۳۰۰ بسیجی داخل استان اردبیل کارت ضابط قضایی داخل حوزه میراث‌ فرهنگی گرفتند

بر اساس اطلاعات به دست امده توسط کافه بلاگ حسن شاهی روز پنجشنبه داخل نشستی با مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل اظهار کرد: این کارت به جهت ۳۰۰ نفر دیگر نیز داخل حال صدور می باشد که می‌توان از سوی این ظرفیت داخل حفاظت از سوی میراث‌فرهنگی استان استفاده کرد.

وی ادامه داد: لازم می باشد داخل حوزه حفاظت از سوی میراث‌ فرهنگی استان فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی اتفاق بیفتد و اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی باید از سوی طریق صدا و سیما و سایر رسانه‌ها اطلاع‌رسانی کند.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل هم داخل این نشست تشریح کرد: فعالیت انجمن‌های مردمی داخل حوزه میراث‌ فرهنگی یکی از سوی راه‌های موثر داخل حفاظت از سوی آثار طبیعی و تاریخی استان است

نادر فلاحی اظهار کرد: با توجه به کمبود نیروی انسانی داخل یگان حفاظت میراث‌ فرهنگی یکی از سوی راه‌های موثر به جهت موفقیت داخل حفاظت و صیانت از سوی آثار طبیعی و تاریخی استان فعالیت انجمن‌های مردمی است.

وی بر لزوم تشکیل انجمن‌های مردم نهاد با هدف حفظ و صیانت از سوی میراث‌ فرهنگی داخل تمام شهرستان‌ها و بخش‌های استان تاکید کرد.

او خاطرنشان کرد: تعداد نیروی انسانی یگان حفاظت میراث‌ فرهنگی استان محدود می باشد و نمی‌توان با این تعداد نیرو از سوی همه آثار تاریخی و فرهنگی استان حفاظت کرد و به همین علت همکاری با نیروهای انتظامی، بسیج، سپاه، مرزبانی و استفاده از سوی ظرفیت نیروهای مردمی داخل دستور کار یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان اردبیل قرار دارد.

فلاحی با اشاره به اهمیت حفاظت و صیانت از سوی میراث‌فرهنگی تشریح کرد: یگان حفاظت پیشانی اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی می باشد و همه روسای شهرستان‌ها باید با تمام قوا با یگان حفاظت به منظور حفظ و صیانت از سوی آثار تاریخی استان همکاری کنند.

کهن‌دیار اردبیل با وجود آثار، محوطه‌ها و ابنیه‌ تاریخی و باستانی به عنوان یکی از سوی مناطق مهم مهد تمدن کشور شناخته می‌شود که کشف و شناسایی اشیا و محوطه‌های مختلف باستانی که تحسین همگان را برانگیخته است، موید این مطلب بوده و اردبیل را به یکی از سوی شهرهای تاریخی و باستانی ایران تبدیل کرده است.

مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی، دو پایگاه ملی شهر یری و کنزق، بقعه شیخ کلخوران، بقعه شیخ حیدر، بنای عظیم جمعه‌مسجد، بازار تاریخی اردبیل و خانه‌ها، قلعه‌ها، محوطه‌ها، پل‌ها و حمام‌های تاریخی که هر کدام مربوط به دوران تاریخی متفاوتی هستند،معرف تاریخ و تمدن اردبیل از سوی دوران باستان تا معاصر است.