راه آهن همدان _ ملایر از سوی پروژه‌های مهم سفر رییس جمهور به استان همدان است

حجت الاسلام احد آزادیخواه روز جمعه داخل گفت وگو با خبرنگار کافه بلاگ اظهار داشت: درهمین ارتباط و با موافقت معاون اجرایی رییس جمهور، مقرر شد تا پروژه‌های دارای بیش از سوی ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی این شهرستان داخل سفر هیات حکومت به استان مطرح و داخل دستور کار قرار گیرد.

او ادامه داد: پروژه خط ریلی همدان – ملایر داخل سال ۱۳۹۷ و با طول ۷۵ کیلومتر به منظور گسترش شبکه ریلی داخل غرب کشور و آسان‌سازی ارتباطات و ترانزیت کالا به ویژه زائران عتبات عالیات آغاز گردیده است.

به خاطرنشان کرده وی، راه‌آهن همدان- ملایر داخل ۲ قطعه داخل حال احداث می باشد که قطعه نخست آن از سوی ایستگاه راه‌آهن همدان آغاز و با عبور از سوی ایستگاه‌های گل‌کهریر، طاسبندی و کهریز به ایستگاه ملایر منتهی و داخل ادامه با عبور از سوی کرمانشاه به مرز خسروی متصل می‌شود.

عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی افزود: داخل حوزه کشاورزی نیز سه پروژه مرمت و لایروبی قنوات، آبیاری نوین و طرح فراز این شهرستان داخل ردیف طرح های سفر هیات حکومت به استان همدان قرار گرفته است.

حجت الاسلام آزادیخواه اتمام چهار بانده ملایر- توره، چهار بانده ملایر- آورزمان- نهاوند، چهار بانده ملایر- خنداب و سه پروژه ملی دانشگاه ملایر را از سوی دیگر پروژه‌های مطرح شده داخل سفر آتی رییس جمهور به استان همدان عنوان کرد.

وی همچنین به اخذ مجوز احداث بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی ملایر اشاره نمود و تشریح کرد: پیرو جلسات مکرر با وزیر بهداشت و درمان، معاونان و معاون اجرایی رییس جمهور، احداث این پروژه مهم هم یکی از سوی مصوبات سفر رییس جمهور به این استان خواهد بود.

نماینده مردم ملایر داخل مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با توجه به اینکه یکی از سوی برنامه‌های حکومت سیزدهم و سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب و برنامه ششم توسعه، ایجاد عدالت داخل دسترسی به خدمات درمانی و بهره‌مندی به موقع و مناسب از سوی این خدمات است، داخل این راستا احداث بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی ملایر داخل طرح چشم‌انداز توسعه بهداشت و درمان کشور مصوب شد.

به خاطرنشان کرده حجت الاسلام آزادیخواه، داخل حال حاضر تعداد تخت های بیمارستانی شهرستان ملایر ۳۲۰ مورد می باشد که با توجه به فرسوده بودن بیمارستان امام حسین(ع) با قدمت ۳۰ سال، احداث بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی یکی از سوی اولویت‌های حوزه درمان این شهرستان است.

وی سرانه تخت بیمارستانی داخل شهرستان ملایر را به ازای هر هزار نفر یک دوم تخت عنوان و تصریح کرد: با توجه به اینکه ملایر قطب درمانی جنوب استان همدان محسوب می شود و بیماران سه شهرستان همجوار و بیش از سوی ۳۰۰ روستا به جهت دریافت خدمات درمانی و پزشکی به این شهرستان مراجعه می‌کنند، توسعه زیرساخت ها و امکانات درمانی این شهرستان ضروری است.

نماینده مردم ملایر داخل مجلس شورای اسلامی اتمام پروژه آبرسانی شهر ملایر از سوی سد کلان، بهسازی روستایی و مجموعه تفریحی و توریستی مینی‌وُرلد را از سوی دیگر پروژه‌های مورد موافقت معاون اجرایی رییس جمهور به جهت قرار گرفتن داخل سفر هیات حکومت به استان همدان عنوان کرد.