سازمان ملل: گفت‌وگو با طالبان تنها راه پیشرو به جهت افغان‌ها و امنیت بین‌الملل است

بر اساس اطلاعات به دست امده توسط کافه بلاگ، به نقل از سوی خبرگزاری آناتولی، رامز الکبروف، نماینده ویژه سازمان ملل داخل امور افغانستان داخل نشست شورای امنیت این نهاد بین‌المللی همچنین اعلام کرد، حقوق بشر پایه به همراه آزادی بیان و آزادی‌ها به جهت زنان و دختران داخل این کشور از سوی سوی حکومت طالبان افغانستان به شدت محدود گردیده است.

به خاطرنشان کرده این مقام مسئول که ریاست هیات سازمان ملل داخل افغانستان را نیز برعهده دارد، جمعیت افغانستان با بحران اقتصادی و بشری روبروست و همکاری مداوم با مقام‌های دوفاکتوی این کشور از سوی ضرورت برخوردار است.

وی ادامه داد: ما قاطعانه بر این باوریم که یک استراتژی مربوط به همکاری مداوم و گفت‌وگو تنها راه قبل رو به جهت مردم داخل رنج افغانستان و همچنین به جهت امنیت منطقه و بین‌الملل است.

نماینده ویژه سازمان ملل داخل افغانستان همچنین گفت، هیات سازمان ملل متحد با طالبان همکاری دارد تا قابلیت قبل بینی داخل روابط خود را زیاد کردن دهد و به دنبال ارتقای مشورت و مشارکت سیاسی است.

به خاطرنشان کرده این نماینده، اقتصاد افغانستان از سوی ماه اوت سال جاری میلادی ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش داشته و ممکن می باشد نرخ بیکاری امسال به ۴۰ درصد هم برسد. فقر هم می‌تواند به ۹۷ درصد برسد.

این دیپلمات افزود:‌ چالش‌های قبل رو قابل توجه هستند و به صبر بیشتری نیاز دارند. اما ما باید تحمل کنیم.

انتهای پیام