انصاری: انتخابی باید به جهت همه باشد/ تنها کسی که با بدن خسته و سنگین مسابقه داد من بودم

مهدی انصاری داخل گفت و گو با کافه بلاگ داخل خصوص مسابقات انتخابی تیم ملی شنا تشریح کرد: انتخابی برگزار شد، قرار بود کسی با آمادگی ۱۰۰ درصد به مسابقه نیاید اما متاسفانه همه با آمادگی کامل آمده بودند. همچنین قرار بود همه یک هفته قبل به اردو بیایند تا تمرینات سنگین ادامه داشته باشد که هیچ کس طبق برنامه نیامد و برنامه سنگین هم نداشت. هر کس هر تمرینی که دوست داشت انجام داد. فقط تنها کسی که تمرین سنگین کرده بود و با بدن خسته و سنگین مسابقه داد من بودم که داخل ۱۰۰ قورباغه دوم شدم و مهران قاسم زاده اول گشت. ولی همه با بدن کاملا آماده آمده بودند.

ملی‌پوش شنا افزود: پنج نفر از سوی قبل بدون مسابقه انتخاب شده بودند که جای سوال دارد. باید دید بر چه اساسی این انتخاب‌ها صورت گرفته که البته کسی هم جوابگو نخواهد بود. هیچ کجای دنیا بدون مسابقه نفرات انتخاب نمی‌شوند. من صحبت هم کردم اما چون حرفم حق بود سرها پایین بود و هیچ کس حرفی نزد. اگر انتخابی بد یا خوب می باشد باید به جهت همه یکسان باشد. گفتند تعداد زیاد می باشد و به خاطر کرونا نمی‌شود انتخابی گذاشت اما داخل اردوی اول که ماه قبل انجام شد ۲۵ نفر از سوی ماده‌های مختلف دعوت بودند. همان‌ها را سه هفته قبل مسابقه به اردو می‌آوردند و همه تمرین یکسان می‌کردند و بعد انتخابی می‌گذاشتند. چرا اینکار را انجام ندادند.

وی داخل پاسخ به این سوال که چون اعزام به بازی‌های کشورهای اسلامی به صورت تیمی می باشد شاید علت برگزار نشدن انتخابی داخل برخی ماده‌ها محدود بودن نفرات داخل آن ماده‌ها باشد تشریح کرد: چهار سینه‌رو، یک پشت، یک قورباغه‌رو و یک پروانه‌رو انتخاب کردند. داخل این بین تا جایی که من می‌دانم بنیامین قره حسنلو، سینا غلامپور، متین سهران و علیرضا یاوری سینه روها هستند که به همراه مهرشاد افقری که پروانه می باشد بدون مسابقه انتخاب شده‌اند. انگار روال انتخاب شدن داخل ایران این می باشد که اول باید مربی را خوب انتخاب نمود. مربی که حرفش بیشتر خریدار داشته باشد. بعد روی تمرین و رکورد کار نمود. ملاک رکورد نخواهد بود.

انصاری با اشاره به اینکه من بحثم ماده خودم نیست افزود: اصلا بحث ماده من نخواهد بود. بحث این می باشد که همه به جهت حضور داخل مسابقات انتخابی تمرین می‌کنند و بالای ۲۰ نفر به من پیغام داده‌اند که مسابقه انتخابی چه زمانی برگزار می‌شود. از سوی خجالت رو ندارم پیغام‌ها را باز کنم. داخل این شرایط اقتصادی شناگران مکمل می‌خرند هزینه می‌کنند تا داخل انتخابی شرکت کنند اما آخر سر آقایان با صلاحدید خود نفرات را انتخاب می‌کنند. این همه ورزشکار از سوی استان‌های مختلف تمرین می‌کنند اما تهش می‌شنوند بدون مسابقه نفرات انتخاب شده‌اند. چگونه می‌توانند اینکارها را بکنند؟ دیگر تحمل حق‌خوری‌ها را ندارم.

او داخل پاسخ به این سوال که خودش داخل چه ماده‌ای مسابقه داده می باشد تشریح کرد: بحث من کلی می باشد. من اصلا داخل مورد خودم حرف نمی‌زنم؛ کلی می‌گویم. داخل قورباغه که قرار بود ۵ نفر از سوی جمعه به اردو بیایند اما دو نفر یکشنبه آمدند. قرار بود تمرین سنگین انجام دهیم ولی همه آماده آمدند. دیلانچیان و حضرتی سر تمرین بودند و مشاهده نمودند که هیچ شناگری داخل تمرینات فشار نمی‌آورد. داخل حالی که قرار بود تمرین سخت داشته باشیم و بعد از سوی آن انتخابی برگزار گردد. دیلانچیان می‌گوید نخواسته که شناگرانش تمرین نرم داشته باشند اما به آنها هم نمی‌گفت چرا فشار نمی‌آورند. می‌دیدند شناگران طبق برنامه قبل نمی‌روند اما کاری هم نکردند، می‌توانستند از سوی انتخابی خط شان بزنند.

انصاری داخل پاسخ به این سوال که چند نفر داخل آن ماده‌ها (سینه، پروانه، پشت) داریم که داخل انتخابی شرکت نکرده باشند تشریح کرد: خیلی نفرات هستند. مرحله دوم و سوم لیگ شنا را ببینید. بنیامین قره حسنلو داخل مرحله دوم لیگ ۱۰۰ سینه را ۵۵ یا ۵۴ ثانیه شنا کرد و هشتم گشت. داخل مرحله سوم هم شرکت نکرد که اگر می‌کرد بالای ۱۲ نفر می‌شد. چرا اصلا نباید انتخابی انجام گردد. باید علتی داشته باشند. مهرشاد افقری و متین سهران داخل قهرمانی جهان هستند رکوردهایشان را ببینید. مهرشاد ۱۰۰ پروانه را ۵۲.۱۲ و سهران هم ۱۰۰ آزاد را ۲۳.۷۴ رفته می باشد. مربی آنها می‌گوید داخل آمادگی کامل نبودند و داخل شرایط سخت بدنی قرار دارند. از سوی طرفی داخل مسابقه انتخابی قورباغه روز پنج‌شنبه، شناگران دیگر با آمادگی کامل شنا کردند. به نظرم طوری برنامه ریخته بودند که شاگردان خودشان انتخاب شوند.

وی داخل ادامه داخل پاسخ به این سوال که آیا به بازی‌های آسیایی اعزام می‌شوید تشریح کرد: نمی‌دانم جریان چه خواهد شد، قرار می باشد آقای رضوانی از سوی مجارستان بیاید و داخل جلسه‌ای ببینیم شرایط چه خواهد گشت. این‌ها خلاف چیزی که گفتند عمل نمودند و تنها کسی که طبق برنامه قبل رفت من بودم. من ناراحت هستم که چرا اگر قرار بر آمادگی ۱۰۰ درصد بود به من اجازه ندادند با آمادگی داخل انتخابی شرکت کنم.

وی به مسابقات قهرمان جهان ۲۰۱۸ اشاره نمود و تشریح کرد: داخل ۲۰۱۸ به جهت قهرمانی جهان ورودی آوردم اما اعزام نشدم. علتشان این بود که پاسپورت باید ۶ ماه انقضا داشته باشد. به جهت این کار یک قدم به جهت من برنداشتند و خودم توسط آقای کریمی یک روزه پاسپورت گرفتم. سه ماه و بیست روز قبل از سوی مسابقات پاسپورتم را روی میز دبیر فدراسیون گذاشتم اما او به من گفت دیر آمدی ۱۰ دقیقه قبل اسامی را رد کردم. سه ماه و بیست روز قبل از سوی مسابقات جهانی اسم رد می‌کنند؟ من تنها کسی بودم که ورودی گرفتم اما من را نبردند.

وی همچنین به قهرمانی جهان کانادا هم اشاره نمود و تشریح کرد: قبل از سوی قهرمانی آسیا ۲۰۱۶ ژاپن داخل اروی مشهد بودیم که به من گفتند اگر به ژاپن بروم فرصت نمی‌شود ویزای قهرمانی جهان کانادا را بگیرم. داخل حالی که یکی از سوی مربیان با ما ژاپن آمد و بعد هم ویزای کانادا گرفت. چگونه پس من نتوانستم؟ چون شاگرد آن آقا به جهت اینکه بتواند به جهت زندگی به آمریکا برود باید اول ویزای ۵ ساله می‌گرفت و اول به کانادا، بعد به آمریکا می‌رفت.

انصاری داخل پایان تشریح کرد: تا امروز حرفی نزدم اما از سوی امروز می‌گویم. می‌گویند حرف بزنم حاشیه می شود اما من حرف نزنم اذیت می‌شوم. ۹ سال سکوت کردم که حاشیه نشود. حالا می‌بینم بحث حاشیه نیست، به فکر خودشان هستند. به جهت جام جهانی قطر داخل انتخابی زنجان بالای ۱۰ بار پروانه را شنا کردم تا ورودی بگیرم. دست آخر هم منت گذاشتند که نمی‌خواستیم اعزامت کنیم رایزنی کردیم. من خودم ورودی گرفته بودم منت به جهت چه؟ مثل بقیه دنبال سفر نیستم، تا حالا هم بدون انتخابی به‌هیچ مسابقه ای نرفته‌ام. من دنبال حق هستم.

انتهای پیام