، امید قالیباف تشریح کرد: این 15 طرح فروش داخل اولین دوره عرضه سامانه یکپارچه تحویل خودرو دارای متقاضیانی کمتر از سوی ظرفیت اعلام شده بودند و داخل نتیجه به جهت فروش آنها قرعه‌کشی برگزار نخواهد شد.

سخنگوی وزارت صمت افزود: متقاضیان به جهت خرید این خودروها می‌توانند به سایت‌های فروش خودروسازان مراجعه و نسبت به خرید محصول مورد نظر اقدام کنند.

وی تشریح کرد: شرکت سایپا از سوی 2 تیر و ایران‌خودرو و دیگر خودروسازان از سوی هفته آینده داخل سایت‌های خود اقدام به فروش خودرو خواهند کرد.

قالیباف بیان داشت: به تدریج و با زیاد کردن تولید خودرو که شاهد آن می باشیم، سایر طرح‌های فروش خودرویی نیز از سوی شمول قرعه‌کشی خارج خواهند شد.

سخنگوی وزارت صمت ادامه داد: سامانه یکپارچه تخصیص خودرو نقش مهمی داخل کاستن از سوی التهابات بازار خودرو و حذف واسطه‌ها داشت، به طوری که قبل از سوی این داخل ازای عرضه 20 هزار خودرو توسط یکی از سوی خودروسازان حدود 11 میلیون نفر به جهت قرعه‌کشی ثبت‌نام کردند، اما داخل سامانه یکپارچه تخصیص خودرو به ازای 176 هزار خودرو، چهار میلیون نفر ثبت‌نام نمودند که نشان می‌دهد این سامانه توانسته می باشد داخل تنظیم بازار موفق عمل کند.

پیش از سوی این هم خودروی شاهین سایپا با زیاد کردن تولید سه برابری نسبت به سال قبل از سوی قرعه‌کشی خارج شده بود.