از اعلام رشد اقتصادی بالای ۴ درصد تا دستور به جهت کمک به زلزله‌زدگان افغانستان

بر اساس اطلاعات به دست امده توسط کافه بلاگ، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس حکومت سیزدهم صبح پنج‌شنبه دوم تیرماه ۱۴۰۱ داخل بیست‌وششمین سفر استانی خود با استقبال نماینده ولی فقیه داخل استان، استاندار و مسئولان ارشد استانی وارد فرودگاه بین‌المللی بجنورد شد.

تعدادی از سوی وزرا و اعضای کابینه حکومت سیزدهم از سوی جمله وحیدی وزیر کشور، عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، محرابیان وزیر نیرو، زاهدی وفا سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سلاجقه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی، قاسمی وزیر راه و شهرسازی، خزعلی معاون رئیس جمهور داخل امور زنان و خانواده، حجت الاسلام والمسلمین تقوی و حجت الاسلام والمسلمین حاجی ابوالقاسم دولابی ۲ عضو شورای هماهنگی ارتباطات با حوزه و روحانیت، اسماعیلی رئیس دفتر رئیس جمهور، میرکاظمی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و مرتضوی معاون اجرایی و سرپرست نهاد ریاست جمهوری، رئیسی را داخل این سفر همراهی کردند.

رئیس جمهور داخل بدو ورود به به خراسان شمالی داخل فرودگاه بین‌المللی بجنورد، از سوی آغاز نهضت اتمام پروژه‌های نیمه تمام داخل خراسان شمالی خبر داد و تشریح کرد: خراسان شمالی همچنان شرایط یک استان را ندارد و علت آن هم وجود برخی از سوی محرومیت‌ها داخل آن می باشد که با بررسی‌های انجام شده قبل از سوی سفر، به این نتیجه رسیدیم که این استان نیازمند توجه ویژه‌ای است.

رئیسی داخل اولین بخش از سوی برنامه‌های سفر حکومت مردمی به استان خراسان شمالی، با حضور در پتروشیمی خراسان از سوی نزدیک داخل جریان روند توسعه این واحد تولیدی قرار گرفت و دستورات لازم را به جهت رفع مشکلات آن صادر کرد.

وی ضمن استماع مشکلات و دغدغه‌های کارکنان این مجتمع تولیدی با ابراز خرسندی از سوی حضور داخل جمع این عزیزان تشریح کرد: کشوری می‌تواند مستقل و مقاوم باشد که استقلال اقتصادی و تولید عالی داشته و دستش جلوی بیگانگان دراز نباشد و داخل نتیجه اقتصاد مقاوم داخل مقابل تکانه‌های اقتصادی داشته باشد.

رئیس حکومت سیزدهم داخل ادامه سفر خود قبل از سوی ظهر پنج‌شنبه، در دیدار با اقشار مختلف خراسان شمالی با بیان اینکه رشد اقتصادی کشور از سوی ۴ دهم درصد به بیش از سوی ۴ درصد رسیده است، تشریح کرد: رشد اقتصادی کشور نوید این را می دهد که می شود با پیگیری و برنامه‌ریزی‌ها زمینه رشد اقتصادی و ارزش پیدا کردن پول ملی داخل جامعه را فراهم کرد.

وی همچنین افزود: حکومت ماهانه ۱۲ الی ۱۳ هزار میلیارد تومان هزینه هایی که حکومت های قبل انجام داده اند را پرداختمی نماید. این هزینه هایی می باشد که حکومت مستقر انجام نداده و توسط حکومت های قبلی انجام شده اما هزینه های آن را ما پرداخت می کنیم.

رئیس قوه مجریه داخل بخش دیگری از سوی صحبت هایش تشریح کرد: به عنوان نماینده شما مردم، به آمریکایی‌ها می‌گوییم که بدانید با ملت ایران نباید با زبان زور سخن بگویید. زبان زور جواب نمی‌دهد. این ملت جنگ را با پیروزی و اقتدار پشت سر گذاشت و داخل این ۴۰ ساله مقاومت کرده می باشد. این ملت حتماً داخل جنگ اقتصادی و جنگ رسانه‌ای نیز پیروز خواهد بود.

در همین جلسه حجت الاسلام رضا نوری نماینده ولی فقیه داخل خراسان شمالی خطاب به رئیس جمهور تشریح کرد: مطالبه مردم این استان حل مشکلات آب شرب، کشاورزی و دامپروری است.

پس از سوی این جلسه، رئیسی ظهر پنج‌شنبه در جمع خانواده شهدای محله جوادیه بجنورد، بر ضرورت حفظ حرمت خون شهیدان از سوی سوی هر کسی و داخل هر جایگاهی تاکید کرد و افزود: هر کسی داخل هر جایگاهی که قرار دارد باید حرمت خون شهدا را حفظ کند.

رئیس قوه مجریه داخل ادامه برنامه سفر به استان خراسان شمالی، با حضور در شهرک دامپروری «قارلق»، ضمن بازدید از سوی چند واحد دامپروری از سوی نزدیک با دامداران و فعالان این حوزه گفتگو کرد و داخل جریان مشکلات، خواسته‌ها و مسائل آنها قرار گرفت. وی همچنین بر ضرورت بررسی درخواست‌های دامداران داخل جلسه شورای اداری استان تاکید کرد.

در جریان دیدار رئیس جمهور با نمازگزاران مسجد امام خمینی (ره) محله جوادیه بجنورد هم از سوی کوشش گروههای مردمی به جهت مقابله با آسیب‌های اجتماعی تقدیر شد.

سید ابراهیم رئیسی ضمن اقامه نماز ظهر و عصر داخل مسجد امام خمینی (ره) محله جوادیه داخل حاشیه شهر بجنورد، داخل جمع نمازگزاران این مسجد ضمن تشکر از سوی کوشش گروههای مردمی به جهت مقابله با آسیب‌های اجتماعی داخل منطقه جوادیه، بر ضرورت انجام فریضه امر به معروف و نهی از سوی منکر داخل جامعه با محوریت تذکر به دستگاه‌های اجرایی به جهت انجام هر چه بهتر وظایف خود تاکید کرد.

عصر پنج‌شنبه هم رئیس قوه مجریه در جلسه شورای اداری استان خراسان شمالی حاضر شد و داخل این جلسه با اشاره به اینکه شاخصی که به عنوان عدالت معرفی می‌کنیم به میزان ظرفیت‌های موجود است، تصریح کرد: فساد، فقر و بی‌عدالتی زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست و وضع موجود با وضع مطلوب متفاوت است.

رئیسی خطاب به استاندار خراسان شمالی تاکید کرد: راه اندازی بازارچه دائمی صنایع دستی از سوی دیگر اقداماتی می باشد که باید داخل این استان انجام گردد.

در همین جلسه وزیر راه و شهرسازی از سوی اختصاص ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار به جهت محور بجنورد به جنگل گلستان خبر داد و افزود: داخل حوزه راه با اعتباراتی که داخل سفر دیده شده تحول خوبی به وجود خواهد آمد و با برنامه‌ریزی‌های که ایجاد شده می باشد پروژه ها آغاز خواهد شد و هم اشتغال ایجاد خواهد کرد و از سوی سوی دیگر میزان عقب ماندگی ها داخل این استان کمتر می گردد.

وزیر جهاد کشاورزی نیز از سوی اختصاص ۱۱۹۰ میلیارد تومان اعتبار داخل حوزه کشاورزی و دامپروری خراسان شمالی خبر داد و تشریح کرد: استان خراسان شمالی ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار راس دام سبک دارد، استانی پر برکت بوده و غذای ایران را تامین می کند لذا صنعت آن داخل حوزه کشاورزی است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزنشکی هم از سوی اختصاص ۸۰ میلیارد تومان به جهت تکمیل بیمارستان پورسینای آشخانه خبر داد و افزود: علاوه بر آن ۸۰ میلیارد تومان نیز به جهت تکمیل بیمارستان فاز یک راز و جرگلان، ۱۰۰ میلیارد تومان به جهت تکمیل دانشکده پزشکی اختصاص یافته است.

در جلسه شورای اداری که با حضور رئیس جمهور داخل سالن شهدای حکومت استانداری بجنورد برگزار شد، حجت‌الاسلام رضا نوری نماینده ولی فقیه داخل خراسان شمالی تاکید کرد: رفع محرومیت خراسان شمالی، نگاه ویژه اعتباری حکومت سیزدهم را به استان می‌طلبد.

محمد پاکمهر نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم و مانه و سملقان هم تشریح کرد: اختصاص سهیمه سوخت مرزنشینان، آرزوی ۱۰۰ هزار مرزنشین خراسان شمالی می باشد. هشت استان مرزی از سوی این سهمیه برخوردار هستند اما خراسان شمالی که دارای ۲۸۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان می باشد از سوی این سهمیه محروم است.

در همین جلسه انسیه خزعلی معاون رییس جمهور داخل امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه میانگین واقعه طلاق داخل خراسان شمالی بیش از سوی میانگین کشوری است،‌ افزود: تعدد زوجات داخل بعضی مناطق خراسان شمالی بالا می باشد که بیشتر ازدواج بالا نیز به همین علت است.

پایان‌بخش بیست‌وششمین سفر استانی رئیس حکومت سیزدهم طبق معمول برگزاری یک نشست خبری با رسانه‌های محلی بود. رئیسی داخل این نشست تاکید کرد که رشد اقتصادی سال ۱۴۰۱ داخل گرو زیاد کردن سرمایه گذاری و بهره وری می باشد تا روند آن حفظ گردد.

وی با اشاره به کوشش ها به جهت رفع محرومیت خراسان شمالی، خاطرنشان کرد: ۱۱۹ مصوبه به جهت این استان تهیه شد که اگر اعتبارات آن با همت مسئولان جذب شود تاثیر بسزایی به جهت توسعه استان خواهد داشت.

رئیس جمهور همچنین به ظرفیت مرزی خراسان شمالی اشاره نمود و تشریح کرد: بازارچه های مرزی یکی از سوی ظرفیت هایی می باشد که مردم استان می توانند از سوی آنها استفاده کنند. داخل دیدارهایی که با مسئولان ترکمنستان داشته ام آنها از سوی این موضوع استقبال نمودند باید کوشش کنیم تا استان های مرزی و همجوار با ترکمنستان به ویژه خراسان شمالی تجارت با ترکمنستان را زیاد کردن دهند.

رئیسی داخل بخشی از سوی این نشست خبری داخل جمع اصحاب رسانه خراسان شمالی به وقوع زمین لرزه و خسارات آن به مردم مظلوم کشور افغانستان اشاره نمود و تشریح کرد: استان های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان به عنوان استان های هم مرز با کشور افغانستان هرگونه مساعدت لازم که می توانند به جهت مردم زلزله زده افغانستان انجام دهند و این را داخل دستور کار قرار دهند.

اقدامات اعضای کابینه داخل سفر به خراسان شمالی

وحیدی وزیر کشور، عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، محرابیان وزیر نیرو، زاهدی وفا سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سلاجقه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی، قاسمی وزیر راه و شهرسازی، خزعلی معاون رئیس جمهور داخل امور زنان و خانواده، حجت الاسلام والمسلمین تقوی و حجت الاسلام والمسلمین حاجی ابوالقاسم دولابی ۲ عضو شورای هماهنگی ارتباطات با حوزه و روحانیت، اسماعیلی رئیس دفتر رئیس جمهور، میرکاظمی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و مرتضوی معاون اجرایی و سرپرست نهاد ریاست جمهوری، رئیس قوه مجریه را داخل این سفر همراهی و از سوی طرح‌های عمرانی و بخش‌های مختلف استان خراسان شمالی بازدید کردند.

در این سفر استانی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان نماینده حکومت داخل شهرستان راز و جرگلان حضور یافت و داخل بدو ورود به این شهرستان داخل گلزار شهدای غلامان به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.

بهرام عین اللهی با اعلام اینکه سقف هزینه ها و پرداخت به نیروهای متخصص داخل مناطق محروم برداشته شد، اظهار کرد: داخل گذشته به جهت پرداختی ها سقفی وجود داشت و میزان پرداختی محدود می شد و اما این امر به جهت مناطق محروم برداشته شده که سبب خواهد شد تا پزشکان متخصص به جهت فعالیت داخل مناطق محروم، بیایند.

وزیر بهداشت همچنین داخل پیست اسب دوانی باغلق حضور یافت و داخل راستای اختصاص اعتبارات و بهره‌مندی مردم منطقه از سوی عواید این فرصت اشتغال‌آفرین، تلفنی رفع مشکلات و اختصاص اعتبارات مورد نیاز را پیگیری کرد.

عین اللهی داخل جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مرکز خدمات سلامت غلامان داخل شهرستان مرزی راز و جرگلان، شبانه روزی می شود، افزود: مردم هم به جهت بهداشت و هم به جهت درمان به این مرکز مراجعه می کنند، که این مرکز شبانه روزی خواهد شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر حل مشکلات درمانی مردم این شهرستان داخل کوتاه‌ترین مدت تأکید و اعلام کرد: با تخصیص ۳۳ میلیارد تومان اعتبارات ملی از سوی بودجه سال ۱۴۰۱ و ۸۰ میلیارد تومان اعتبار سفر استانی ریاست جمهوری، با تخصیص ۱۰۰ داخل صد، روند احداث بیمارستان ۶۴ تخت خوابی راز و جرگلان سرعت می‌گیرد.

همچنین وزیر راه و شهرسازی با حضور داخل جمع کارکنان دستگاه‌های زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی داخل خراسان شمالی تاکید کرد که پیگیری احداث راه آهن مشهد، بجنورد، گرگان داخل دستور کار کلان کشور می باشد که احداث آن می تواند تاثیر خوبی داخل تمامی حوزه ها داخل استان داشته باشد.

رستم قاسمی داخل آئین افتتاح ۱۱۵ میلیارد تومان پروژه احداث شده راه و شهرسازی داخل استان خراسان شمالی که داخل راهدارخانه اسدلی شهرستان اسفراین برگزار شد، از سوی قبل بینی ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار به جهت حوزه راههای این استان خبر داد.

وی با حضور وزیر راه و شهرسازی ۷۷ کیلومتر راه داخل این استان افتتاح شد که به خاطرنشان کرده مدیر کل راه و شهرسازی خراسان شمالی، ۴۰ کیلومتر راه روستایی با ۷۳۵ میلیارد ریال اعتبار ساخته و آسفالت شده و داخل محورهای فرعی استان نیز ۳۰ کیلومتر راه با صرف ۱۹۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بهره برداری شد.

قاسمی پس از سوی کلنگ زنی پروژه ۳۳۶ واحدی امام رضا ( ع) طرح نهضت ملی مسکن داخل شهرستان اسفراین، با بیان اینکه تاکنون ۴ هزار نفر داخل شهرستان اسفراین داخل طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند، اعلام کرد که بخشی از سوی پروژه‌های نهضت ملی مسکن تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ افتتاح و بخشی هم تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

وزیر کشور هم به نمایندگی از سوی حکومت سیزدهم داخل بیست و ششمین سفر استانی رییس جمهور به این استان، از سوی مسیل ورودی گلستان شهر بجنورد، مناطق حاشیه نشین و سوله مدیریت بحران بجنورد بازدید کرد و داخل قالب برنامه دیدار چهره به چهره مردمی، با منتخبین اقشار گفت و گو کرد.

احمد وحیدی داخل جمع خبرنگاران داخل شهرستان بجنورد، پیگیری طرح های توسعه ای متناسب با ظرفیت های استان ها و با رعایت توازن منطقه ای و آمایش سرزمینی را از سوی کارکردهای عمومی وزارت متبوعش برشمرد و تشریح کرد: داخل سفرهای استانی شناسایی و فعال کردن این ظرفیت ها دنبال می گردد.

وزیر کشور داخل دیدار با خانواده شهید حسین جعفری نیز با بیان این که شهدا راه حضرت سیدالشهدا(ع) را پیموده اند، افزود: خانواده‌ها و فرزندان معزز شهدا امید انقلاب و ادامه‌دهندگان راستین راه پاک آنها هستند.

همچنین معاون رییس جمهور داخل امور زنان و خانواده در بازدید از سوی صنایع دستی بانوان گردشگری رویین اسفراین تشریح کرد: حکومت تمام توان خود را به جهت به ثبات رساندن قیمت ها بکار گرفته می باشد اما تحقق این مهم، زمان بر می باشد. حکومت سیزدهم همچنین با ریل‌گذاری‌ مناسب و تسهیل اعتبارات حوزه زنان، داخل کوشش به جهت هموار شدن مسیر توانمند سازی بانوان است.

انسیه خزعلی در بازدید از سوی صنایع دستی بانوان روستای گردشگری "رویین" اسفراین با بیان اینکه حکومت پیگیر رفع مشکلات مادران خانه‌دار و شاغل است، اظهار کرد: این حکومت کوشش دارد موانع موجود را از سوی قبل پای بانوان برداشته و مسیر را به جهت توانمندسازی آنان هموار سازد.

علی اکبر محرابیان وزیر نیرو هم داخل نشست شورای اداری شهرستان فاروج با بیان اینکه با وجود مضایق مالی که داخل کشور وجود دارد مصوبات سفرهای استانی به خوبی قبل رفته و اعتبارات به موقع پرداخت گردیده است، تشریح کرد: هدف حکومت از سوی سفرهای استانی، رعایت عدالت داخل توزیع منابع و اعتبارات به جهت برطرف کردن مشکلات اقصا نقاط کشور است.

همچنین وزیر جهاد کشاورزی به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور داخل شهرستان مانه و سملقان و داخل بازدید از سوی مزارع گندم بذر و پنبه (کشت قراردادی) این شهرستان از سوی بخش خصوصی درخواست کرد داخل حوزه کشت قراردادی به کمک حکومت بیاید.

سید جواد ساداتی نژاد و هیات همراه داخل ادامه بازدیدهای سفر استانی داخل شهرستان مانه و سملقان، از سوی شهرک گلخانه ای امام رضا (ع) بازدید کرد و داخل نشست شورای اداری این شهرستان هم خبر داد که گوشت تولیدی دامداران سطح کشور با نهاده‌های دامی تهاتر می‌شود که داخل هفته آینده به صورت پایلوت از سوی استان خراسان شمالی آغاز می‌شود. داخل این طرح حتی گوشت را می توانیم صادر نیز کنیم.

در دو شهرستان گرمه و جاجرم هم علی سلاجقه معاون رئیس جمهور به نمایندگی از سوی حکومت سیزدهم حضور یافت و تشریح کرد: داخل حال حاضر پارک ملی گلستان مستقل می باشد و موضوع ایجاد اداره کل مستقل به جهت این پارک داخل دست بررسی می باشد که داخل صورت انجام این کار دیگر بحث مرز، وجود نخواهد داشت.

گزارش تصویری این سفر را می توانید در این لینک ببینید.

انتهای پیام