حذف ارز ترجیحی یک تصمیم درست و عاقلانه جمعی بود

بر اساس اطلاعات به دست امده توسط روز شنبه کافه بلاگ از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور، این سازمان داخل پاسخ به برخی شایعات منتشر شده داخل برخی از سوی رسانه‌ها اعلام کرد: داخل چند روز اخیر برخی از سوی رسانه‌ها به نقل از سوی ریاست سازمان نوشتند که یارانه ۳۰۰ هزار تومانی بار سنگینی بر دوش حکومت می باشد و سازمان برنامه و بودجه حذف ارز ترجیحی را به گردن مجلس انداخت، که هیچ کدام از سوی این مطالب صحیح نبوده و رسانه‌ها باید داخل نقل قول مقامات از سوی سایت رسمی سازمان استفاده کنند.

در ادامه آمده است: حکومت پرداخت کمک معیشت به مردم داخل قالب پرداخت ریالی و داخل ادامه به صورت کالایی را وظیفه خود و حق مردم می‌داند و تمام کوشش خود را به جهت ارتقاء سطح معیشتی آنها به کار بسته است.

اطلاعیه سازمان برنامه و بودجه کشور می‌افزاید: حکومت و مجلس داخل حل مشکلات اساسی و اقدامات اصلاحی هم قدم هستند و مطامع برخی جریان‌ها به جهت ایجاد اختلاف میان حکومت و مجلس به نتیجه نخواهد رسید.

هم حکومت و هم مجلس بر اصلاح شیوه پرداخت یارانه ها هم نظر بودند و هستند و روندهای اجرایی هم بر اساس قانون و با همفکری یکدیگر قبل می رود.

مشی سازمان برنامه همراهی ‌ همفکری با خانه ملت است، موضوعی که به صورت عینی از سوی جلسات ستاد بودجه سال گذشته نمایان ‌ شد، این جلسات با حضور نمایندگان مجلس شکل گرفت.

در شرایطی که حکومت و مجلس داخل راستای حل مشکلات ریشه‌ای اقتصاد کشور هم قدم شده‌اند خوب می باشد جریان‌های خبری و سیاسی به جای قلم زدن با اهداف جناحی بر اساس رهنمود مقام معظم رهبری داخل کنار حکومت و مجلس باشند.