ائتلاف سعودی ۱۷۵ بار آتش‌بس یمن را نقض کرد

بر اساس اطلاعات به دست امده توسط کافه بلاگ از سوی المسیره، ائتلاف سعودی با انجام پروازهای تجسسی و شناسایی بر فراز استان‌های تعز، مأرب، بیضاء، حجه، الجوف، ضالع، البیضاء، صعده و محورهای مرزی آتش بس سازمان ملل متحد را نقض کردند.

بر اساس این گزارش، نیروهای ائتلاف سعودی مواضع نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی و همچنین منازل مسکونی شهروندان یمنی را داخل استان‌های مأرب، تعز، البیضاء حجه، صعده، ضالع، عسیر و جیزان را هدف حملات سنگین توپخانه، راکتی و خمپاره قرار دادند.

آتش بس یمن که بارها از سوی سوی ائتلاف متجاوز سعودی نقض شده می باشد به دنبال رایزنی‌های سازمان ملل متحد به جهت تمدید دوباره آن، داخل نهایت حدود سه هفته قبل به جهت دو ماه دیگر تمدید شد.

پیشتر «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن خاطرنشان کرده بود که آتش‌بس یمن با نقض مکرر آن توسط ائتلاف سعودی تقریبا از سوی بین رفته است.

عربستان سعودی از سوی ششم فروردین ۹۴ داخل قالب ائتلافی از سوی چند کشور عربی از سوی جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی، حملات گسترده‌ای را علیه یمن – فقیرترین کشور عربی – آغاز کرد.

برخلاف انتظار سعودی‌ها، حملات آنها به سپر محکم مقاومت ملت یمن برخورد کرد و بعد از سوی هفت سال پایداری و ضربات دردناک یمنی‌ها به عمق اراضی عربستان، بویژه تاسیسات آرامکو، ریاض به ناچار تن به آتش بس به امید خروج از سوی باتلاق جنگ یمن داد.