نانوایی ها ملزم به رعایت ساعت پخت هستند/شهروندان تخلفات را به سامانه۱۲۴ اطلاع دهند

علی نوبخت روز جمعه داخل گفت و گو با خبرنگار کافه بلاگ اظهار کرد: سیاست مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها اقدامی موثر و تصمیمی راهبردی به جهت تحقق عدالت اجتماعی، حمایت از سوی دهک‌های پایین جامعه، مبارزه با فساد، رانت و اصلاح ساختار اقتصادی زنجیره گندم، آرد و نان می باشد.

وی یادآور شد: ۹۰ درصد صف‌های تشکیل شده داخل نانوایی‌ها، ناشی از سوی تعلل واحدهای نانوایی و به عبارتی خودساخته بوده و ۱۰ درصد دیگر مربوط به عوامل دیگر مانند تغییر رژیم غذایی است.

نوبخت اظهار کرد: آرد مورد نیاز نانوایی‌های استان به اندازه کافی تامین شده و هیچ محدودیتی داخل این باره وجود ندارد.

نوبخت درباره زیاد کردن مصرف نان داخل استان اردبیل افزود: بر اساس بررسی بعمل آمده داخل اردیبهشت ماه سال جاری، سرانه مصرف استان از سوی ۱۱ کیلوگرم داخل ماه‌های گذشته به ۱۲.۷۰ کیلوگرم زیاد کردن است.

مدیرکل خدمات بازرگانی دولتی استان اردبیل اظهار کرد: به جهت تامین نان مورد نیاز مردم استان بیش از سوی ۱۶ هزار تن آرد داخل نانوایی‌های استان توزیع می‌شود.

نوبخت با بیان اینکه از سوی مرزهای استان اردبیل قاچاق آرد وجود ندارد، اظهار کرد: به جهت جلوگیری از سوی قاچاق آرد با سایر استانها هم کنترل و نظارت لازم از سوی سوی دستگاه‌های متولی انجام می‌شود.

وی تعداد نانوایی‌های استان اردبیل را ۲۷۰۰ واحد اعلام کرد و تشریح کرد: یک هزار و ۱۱۳ مورد از سوی این واحدها مربوط به شهرستان اردبیل است.

مدیرکل خدمات بازرگانی دولتی استان اردبیل درباره نصب کارتخوان جدید داخل نانوایی‌های استان افزود: تاکنون یک هزار و ۲۶۷ دستگاه کارتخوان داخل نانوایی های استان نصب شده می باشد و انتظار می رود با تکمیل و نصب کامل کارتخوان‌ها داخل کلیه نانوایی‌ها جلوی بسیاری از سوی مشکلات و نابسامانی‌ها داخل پخت نان و توزیع آن به مردم گرفته گردد.

نوبخت از سوی فعالیت شبانه روزی ۱۷ واحد نانوایی داخل اردبیل خبر داد و تشریح کرد: این واحدها داخل نقاط مختلف اردبیل بصورت شبانه روزی فعال هستند تا شهروندان و گردشگران نان مورد نیاز خود را به سهولت تامین کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه داخل صورت فروش بیشتر از سوی آرد خریداری شده توسط نانوا سامانه به کاربران هشدار می‌دهد، افزود: با توجه به اینکه نرم افزار موجود تمام فرایند خرید آرد تا فروش نان را تحت کنترل دارد احتمال تخلف بسیار کاهش پیدا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه نانوایی ها مکلف به رعایت ساعت پخت اعلام شده هستند، تشریح کرد: با نانوایی هایی که قوانین و مقررات لازم را رعایت نکنند، برخورد قانونی می‌شود و شهروندان هرگونه تخلف را با شماره ۱۲۴ داخل جریان بگذارند.