۲۱ مرکز ترک اعتیاد داخل گنبدکاووس فعال است

حنیفه عصمتی روز جمعه به مناسبت هفته مبارزه با موادمخدر (اول تا هفتم تیرماه) داخل گفت و گو با خبرنگار کافه بلاگ اظهارداشت: معتادان داخل ۲ مرکز ترک اعتیاد مردان، ۱۵ مرکز متادون ترابی خصوصی و یک مرکز متادون ترابی دولتی داخل بیمارستان طالقانی، یک مرکز کاهش آسیب، یک مرکز سرپناه شبانه و یک مرکز کاهش آسیب زنان گنبدکاووس خدمات درمانی و بستری را دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: مجوز فعال سازی ۲ مرکز ترک اعتیاد مردان داخل شهرهای گنبدکاووس و اینچه برون و یک مرکز ترک اعتیاد زنان داخل شهر گنبدکاووس توسط بهزیستی صادر شده می باشد و به‌زودی با مشارکت متقاضیان بخش خصوصی راه اندازی خواهد شد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر گنبدکاووس افزود: هم اینک ۹۰ بیمار داخل ۲ مرکز ترک اعتیاد مردان این شهرستان بستری هستند که بعد از سوی گذران دوران درمان سه ماهه و رسیدن به سلامت کامل به آغوش جامعه باز می‌گردند.

عصمتی با تاکید بر اینکه آمار دقیقی از سوی جمعیت معتادان وجود ندارد، تشریح کرد: گلستان داخل بحث شیوع مصرف موادمخدر بعد از سوی استان خوزستان داخل رتبه دوم کشوری قرار دارد.

وی تصریح کرد: به مناسب هفته مبارزه با موادمخدر ۶۷ برنامه فرهنگی، پیشگیری و ورزشی داخل گنبدکاووس اجرا می‌شود که از سوی جمله آن جمع آوری معتادان متجاهر، برگزاری مسابقات ورزشی و نقاشی داخل مراکز ترک اعتیاد، برپایی کارگاه‌های آموزشی و مهارتی پیشگیری از سوی مصرف موادمخدر، نشست خبری فرمانده انتظامی، فعال سازی ایستگاه اطلاع رسانی داخل مصلی و اعزام روحانیون به مراکز ترک اعتیاد به جهت ارائه مشاوره‌های فردی و گروهی است.

عصمتی افزود: گنبدکاووس ۱۸ شهید مبارزه با موادمخدر دارد که مسوولان شهرستان به مناسبت این هفته داخل منزل تعدادی از سوی خانواده‌های آنان حضور خواهند یافت.

بر اساس اطلاعات به دست امده توسط کافه بلاگ،در تاریخ ۱۷ تا ۲۶ ژوئن سال ۱۹۸۷ اجلاس بین‌المللی مبارزه با اعتیاد و قاچاق موادمخدر توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد، داخل شهر وین تشکیل شد و کشورهای شرکت‌کننده داخل این اجلاس سندی به نام C.M.O را تصویب نمودند که خط‌مشی همه‌جانبه اقدامات لازم جهت کنترل موادمخدر را از سوی سوی کشورهای شرکت‌کننده مشخص می‌کرد و این کشورها را متعهد کرد تا فعالیت‌های بین‌المللی داخل زمینه مبارزه با قاچاق موادمخدر را به‌طورجدی، انجام دهند و ازآنجا که این سند داخل روز ۲۶ ژوئن برابر ۵ تیرماه با کسب اکثریت آرا کشورهای شرکت‌کننده داخل اجلاس تصویب شد، این روز را به نام روز جهانی مبارزه با موادمخدر نام‌گذاری کردند.