آمریکا ۴۵۰ میلیون دلار کمک امنیتی به اوکراین ارسال می‌کند

بر اساس اطلاعات به دست امده توسط کافه بلاگ، به نقل از سوی خبرگزاری رویترز، نیروهای روسیه داخل شرق اوکراین و با هدف تصرف دونباس پیشروی دارند و کی‌یف بیم آن را دارد که برخی از سوی نیروهایش توسط نیروهای روسی محاصره شوند.

پنتاگون داخل بیانیه‌ای اعلام کرد، این بسته کمک امنیتی ۴۵۰ میلیون دلار ارزش دارد و شامل سیستم‌های راکتی توپخانه‌ای متحرک پیشرفته، ۱۸ فروند قایق گشت‌زنی ساحلی و رودخانه‌ای و هزاران خشاب مهمات می‌شود.

از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین داخل ۲۴ فوریه سال جاری میلادی، حکومت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا ۶.۱ میلیارد دلار داخل قالب کمک‌های امنیتی به اوکراین ارسال کرده است.

جان کربی، هماهنگ کننده شورای امنیت ملی داخل امور ارتباطات استراتژیک گفت، واشنگتن از سوی نزدیک با کی‌یف به منظور مشخص کردن نوع تسلیحاتی که می‌تواند به اوکراین داخل تحقق بهتر نیازهایشان داخل مقابله با روسیه کمک کند، همکاری دارد.

وی داخل یک نشست خبری داخل کاخ سفید تشریح کرد: علت اینکه ما چنین کاری انجام می‌دهیم این می باشد که به آنچه که داخل صحنه نبرد اتفاق می‌افتد، واقف می باشیم.

اوایل روز پنجشنبه نیز، اوکراین اعلام کرد که نخستین بخش از سوی سیستم‌های راکتی را دریافت کرده و می‌تواند به مقابله با نیروهای روسی داخل صحنه نبرد بپردازد.

این بسته کمک امنیتی درست پس از سوی آن ارسال شده که بایدن اخیرا اعلام کرد که یک میلیارد دلار تسلیحات به اوکراین می‌دهد که شامل سیستم‌های راکتی ضد کشتی، ‌های توپخانه‌ای، هویتزر و مهمات می‌شود.

جنگ وارد فاز به شدت خشنی شده به طوریکه نیروهای روسی تلاش‌های زیادی را به جهت تصرف دونباس می‌کنند و دست به حملات توپخانه‌ای شدیدی زده‌اند.

اوکراین همچنین اعلام کرده که به سیستم‌های راکتی به جهت مقابله بهتر با سیستم‌های راکتی روسیه نیاز دارد.

واشنگتن نیز اعلام کرده که تضمین‌هایی را از سوی کی‌یف دریافت کرده مبنی بر اینکه این تسلیحات دوربرد علیه قلمروی روسیه استفاده نخواهد شد چون بیم آن می‌رود که درگیری‌ها و تنش‌ها بیشتر گردد.

مقام‌های آمریکایی همچنین اعلام کرده‌اند، درحالیکه این سیستم‌های راکتی به جهت نیروهای اوکراینی مهم هستند اما هیچ سلاحی نمی‌تواند به تنهایی روند این جنگ را تغییر دهد.

در این میان، مسکو نیز هشدار داده که اگر غرب تسلیحات و موشک‌های دور بردتری را به اوکراین بدهد به اهدافی داخل این کشور حمله خواهد کرد که تاکنون دست به حمله علیه آنها نزده است.

انتهای پیام