آمریکا، ژاپن، استرالیا، نیوزیلند و انگلیس گروه پاسیفیک تشکیل دادند

بر اساس اطلاعات به دست امده توسط کافه بلاگ، به نقل از سوی خبرگزاری رویترز، حکومت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا قول داده که منابع بیشتری را به جهت منطقه هند-پاسیفیک اختصاص دهد و علت این کار این می باشد که چین به دنبال تقویت لینک‌های پلیسی، نظامی و اقتصادی با کشورهای جزیره‌ای پاسیفیک به جهت توسعه و سرمایه گذاری خارجی است.

این گروه موسوم به "شرکا داخل پاسیفیک آبی" به دنبال حمایت از سوی منطقه گرایی اقیانوسیه و تقویت روابط اقتصادی بین کشورهای جزیره‌ای این منطقه و مابقی جهان است.

کاخ سفید داخل بیانیه‌ای اعلام کرد: ما داخل عزم مشترک خود به جهت حمایت از سوی منطقه‌ای که به نفع مردم اقیانوس آرام است، متحد می باشیم. ما همچنین داخل چگونگی تحقق این چشم انداز با توجه به اصول منطقه گرایی، حاکمیت، شفافیت، مسئولیت پذیری و مهمتر از سوی همه، با رهبری و هدایت جزایر اقیانوس آرام متحد می باشیم.

کرت کمپل، هماهنگ کننده هند-اقیانوسیه داخل کاخ سفید نیز روز پنجشنبه خاطرنشان کرده بود که انتظار دارد مقام‌های بیشتری داخل سطوح عالی آمریکا به کشورهای جزیره‌ای اقیانوسیه بروند چون واشنگتن اقداماتی را به جهت همکاری داخل منطقه به منظور مقابله با تلاش‌های چین انجام می‌دهد.

وی افزود، آمریکا به تاسیسات دیپلماتیک بیشتری داخل منطقه نیاز دارد و باید با کشورهای جزیره‌ای اقیانوس آرام که تاکنون توجه کمی به آنها شده، ارتباط بیشتری داشته باشد.

انتهای پیام