دستگاه قضا ضمانت اجرایی ایجاد نظم داخل جامعه است

حجت‌الاسلام سیدمحسن موسوی داخل آئین تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب قزوین که امروز شنبه چهارم تیر ۱۴۰۱ داخل محل سالن اجتماعات عدالت دادگستری کل استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: دین مبین اسلام از سوی جمله ادیانی می باشد که داعیه جاودانی و جهان‌ شمولی دارد و به جهت تمام لحظات بشریت، حیات فردی و اجتماعی، نظام جامعی را تدارک دیده است.

وی با بیان اینکه اکثر تاکیدات دین مبین اسلام بر پایه تعالیم اجتماعی پایه‌ریزی گردیده است، تصریح کرد: ائمه معصومین (ع)، با وجود تمام مشکلاتی که جامعه به جهت آن‌ها فراهم کرده بود حاضر به ترک اجتماع نبوده و گوشه‌نشینی داخل حیات فردی خود را نپذیرفتند.

این مقام مسئول بیان کرد: وقتی جامعه شکل می‌گیرد تضارب آراء و عقاید به وجود می‌آید. هر کسی عقیده و طرح ویژه خود را مطرح می نماید. اگر نظمی داخل جامعه حاکم نباشد این نظام به اضمحلال کشیده شده و هیچ ضمانت اجرایی نخواهد داشت، داخل این میان ضمانت اجرای اسلام به جهت جامعه دستگاه‌ قضا و شخص قاضی و دادستان است.

وی با اشاره به ویژگی‌های مورد نیاز مقام دادستانی داخل جامعه اسلامی تشریح کرد: اشراف بر جامعه و موضوعات قضایی و کیفری، شناخت قضات، داشتن طرح و برنامه و هدف، مورد نیاز این منصب قضایی می باشد. هر مسئول سیاسی، اجتماعی، اجرایی، قضایی و شهری باید به اهداف نظام اشراف داشته و پایبند باشد.

این مسئول بیان کرد: مقام دادستانی سالار قضاوت و شمشیر عدالت می باشد. اگر این منصب داخل راه خدمت به نظام و مردم به کار گرفته شود، ارزشمند خواهد بود داخل غیر این‌صورت غیر از سوی آسیب به خود و جامعه بهره‌ای نداشته و مردم را از سوی نظام اسلامی دلسرد خواهدکرد.

معاون اول دادستان کل کشور عنوان کرد: هر کسی که به مسئولین مراجعه می‌کند نماینده این نظام می باشد. نباید کوچکترین بی‌توجهی به مردم صورت گیرد. باید پاسدار خون‌های ریخته شده به جهت آبیاری این نظام باشیم و با خدمت صادقانه به مردم و رفع نیازهای آن‌ها به تقویت ریشه‌های این نظام مقدس کمک کنیم.

وی با اشاره به مسئولیت خطیر قضات خاطرنشان کرد: قدرت داخل دست شماست. با متخلفین که به جان و مال و ناموس مردم دست اندازی می‌کنند برخورد قاطع داشته‌ باشید و خواب آرام را از سوی چشم آن‌ها بگیرید. داخل عین حال دقت نظر ویژه داشته باشید تا به جهت مردم ایجاد نارضایتی نشده و بی‌گناهی را با سهل‌انگاری راهی زندان نکنید.

موسوی اظهار کرد: رفتار و کرداری شایسته‌ نظام مقدس جمهوری‌ اسلامی را به محضر مردم عرضه کنید تا با تمام قوا بتوانیم از سوی سد تحریم‌ها و پیچ‌های تاریخی عبور کرده و به سمت حکومت عدل و داد قدم برداریم و اجازه ندهیم دشمن از سوی این روزنه‌ها به جهت نفوذ و ایجاد اقیانوس فساد و تباهی داخل جامعه بهره گیرد.

وی داخل پایان با توصیه به دادستان جدید استان قزوین خواهان ایجاد کارگروه‌های فعال به جهت برخورد با دست‌اندازان به نوامیس و آرامش جامعه شد و افزود: رصد و سرکشی از سوی زندان‌ها و زندانیان را داخل دستور کار خود قرار داده و آموزش ضابطین قضایی را به‌روزرسانی کنید و داخل حالیکه داخل تعامل و هم‌افزایی با مسئولین هستید خطوط قرمز را رد نکنید.

بر اساس اطلاعات به دست امده توسط کافه بلاگ، داخل این مراسم از سوی محمد قاسمی تقدیر و حسین رجبی به عنوان دادستان جدید قزوین معرفی شد، رجبی قبل از سوی این دادستان تاکستان بود.

انتهای پیام