قوه قضاییه با سهل انگاری و ترک فعل مسئولان محکم برخورد کند

«محمد صالح جوکار» داخل مراسم تجلیل از سوی کارکنان برتر دادگستری استان یزد با اشاره به این که افتخار می‌کنیم که قوه قضاییه امروز داخل راستای حفظ انقلاب و ارزش‌های آن و اجرای عدالت گام برمی دارد، تشریح کرد: اگر دستگاه قضایی ما مجری عدالت نباشد، آن زمان می باشد که نه از سوی مجلس و نه از سوی حکومت می‌توان انتظار داشت چون نگاه مردم و حتی حکومت و مجلس هم به این نهاد ارزشمند داخل کشور است.

نماینده مردم یزد با تاکید بر اینکه امروز بخش مهمی از سوی سرمایه‌های اجتماعی ما داخل سایه عملکرد قوه قضاییه است، افزود: زمانی که می‌خواهند عملکرد نظام را مورد سنجش قرار دهند، ابتدا عملکرد قوه قضاییه را مورد ارزیابی قرار می دهند.

وی ادامه داد: واقعاً تاکنون و داخل این مقطع زمانی و داخل دهه ۱۴۰۰ سه قوه مجریه، قضاییه و مقننه را داخل کنار هم ندیده بودم که خیلی اهمیت دارد و باارزش می باشد. ما حتی یک بحث جدیدی را با قوه قضاییه ایجاد کردیم که بحث تعامل مجلس با این قوه می باشد که داخل راس آن نایب رئیس مجلس و معاون اول قوه قضاییه حضور دارند و تقریباً یک دستورالعملی به جهت آن طرح‌ریزی شده تا بتوانیم چنین کاری را ان‌شاءالله داخل استان ها داشته باشیم.

جوکار خاطرنشان کرد: همگی داخل درون یک کشور و آن‌هم نظام اسلامی می باشیم و اگر بخواهیم یکدیگر را تخریب کنیم به‌جایی نمی‌رسیم. قوه قضاییه جایگاه و تحولی را داخل ابعاد دیگر مشاهده می‌کند که بعد از سوی ورود آیت‌الله رئیسی شاهد این تحول بودیم و تا قبل از سوی آن مغفول مانده بود.

نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن داخل مجلس شورای اسلامی با بیان این که متأسفانه برخی از سوی ترک فعل‌ها داخل کشور سبب بروز مشکلات عدیده‌ای گردیده است، عنوان کرد: به‌عنوان‌مثال داخل مسئله برخورد قطار مشهد – یزد به یک دستگاه بیل مکانیکی، ترک فعل و سهل انگاری سرمنشأ آن بود و بخشی مربوط به راه آهن، راننده قطار و پیمانکار می‌شود. داخل این حادثه متاسفانه ۱۴ نفر جان خود را از سوی دست دادند و خانواده هایی داغدار شدند.

وی ادامه داد: یک اتفاق دیگر بحث سیل داخل یزد بود که خسارت‌های سنگینی را رقم زد و وقتی مسائل را بررسی می‌کنیم می‌بینیم که سیل بند از سوی قبل تخریب شده بوده و هیچ کسی هم نظارتی بر روی آن نداشته و همین بی‌توجهی و سهل انگاری سبب بروز این خسارت‌ها شد و هیچ هم پاسخگو نبود.

بر اساس اطلاعات به دست امده توسط کافه بلاگ و به نقل از سوی دفتر نماینده یزد داخل مجلس شورای اسلامی،‌ جوکار داخل پایان با تاکید بر اینکه از سوی قوه قضاییه درخواست می‌کنم که به هیچ عنوان بی‌خیال سهل انگاری و ترک فعل‌های مسئولانی نشوند که با این کوتاهی‌ها سبب خسارت به مردم می شوند، اظهار کرد: مسئولین و مدیران کشور باید تحت نظر باشند، هرجایی که کوتاهی از سوی سوی مسئولی مشاهده شد باید نسبت به آن پاسخگو باشد و فرقی هم نمی‌کند که نماینده مجلس یا مسئول دیگری داخل کشور باشد.

انتهای پیام