۴۲ نقطه حادثه خیز راه روستایی استان قزوین ایمن سازی گردیده است

جواد حق لطفی روز جمعه داخل گفت و گو با خبرنگار کافه بلاگ تصریح کرد: هم اکنون داخل حوزه شناسایی نقاط با احتمال تصادف بالا داخل راه های روستایی بالای ۲۰ خانوار استان، عملیات نقشه برداری GIS جاده ها داخل دست اقدام بوده و به جهت سایر روستاها نیز هماهنگی های لازم داخل این زمینه به عمل خواهد آمد.

وی ادامه داد: ایمن سازی نقاط روستایی شامل اجرای روشنایی های نقطه ای، اصلاح رمپ های ورودی و خروجی داخل تقاطع ها، اجرای خط کشی طولی، اجرای شیار لرزاننده طولی و عرضی، نصب تابلوهای شورون و سایر اقدامات می باشد.

به خاطرنشان کرده این مسوول راهداری، سال گذشته و داخل سه ماه نخست امسال، ۶۰ درصد از سوی راه های روستایی استان با توجه به تخصیص حداکثر ۳۰ درصدی اعتبارات استانی توسط امکانات و توانمندی های این اداره کل و به صورت امانی، ایمن سازی شده اما داخل این زمینه نیازمند زیاد کردن میزان اعتبارات می باشیم.

حق لطفی خاطرنشان کرد: استان قزوین دارای پنج هزار و ۱۵۸ کیلومتر راه روستایی می باشد که ۵۲ درصد آن آسفالته و ۴۸ درصد دیگر آن خاکی و شوسه بوده که داخل صورت تامین و ابلاغ اعتبارات لازم از سوی محل منابع ملی و استانی و با درنظر گرفتن اولویت های استانی و شهرستانی، تکمیل عملیات راهسازی و روکش آسفالت آنها انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: داخل همین راستا طی سال گذشته تکمیل عملیات راهسای و روکش آسفالت ۶۰ کیلومتر از سوی راه های روستایی استان شامل اجرای عملیات تعریض، زیرسازی، لکه گیری و روکش آسفالت و همچنین، ۴۲ کیلومتر تعریض و خاکبرداری، احداث آبرو و زیرسازی با اعتباری بالغ بر ۸۵۰ میلیارد ریال توسط این اداره کل به انجام رسید.