سعیدی: کمیته المپیک برنامه‌ای به جهت تعویق انتخابات ندارد/ تاریخ دقیق بازی‌های آسیایی هنوز اعلام نگردیده است

بر اساس اطلاعات به دست امده توسط کافه بلاگ، طبق تبصره ۲ ماده ۴ اساسنامه کمیته ملی المپیک، ۲۹ فدراسیون المپیکی به اضافه ۶ نماینده ورزشکاران باید اعضای المپیکی مجمع کمیته ملی المپیک را تشکیل دهند. این درحالی می باشد که داخل حال حاضر فدراسیون‌های فوتبال، دوچرخه‌سواری، ژیمناستیک، وزنه‌برداری و شمشیربازی داخل دوران سرپرستی به سر می‌برند. انتخابات فدراسیون سوارکاری از سوی نظر وزارت ورزش قانونی نیست و دوره ریاست فدراسیون بدمینتون سوم مرداد به پایان می‌رسد.

فدراسیون جودو تعلیق می باشد و حضور این فدراسیون داخل مجمع باید بررسی گردد. اگرانتخابات فدراسیون بدمینتون برگزار نشود و جودو هم نتواند داخل مجمع حضور داشته باشد، داخل این صورت تعداد اعضای المپیکی مجمع ۲۷ عضو می‌شود که این تعداد نسبت به اعضای غیرالمپیکی(28 عضو) کمتر می باشد و داخل این صورت مجمع وجاهت قانونی نخواهد داشت.

کیکاووس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک داخل گفت‌وگو با کافه بلاگ، داخل پاسخ به این سوال که با توجه به شرایط کنونی برخی فدراسیون‌های ورزشی، «آیا امکان تعویق مجدد انتخابات کمیته ملی المپیک وجود دارد یا خیر؟» تشریح کرد: کمیته ملی المپیک برنامه‌ای به جهت به تعویق انداختن انتخابات ندارد و ما طبق اساسنامه و براساس زمان مصوب، فرآیند برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک را آغاز کرده و روی برگزاری مجمع انتخاباتی متمرکز خواهیم شد.

وی داخل واکنش به این سوال که اگر تعداد اعضای المپیکی مجمع به حد نصاب نرسد تکلیف چه خواهد بود، افزود: تا قبل از سوی برگزاری مجمع باید ببینیم فدراسیون‌ها و اعضای المپیکی به چه صورت تعیین‌ تکلیف خواهند شد و داخل آن شرایط بررسی‌ها انجام شده و تصمیمات لازم اتخاذ خواهد گشت. با این حال اصل بر برگزاری انتخابات است.

دبیرکل کمیته ملی المپیک درخصوص بازی‌های آسیایی و این که «آیا شورای المپیک آسیا به جهت تعیین تاریخ دقیق رقابت‌ها به نتیجه رسیده می باشد یا خیر؟» نیز تشریح کرد: داخل سفری که حسین المسلم مدیرکل شورای المپیک آسیا به ایران داشت، اعلام کرد بازی‌های آسیایی اواخر سپتامبر سال 2023(شهریورماه/مهرماه 1402) به میزبانی شهر هانگژو چین برگزار خواهد شد اما هنوز هیچ ابلاغ کتبی داخل این خصوص به دست ما نرسیده و تاریخ دقیق برگزاری بازی‌ها اعلام نگردیده است.