اجرای طرح یکسان‌سازی پلاک‌های ترانزیت و تعویض پلاکهای ملی افغانستان از سوی سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی

بر اساس اطلاعات به دست امده توسط الف به نقل از سوی روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، داخل جلسه ای که روز چهارشنبه یکم تیرماه 1401 داخل دفتر مرکزی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برگزار شد، محمد حسین صوفی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل، حوریوش عسکری مدیر صدور اسناد و مدارک بین المللی و جمعی از سوی مدیران کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به همراه جواد هدایتی مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل ‌و نقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل ‌و نقل جاده‌ای حضور داشتند و بر توسعه همکاری های مشترک داخل حوزه حمل و نقل بین المللی تأکید کردند.
طرح تعویض پلاک های ترانزیت به منظور یکسان سازی پلاک ها به جهت تمامی خودروهای حمل و نقل از سوی مهمترین محورهای این جلسه بود که بر اساس آن تمامی پلاک‌های ترانزیت پیشین شامل سری‌های E، D، B،A مشمول این طرح شده‌اند. بنابراین ضروری می باشد دارندگان این نوع پلاک ها با داخل دست داشتن مدارک مورد نیاز و ارائه پلاک‌ قبلی به یکی از سوی دفاتر و نمایندگی‌های کانون جهانگردی و اتومبیلرانی که به عنوان تنها مرجع رسمی صدور اسناد و مدارک بین المللی رانندگی و خودرو و با مجوز فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی (fia) داخل ایران فعالیت می‌کند، نسبت به دریافت پلاک جدید اقدام کنند.

طرح تعویض پلاک های ملی کشور افغانستان و تبدیل آن به پلاک های بین المللی از سوی دیگر رویکردهای مهم جلسه فوق بود. داخل این جلسه مقرر شد نشستی با حضور مدیران و دست اندرکاران اتاق بازرگانی، پلیس و وزارت امور خارجه کشور افغانستان به میزبانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برگزار و داخل این خصوص مذاکره و هم اندیشی گردد.