ملی‌پوش تنیس روی میز: قصد خداحافظی ندارم/ به المپیک بعدی فکر می‌کنم

ندا شهسواری داخل گفت‌وگو با کافه بلاگ درباره سطح بازی‌های اسلامی اظهار داشت: امسال هم به این بازی‌ها اعزام می‌شویم و سطح این رقابت‌ها نسبت به دوره گذشته سخت‌تر می باشد. ترکیه و باکو کشورهای قوی داخل تنیس روی میز هستند. فعلا نمی‌دانم به جز این ۲ کشور، چه تیم‌هایی داخل این رقابت‌ها شرکت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه پینگ‌پنگ‌بازان ایرانی دیر به مدال می‌رسند، تشریح کرد: همه قدرت‌های برتر تنیس روی میز دنیا داخل آسیا هستند و نمایندگان ایران به جهت رسیدن به مدال شرایط سختی دارند. هرچند داخل بخش مردان داخل آسیا به مدال رسیدیم. شرایط مدال‌آوری داخل حال مهیا شدن است.

بانوی المپیکی تنیس روی میز عنوان کرد: باید با برنامه‌ریزی دقیق‌تر و برگزاری اردوی مشترک با کشورهای غربی مسیر رسیدن به مدال هموار می‌شود. برخی پینگ‌پنگ‌بازان لژیونر بودند و توانستند داخل اروپا پیشرفت کنند. همچنین یکی از سوی راه‌های موفقیت حضور مربیان داخل کلاس‌های بین‌المللی می باشد. علم تنیس روی میز هر روز پیشرفت می‌کند و مربیان ایرانی هم باید پا به پای آن پیشرفت کنند.

وی ادامه داد: وقتی حریف تمرینی بازیکنان خارجی باشند، تاثیر زیادی روی سبک و شیوه تمرین می‌گذارد. هر چند با این شرایط سخت مالی، برگزاری اردوهای بین‌المللی دشوار است، این اردوها تاثیر زیادی روی بازیکنان می‌گذارد تا زودتر به مدال برسند. باید مقداری داخل این زمینه سرمایه‌گذاری گردد.

شهسواری داخل پاسخ به این پرسش که دوران قهرمانی وی تا چه زمانی ادامه خواهد داشت، تشریح کرد: تا آنجایی که بتوانم از سوی لحاظ فیزیکی داخل آمادگی کامل باشم و آسیب نبینم. پینگ‌پنگ رشته‌ای می باشد که خیلی مصدومیت جدی ندارد. حتی کشورهای بزرگ دنیا چون رومانی و چین بازیکنانی بالای ۳۳ سال دارند که داخل المپیک قهرمان شده‌اند. بسیاری از سوی این بازیکنان با وجود سن بالا مدال‌آور هستند.

وی اضافه کرد: تنیس روی میز محدودیت ندارد و تا زمانی که بتوانم تمام توانم را به جهت این رشته صرف می‌کنم و داخل انتخابی‌های المپیک شرکت خواهم کرد تا به المپیک پاریس برسم.

شهسواری با اشاره به اینکه سرمربی خارجی بسیار داخل پیشرفت تیم ملی تاثیرگذار است، یادآور شد: آنها دانش بیشتری دارند. همچنین عملکرد فدراسیون هم تاکنون داخل تنیس روی میز خوب بوده و بهتر می باشد مربیان را به جهت حضور داخل کلاس‌های بین‌المللی اعزام کند تا به‌روزتر شوند.

وی تشریح کرد: تنیس روی میز ایران نسبت به گذشته قوی‌تر شده و جایگاه خوبی دارد. داخل آینده تعداد بازیکنان با استعداد و نخبه بیشتر می‌شود. الان هم بازیکنان خوبی داریم که سطح آنها بالاست. داخل کل مدال‌آوری داخل تنیس روی میز دشوار می باشد و بازیکن باید هدف را مشخص و با برنامه‌ریزی، بسیار کوشش کند.