افزایش تعداد بازیکنان تیم های حاضر داخل جام جهانی به ۲۶ نفر

بر اساس اطلاعات به دست امده توسط کافه بلاگ و به نقل از سوی رویترز، فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا اعلام کرد که تیم‌های حاضر داخل مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر می‌توانند ۲۶ بازیکن را داخل فهرست خود قرار دهند. این داخل حالیست که تیم‌های راه یافته به جام جهانی قبل از سوی این ۲۳ بازیکن را همراه خود به جام جهانی می بردند.

این تصمیم به خاطر کمک به تیم ها به جهت حضور داخل جام جهانی داخل زمان همه گیری کرونا گرفته گردیده است.

پیش از سوی این تیم‌ها ۲۸ بازیکن به جهت مسابقات کوپا آمریکا داخل آمریکای جنوبی سال گذشته و داخل جام ملت‌های آفریقا داخل ژانویه داشتند و حالا فیفا نیز این تصمیم را به جهت جام جهانی قبل رو داخل قطر گرفت؛ تاریخی که تیم ها باید لیست ۲۶ نفره بازیکنان خود را به فیفا اعلام کنند روز ۱۳ نوامبر ۲۰۲۲ خواهد بود.

این زیاد کردن تعداد بازیکنان داخل مجموع ۹۶ بازیکن اضافی را به جام جهانی که از سوی ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر برگزار می شود اعزاممی نماید. همچنین تیم های جام جهانی هم اکنون می توانند به جای سه تعویض داخل ۹۰ دقیقه از سوی ۵ تعویض داخل ۹۰ دقیقه استفاده کنند. داخل همین راستا هیات بین‌المللی فوتبال (IFAB) اعلام کرد که استفاده از سوی پنج تعویض داخل یک بازی فوتبال به طور رسمی داخل قوانین بازی ثبت گشت. همچنین بحث‌های بیشتر و تصمیم‌گیری‌های احتمالی داخل مورد تعویض های مربوط به ضربه مغزی و فناوری آفساید نیمه خودکار نیز داخل دستور کار هیات حاکمه IFAB خواهد بود.

از زمان شیوع بیماری همه گیر داخل سال ۲۰۲۰، حداکثر ۵ تعویض به جهت هر تیم به جای سه بازیکن مجاز بود و اکنون دائمی شد.

همچنین داخل جام جهانی ۲۰۲۲ قطر حداکثر ۲۶ نفر می‌توانند روی نیمکت تیمها بنشینند که شامل ۱۵ بازیکن ذخیره و ۱۱ نفر از سوی کادر مربیگری و مسئولان تیم های ملی می باشد. یکی از سوی این مسئولین تیم باید حتما پزشک تیم باشد.

انتهای پیام