تویوتا برنامه تولید جهانی را کاهش داد

بر اساس اطلاعات به دست امده توسط کافه بلاگ، این شرکت داخل بیانیه‌ای اعلام کرد که بزرگ‌ترین خودروساز جهان از سوی نظر حجم، انتظار دارد داخل ماه آینده ۸۰۰ هزار خودرو بسازد. این شرکت ژاپنی تشریح کرد: «از آنجا که به علت کمبود نیمه هادی‌ها و شیوع کووید-۱۹ پیش‌بینی آینده دشوار است، این احتمال وجود دارد که برنامه تولید کمتر باشد.»

تویوتا و سایر خودروسازان همچنان با اختلالات زنجیره تامین و کمبود قطعات ناشی از سوی همه‌گیری کووید-۱۹ از سوی جمله مواردی که داخل نتیجه قرنطینه‌های اخیر داخل چین ایجاد شده‌اند، مقابله می‌کنند.

بر اساس گزارش رویترز، خودروسازان همچنین مجبورند به جهت عرضه محدود نیمه‌هادی با تولیدکنندگان دیگر مانند سازندگان لوازم الکترونیکی مصرفی رقابت کنند.

تویوتا به هدف تولید جهانی سالانه ۹.۷ میلیون خودرو پایبند بود، اگرچه این شرکت داخل ماه می اعلام کرد که اختلالات زنجیره تامین داخل نهایت می‌تواند آن را مجبور به کاهش این تعداد کند. این خودروساز همچنین توقف تولید خود داخل ژاپن را داخل ماه آینده داخل کارخانه‌های تولید وسایل نقلیه از سوی جمله یاریس ساب کامپکت و شاسی‌بلند الکتریکی bZ۴X خود گسترش داد.